5 помилок вирощування картоплі, через які урожай з кожним роком все гірше

57


Уявлення про вирощування картоплі найчастіше помилково: досить посадити бульби, підгорнути пророслі кущики і зібрати урожай. Насправді цей процес вимагає часу і сил.

Без розпушування

картопля добре проростає і розвивається тільки в добре аеріруемой грунті. Це означає, що рихлити грунт необхідно 2-4 рази за сезон. При цьому першу обробку землі виробляють до появи молодих сходів. Також рихлити грунт слід після дощів, так як на поверхні може утворитися утруднює газообмін кірка. Розбивши її, ви допоможете картоплі нормалізувати обмін речовин. Так, в розпушеному грунті коренева система рослини отримує більше повітря, грунт легше нагрівається, а поживні елементи краще засвоюються. Тому багатий урожай картоплі забезпечений, якщо ви готові регулярно обробляти грунт.

Щільна посадка

бульби картоплі люблять простір: для гарного розвитку кореневої системи необхідно багато вільного місця. Багато дачники прагнуть отримати більше врожаю з маленького ділянки і садять картоплю щільно, однак це дає зворотний ефект. в результаті овочу буде не вистачати корисних речовин, бадилля рано зімкнеться, що сприяє поширенню фітофторозу, а при міжрядних обробках є ризик пошкодити частини рослин. Тому оптимальна відстань між рядами 90 см. Така посадка забезпечить картоплі хороший доступ кисню і вологи, а бульби накопичать менше крохмалю.

Підживлення свіжим гноєм

при добриві грунту гноєм важливо дотримуватися агротехніку і необхідні пропорції. В іншому випадку ви ризикуєте обпалити кореневу систему рослин, врожайність з великою ймовірністю піде на спад, а серед кущів картоплі може поширитися грибкове захворювання. 5 помилок вирощування картоплі, через які урожай з кожним роком все гіршепідгодовувати картоплю краще перепрілим гноєм, при цьому норма близько 200 г добрива на один кущ. Вносять його при першому підгортанні картоплі безпосередньо під корінь, а ось потрапляння гною на бадилля небажано.

Неякісний посадковий матеріал

кожна наступна репродукція картоплі поступається в врожайності попередньої, тому рекомендується купувати новий посадковий матеріал кожні 5-6 років. Стару картоплю найкраще використовувати в харчових цілях. Купуючи елітні бульби, попросіть продавця пред’явити карантинний і сортовий сертифікати, так як ви ризикуєте занести на свою ділянку інфекцію або грибкове захворювання. Також бульби не можна садити в грунт холодними, тільки вийнятими з підпілля. Не використовуйте для посадки дрібну картоплю, екземпляри з утворилися на них білими пагонами, а також бульби, які почали псуватися або гнити. Важливо перед посадкою продезінфікувати матеріал, щоб запобігти виникненню хвороб.

Посадка з невідповідними рослинами

при розміщенні картоплі на ділянці стежте, щоб сусідство з іншими овочевими культурами його влаштовувало. Так, не можна садити картоплю поблизу з помідорами, огірками, гарбузом, баклажанами, перцем та іншими пасльоновими. Ці рослини можуть страждати від одних і тих же захворювань і шкідників. Якщо ділянка мала для посадок овочевих культур на відстані один від одного, то відокремте пасльонові від картоплі вузьким рядом календули або чорнобривців. Картопля любить сусідство бобових, а також цибулі, часнику, моркви і капусти. Наприклад, запах коренів бобових рослин відлякує колорадського жука та інших паразитів.