5 способів утеплити дачний будиночок зсередини і заощадити на опаленні

62


Витрати на опалення — одна з найбільш значних статей витрат власника житла. І не важливо, мова йде про власника квартири або дачі. Знизити ці витрати і заощадити бюджет цілком можливо. Розглянемо варіанти, які для цих цілей можна з успіхом застосувати в своєму дачному будиночку.

Радіатори та батареї

5 способів утеплити дачний будиночок зсередини і заощадити на опаленніпідвищити температуру в будинку на кілька градусів допоможе тепловідбиваючий екран: фольга, нанесена на утеплювач. Розміщують його за радіаторами опалення. Завдяки цьому тепло йде на обігрів не стіни, а приміщення. для такого екрану використовується будь-яка алюмінієва фольга на м’якому пінопласти. Фіксують її за допомогою клею для шпалер або рідких цвяхів. рекомендована відстань між стіною і радіатором — мінімум 3 сантиметри. Ребра батареї ні в якому разі не повинні стосуватися фольги! додатково підвищити ефективність екрану можна, розмістивши його не впритул до стіни, а на віддалі від неї в кілька сантиметрів.

Щілини

5 способів утеплити дачний будиночок зсередини і заощадити на опаленніпри відсутності ефективної термоізоляції через стіни йде близько 50% тепла. Скоротити втрати можна усунувши щілини. Для цього потрібно ретельно оглянути стіни. Знайдені проблемні місця рекомендується закрити монтажною піною. Це зручний і доступний матеріал для самостійного застосування.  використовується зазвичай за допомогою спеціального пістолета. при роботі з піною потрібно враховувати температуру і вологість в приміщенні або на відкритому повітрі, в залежності від того з якого боку ведеться робота. Вологість не повинна бути високою, а температура низькою. Наноситься піна в один шар товщиною близько п’яти сантиметрів. Ніяких зазорів допускати не можна: струмінь піни повинна рівно лягати на ремонтується місце.

Вікна

5 способів утеплити дачний будиночок зсередини і заощадити на опаленнічерез вікна йде близько 25-35% тепла. Тому варто замінити старі дерев’яні рами на пластикові склопакети. Якщо цього зробити не можна, то необхідно утеплити вікна. Так, місця прилягання стекол рекомендується залити силіконовим герметиком. По периметру вікна потрібно вставити ущільнювальні гумки. Щілини між вікном і рамою коштувати утеплити поролоном або заклеїти спеціальної клеїться стрічкою. Наклеювати її потрібно при щільно закритому вікні, тоді ущільнювач надійно перекриє всі непотрібні отвори. до речі, можна скористатися і зовсім простим способом утеплення. Буде потрібно тут лише поліетиленова плівка, яка меблевим степлером фіксується по периметру вікна з боку вулиці. Виходить надійний бар’єр на шляху холодного повітря. Правда, є і мінуси: відкрити кватирку, щоб провітрити приміщення, вже не вийде.

Повітряна подушка

5 способів утеплити дачний будиночок зсередини і заощадити на опаленнідвері-ще одне місце втрати тепла. Для того, щоб підвищити температуру в приміщенні рекомендується забезпечити їх щільне прилягання до коробки. Домогтися цього можна за допомогою ущільнювачів, в якості яких використовують поліпропіленові стрічки, пластикові, дерев’яні або металеві рейки. закривати потрібно всі двері від входу! так менше протягів проникає всередину, створюється повітряна подушка і кімната прогрівається швидше. проблему тепловтрат при вході добре вирішує тамбур, тим більше, якщо розмістити там радіатор. Створюється теплова завіса, яка не пропускає холод всередину приміщення. додаткову перешкоду можна зробити і після тамбура, повісивши на двері з боку кімнати щільну штору. Тільки за рахунок цього можна підвищити температуру на 3-4 градуси. Просто, але ефективно.

Горище

5 способів утеплити дачний будиночок зсередини і заощадити на опаленнідорогоцінне тепло може йти і через холодної покрівлі.  утеплити горище, помістивши між кроквами плити мінеральної вати або іншого утеплювача, буде не зайвим. Але навіть це не врятує, якщо тут гуляє вітер. В обов’язковому порядку потрібно перевірити вікна: чи не пошкоджені вони, чи цілі скла, наскільки щільно прилягають стулки до рами. всі діри і місця протікання повинні бути усунені. Завдяки цьому замкнутий простір горища буде прогріватися і з’явиться буферна зона, яка допоможе зберегти тепло в будинку в цілому.