Як укрити інжир на зиму-найпростіше і ефективне рішення

91

Багато садівники думають, навіщо нам розглядати питання про те, як укрити інжир на зиму, якщо зараз існують такі сорти, які витримують найлютіші морози? але не все так просто! і ось чому.

Чому морозостійкий інжир може вимерзнути взимку

Як укрити інжир на зиму-найпростіше і ефективне рішення

Перед відходом в зиму в грунті волога повинна бути, а в наземній частині рослини-зведена до мінімуму

А все залежить від багатьох факторів. Здавалося б, чого простіше: купив саджанець зимостійкого інжиру, посадив, і через 3-4 роки насолоджуйся солодкими плодами. Але проходить зима, і начебто ожило деревце, і навіть процвітаюче (з останніх сил) раптом ні з того ні з сього всихає. Думаєте, болячка? навряд чи! швидше за все-вимерзло. А чому? та тому що інжир, вирощуваний у відкритому грунті, до зими потрібно готувати.що може погубити інжир взимку? перше-наявність надлишкової вологи в наземної його частини, друге-пересушена коренева система.

робимо висновок: перед відходом в зиму в грунті волога повинна бути, а в наземній частині рослини – зведена до мінімуму.  але і цього досягти важко, тому як погоду не замовиш. Тому беремо ситуацію під свій контроль. Звичайно, з парасолькою над інжиром стояти не будемо, але дещо істотне зробимо.

відео про укриття інжиру на зиму

Як підготувати інжир до зими

Любите соковиті фіги? подбайте про врожай заздалегідь. Адже він закладається ще з моменту посадки і формування рослини. Якщо інжир посаджений в захищеному від вітру місці і правильно сформований, це стане великим плюсом в досягненні хорошого плодоношення.

Формування у вигляді дерева не підходить не тільки для середньої смуги, але і для південних районів, так як інжир – абориген субтропіків. Дерево важко вкрити на зиму. А вкривати вам доведеться все одно, як би ви від цього не відмовлялися. Без праці немає плоду, і до інжиру це відноситься на всі 100%.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як укрити інжир на зиму-найпростіше і ефективне рішення

Формування кущем набагато практичніше: і вкривати легше, і урожай збирати, і завжди є можливість омолодження рослини. Але і кущ кущу ворожнечу. В умовах загущеної форміровкі плодів зав’яжеться мало, тому що не всім гілкам в рівній мірі дістанеться сонячного світла і тепла.

Як укрити інжир на зиму-найпростіше і ефективне рішення

Якщо інжир посаджений в захищеному від вітру місці і правильно сформований, це стане великим плюсом в досягненні гарного плодоношення

Добре зарекомендував себе «одеський віяло». При цьому способі залишають 3 головних стовбура, нахилених у напрямку на північ під кутом 45 градусів. Так інжир максимально освітлений, і всі гілки в рівній мірі отримують тепло. При такому формуванні і вкривати рослину на зиму не складе особливих труднощів.

Укриття інжиру на зиму

Основних етапів три:

  1. через 2-3 тижні після плодоношення починаємо поступово пригинати гілки до землі. Цю операцію проводять в 2-3 етапи, з інтервалами 4-5 днів, після поливу, щоб не зламати гілки і максимально пригнути їх в кінцевому підсумку. Фіксуємо мотузками, кілочками, шпильками.
  2. у південних областях після листопаду, а в середніх широтах – під час листопаду, після перших заморозків, обмотуємо групи гілок дихаючим покривним матеріалом, бажано білого кольору. Це можуть бути білі поліпропіленові мішки з-під цукру (синтетична рогожка), агроволокно, лутрасил, мішковина, парусина, стара стара наметова тканина, але тільки не целофан.
  3. надійно фіксуємо утеплені гілки. Можна покласти зверху який-небудь вантаж або дерев’яний щит, або присипати землею.для того щоб гілки не пошкоджувалися мишами, в місці укриття прикопують пакетики з отрутою від гризунів.

Як укрити інжир на зиму-найпростіше і ефективне рішення

Через 2-3 тижні після плодоношення починаємо поступово пригинати гілки до землі

Укриття повинно пропускати повітря, це не дозволить розгулятися грибковим збудникам і забезпечить вентиляцію під час відлиг.

Будувати над інжиром парник недоцільно. При першій же відлиги (навіть в січні) рано прокинеться, почнеться передчасне сокорух, і в подальшому від перепаду температур рослина загине або ослабне і не дасть плодів.

Багато садівники-любителі вкривають інжир автомобільними покришками, зводять над ним цілі архітектурні споруди, засипають горами землі, витрачають на весь цей захід масу сил, часу і здоров’я. Нашою метою було показати: як при мінімумі витрат отримати максимальну користь.

відео про інжир
Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

При описаному способі ми розповіли як утеплити інжир на зиму без особливого клопоту, а виживаність при цьому становить 90%. Так чи не краще мати 2-3 куща, за якими легко доглядати, ніж потім пиляти постраждале від морозу дерево!