5 способів застосування соснових голок для захисту рослин від шкідників і хвороб

60


Соснова хвоя-ефективна альтернатива дорогим препаратам, які використовуються в боротьбі з інфекціями і комахами-шкідниками. Перевага її не тільки в натуральності, але і в універсальності використання, оскільки вона захищає практично всі городні культури, плодові дерева і ягідні чагарники.

Захист плодових дерев від інфекцій

позбавляє від яблуневої плодожерки, вогнівки і багатьох інших шкідників. Для боротьби з ними необхідно приготувати настій з 2-3 кг хвої і 10 л окропу. Наполягати потрібно близько тижня. Після цього кожне дерево необхідно обприскати. Краще починати зі стовбура, потім переходити на гілки і закінчувати зеленою кроною. Першу подібну обробку потрібно проводити на початку цвітіння. Всі наступні-з перервою на тиждень.

Профілактика фітофтори і борошнистої роси

для отримання розчину в 2-3 кг соснової хвої додати 2-3 склянки деревної золи. Залити водою і прокип’ятити суміш, після чого відвар процідити і розбавити водою з розрахунку на 1 частину концентрату 5 частин води. Отриманим засобом ретельно обприскати кущі помідорів. хвойний відвар не тільки захистить рослину від хвороб, але і сприятиме інтенсивному росту і підвищеної врожайності.

Захист ягідних рослин від хвороб

відмінна профілактика сірої гнилі, антракноза, бокальчатой іржі, які небезпечні для ягідних кущів. Це грибкові захворювання, спочатку вражають листя, а потім переходять на плоди. Вони можуть стати причиною загибелі рослин, оскільки знижують їх імунітет. 5 способів застосування соснових голок для захисту рослин від шкідників і хворобдля захисту кущів використовується настій, приготований з 2 кг голок і 10 л води. Після настоювання близько тижня кущі можна обприскати. На один кущ піде близько 1-2 л розчину.

Проти комах-шкідників

попелиця, мідяниця, хрестоцвітна блішка категорично не переносять запах хвойних рослин. Тому обприскування настоєм з голок позбавить салат і цвітну капусту від неприємних запахів. для приготування розчину 2 кг хвої залити 10 л води і залишити суміш в темному місці на тиждень, щодня перемішуючи. Після цього настій розбавити водою в співвідношенні 1: 5.

Захист картоплі від шкідників

соснова хвоя здатна захистити картоплю від дротяники. Для цього при посадці в кожну лунку покласти жменю суміші голок і деревної золи. Поверх такої своєрідної подушки розмістити бульби. пухка хвоя не тільки захистить картоплю від шкідників, але і забезпечить повітряний дренаж кореневій системі, завдяки чому рослина буде формувати більші бульби. З цією метою можна використовувати як свіжу, так і торішню хвою.