Користь і шкода популярного добрива з кропиви

65

Органічна підгодівля необхідна городнім культурам як повітря. Без неї вони погано ростуть і зав’язують плоди, погіршуються їх харчові та смакові якості. Не всі садівники мають можливість використовувати послід або гній. Зате на кожній ділянці або навколо нього в достатку росте кропива — одне з кращих зелених органічних добрив.

Зміст

  • У чому цінність кропиви як добрива lkz hfcntybq

    • Таблиця: мінеральний склад кропиви
  • Для яких культур корисна підгодівля з кропиви, а яким навпаки шкідлива
  • Як приготувати рідке кропив’яне добриво для поливу

    • Класичні рецепти настоїв
    • З хлібом або дріжджами
    • Кропив’яний «коктейль» з гноєм
    • З кульбабою та іншими травами
    • Відео: як приготувати зелене добриво-правила і поради
  • Як можна використовувати бур’ян, щоб обійтися без жахливого запаху настою

    • Відео: посадка томатів на кропиву
  • Як правильно використовувати кропив’яний настій
  • Типова помилка і 3 корисних поради

У чому цінність кропиви як добрива lkz hfcntybq

Протягом усього життєвого циклу рослині необхідні мінерали. Інтенсивне городництво, яке практикують дачники на своїх ділянках, призводить до виснаження грунту, а значить, і до нестачі харчування для посадок. Готові мінеральні добрива випускається у вигляді солей мікро — і макроелементів, а їх біологічна доступність становить всього 25% — 30%.

Користь і шкода популярного добрива з кропиви

Добриво з кропиви доставить рослині майже всі необхідні для активного росту і плодоношення речовини

Підживлення з кропиви хороша тим, що в її складі є необхідні вітаміни і мінерали і містяться вони в легко засвоюваній формі, тобто рослина «використовує» їх на 90%.

Таблиця: мінеральний склад кропиви

назва минералаколичество (в 100 г свіжої трави)навіщо потрібен растениюкалий340 мготвечает за транспорт поживних речовин;зміцнює тканини рослини;підвищує стійкість до хвороб, шкідників та несприятливих умов навколишнього средыкальций500 мгрегулирует водний баланс;підвищує доступність мінералів;стимулює ріст азотофіксуючих бактерій, перетворюючих азот з повітря в доступну для рослини формумагній60 мгявляется основним елементом фотосинтезу;бере участь в синтезі азотистих соедіненійнатрій80 мгповишает зимостійкість;бере участь в транспорті углеводовфосфор50 мгрегулирует обмін речовин рослини;сприяє засвоєнню азоту;забезпечує дихання;необхідний для формування коренів, бутонів, зав’язей і семянхлор150 мгвместе з калієм забезпечує водний баланс;підвищує опірність до хворобжелезо0,5 мкгучаствует в утворенні хлорофілу;запобігає хлороз;підтримує функцію диханняйод9 мкг в азотному обміні, фотосинтезі, утворенні білків;оберігає від зараження грибкової, вірусної і бактеріальної инфекциеймарганец8 мгувеличивает плодоношення;разом з кальцієм регулює водний баланс;посилює синтез вітаміну с;підвищує вміст цукру і крохмалю в плодахмедь76 мкгповышает стійкість до хвороб, покращує вуглеводний і азотний обмін;позитивно впливає на харчову цінність плодів

Фітонциди і таніни, присутні в кропиві, відлякують шкідників. Високий вміст азоту забезпечує зростання зеленої маси, цвітіння і плодоношення рослин, кремній — силу і енергію зав’язі, міцність стовбура, стійкість до вилягання. Вітамін к зміцнює імунну систему. Чим ще корисно кропив’яне добриво:

  • воно відновлює виснажену грунт і покращує її склад;
  • виганяє з ділянки слимаків і тлю;
  • приваблює дощових черв’яків, що істотно збільшує повітропроникність грунту.

Крім того, воно абсолютно нешкідливо для рослин і людини. Важлива перевага такої підгодівлі-доступність і дешевизна.

Для яких культур корисна підгодівля з кропиви, а яким навпаки шкідлива

Кропив’яне добриво підходить більшості садових рослин, включаючи квіти і ягідні культури. Така підгодівля збільшує врожайність і покращує смак і насиченість плодів корисними речовинами. Кропивою можна підгодовувати:

  • томати;
  • огірки;
  • болгарський перець;
  • полуницю;
  • морква;
  • картопля;
  • капусту;

Добре відгукуються на таку підгодівлю садові квіти, наприклад, троянди. У них посилюється аромат, а квіти виростають яскравіше і крупніше.

Користь і шкода популярного добрива з кропиви

Кропивою можна обробляти майже всі садові рослини, включаючи квіти, ягідні чагарники і плодові дерева

Кропивою не обробляють редис, ріпу, цибулю і часник. Така підгодівля направляє всі сили рослини на зростання бадилля. При цьому коренеплоди виходять жорсткими і несмачними, а цибулини — дрібними.

Не використовують кропиву і для бобових культур — квасолі і гороху. Вони не потребують додаткового азоті, на їх коренях цілком достатньо азотфіксуючих бактерій.

Як приготувати рідке кропив’яне добриво для поливу

Підживлення з кропиви готується різними способами. Найзручніший і поширений з них — перебродивший настій. Можна зробити монокомпонентне добриво або додати до кропиви додаткові інгредієнти.

Класичні рецепти настоїв

Для добрива збирають стебла і листя молодої кропиви. Важливо, щоб на ній не було насіння, інакше в майбутньому від бур’яну буде важко позбутися. Є два варіанти класичного рецепта приготування настою. Варіант перший:

  1. велику неметалеву ємність наполовину заповніть нарізаною кропивою (чим дрібніше сировина, тим краще екстракція корисних речовин).
  2. долийте гарячу воду, залишаючи місце для піни, і поставте на сонячне місце.
  3. настоюйте кропиву 14 днів до закінчення бродіння. Настій потрібно щодня добре перемішувати.

Готове добриво перестане пінитися і придбає темний колір. Настій виходить концентрований. Для прикореневого підживлення проціджувати його необов’язково, а розбавляти потрібно в пропорції 1:10. Для обприскування рідину фільтрують і розводять водою 1:20.

Користь і шкода популярного добрива з кропиви

Після закінчення бродіння настій набуває темний колір

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Користь і шкода популярного добрива з кропиви
Культури:

  • томати і перці починають підгодовувати кропивою через 10-15 днів після висадки розсади і до початку плодоношення 1 раз в 14 днів.
  • огірки поливають кропивою протягом усього періоду росту і плодоношення два рази на місяць.
  • полуницю і квіти підгодовують кропивою під час росту листя, цвітіння і утворення зав’язей. Полив проводиться два рази на місяць. Полуниці добре зробити першу позакореневе підживлення навесні, щоб кущики швидше «прокинулися» після зими.
  • капусті корисний не тільки полив настоєм. При посадці розсади в лунку кладуть листя кропиви. Вони відлякають великих любителів капусти-совку і дротяники. Добре, якщо в міжрядді у капустяних грядок буде рости кущ кропиви. Поливати капусту настоєм кропиви можна часто — один раз в 7 днів починаючи з 15 дня після висадки в грунт.
  • салат і інша швидкозростаюча зелень не потребує частих підгодівлі кропивою. Їх досить удобрити двічі за сезон — на початку росту і ще раз через 10 днів.
  • закладка кропиви шаром до 20 см в картопляні ряди врятує молоді посадки від пізніх весняних заморозків, знизить ризик захворювання фітофторозом і позбавить вас від необхідності прополки. Позакореневе підживлення картоплі проводять перед початком цвітіння. Через листя рослина набагато краще засвоює азот, калій і фосфор.
  • морква удобрюють відразу після посіву, щоб прискорити зростання бадилля і зробити її більш пишною. В середині вегетації кропиву використовувати не можна, так як все харчування піде в зелену масу.

Не варто на полив однієї рослини використовувати більше 1 літра розчину, перенасичення мінералами і азотом дасть зворотний ефект — знизиться врожайність.

Типова помилка і 3 корисних поради

Садівники рекомендують не зловживати настоєм кропиви. Основна обробка цим добривом повинна припадати на першу половину вегетації. Кілька порад з приготування підгодівлі:

  • використовуйте м’яку дощову воду;
  • для прискорення бродіння додайте в настій цукор або трохи дріжджів;
  • жахливий запах під час бродіння усувають коренем валеріани або жменею золи.

Готове добриво зберігайте в пластиковій міцно закупореній тарі.

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Приготування універсальної кропив’яної підгодівлі-проста справа, з яким впоратися навіть початківець садівник. В результаті ви отримуєте хороший смачний урожай, економите гроші і очищаєте свою ділянку від шкідливого бур’яну.