Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

68

Ця декоративна рослина в рейтингах садівників знаходиться на 2 місці після троянди. Остання-скоріше символ досконалості, витонченості і жіночності, півонія — самий граціозний і величний серед квітів. За пишності, палітрі і аромату перевершив багато квіткові культури, хоча радує своєю красою всього пару тижнів. Безумовно, півонія-чудовий квітка, і залишитися байдужим до нього може тільки той, хто близько незнайомий з цією культурою. Сучасна селекція пропонує 35 різновидів цієї рослини і більше 5000 сортів на будь-який смак.

Зміст

  • Які види півоній пропонує сучасна селекція

    • Відео: вивчаємо види і сорти півоній під керівництвом експертів
    • Таблиця: різновиди трав’янистих півоній в залежності від будови квітки
    • Відео: добірка з декількох сортів і гібридів півоній
  • Короткий огляд популярних сортів трав’янистих півоній різних видів

    • Немахрові трав’янисті півонії
    • Напівмахрові трав’янисті півонії
    • Анемоновидные трав’янисті півонії
    • Махрові (розовидні) трав’янисті півонії
    • Махрові (кулясті) трав’янисті півонії
    • Корончаті трав’янисті півонії
    • Японські трав’янисті півонії
  • Підбірка найяскравіших представників деревовидних півоній

    • Відео: секрети вирощування півоній

Які види півоній пропонує сучасна селекція

Строгість, чарівна краса і буйство в одній квітці — саме так хочеться характеризувати півонія. Культура відмінно впишеться в будь-який куточок саду, тому в ландшафтному дизайні півонія використовується досить часто. У петлиці нареченого, на урочистому прийомі, в букеті школяра — де тільки не зустрінеш цей чудовий квітка. Трав’янистий багаторічник вимогливий до тепла і вологості, але деякі культивари непогано переносять півтінь. Серед сортового розмаїття зустрічаються невибагливі представники сімейства піонові, посухостійкі і холодостійкі. Але більшість з них вимогливі до підгодівлі. Правильна посадка і обрізка цієї квіткової культури — запорука щорічного пишного цвітіння.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Квіти півонії бувають різних відтінків-від рожевих і лілово-бордових, до кремових і білосніжних, а також махрові, напівмахрові, схожі на ромашку

Вважається, що чим старше кущ півонії, тим більше квіткових бутонів зав’яжеться.

Декоративний чагарник виразно підкреслить альпійську гірку і клумбу біля високорослих фруктових дерев.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонії відмінно виглядають уздовж садових доріжок в парковій зоні

Основна класифікація цієї культури дозволяє розділити півонії на 2 види: трав’янисті — ті, що найчастіше зустрічаються в міському ландшафтному дизайні і приватних садах, їх більше 4000 сортів, і деревовидні (майже 500 сортів) — ці рослини значно відрізняються від першого виду формою листя і здеревілим багаторічним стеблом.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Деревоподібний (ліворуч) і трав’янистий (праворуч) півонія — 2 найбільш поширені різновиди півоній в нашій країні

Основна частина сортів культури — більше 70% — походить від видового півонії молочноцветкового або цей підвид називають півонія далекосхідний. Ще близько 30% сортового розмаїття півоній — від схрещування молочноцветкового з іншими видами, в основному з півонією лікарською.

Підвид трав’яниста півонія включає також півонія лікарська і півонія ухиляється-сировина, виготовлена з їх листя і стебел, використовують в медицині. За біологічним описом трав’яниста півонія-багаторічна рослина висотою до 1 м, має квітки діаметром 10-25 см, деякі сорти формують плоди. Деревоподібна півонія-напівчагарник, що досягає 1-1, 5 м у висоту, квітки в діаметрі не більше 10-17 см, плодів не має.

Іто-гібриди — міжсекційні гібриди) — підвид деревовидних півоній. Вони названі по імені японського селекціонера тоіті іто, який першим провів схрещування деревоподібної півонії і трав’янистої, що до нього вважалося абсолютно неможливим. У цих гібридів листя, як у деревовидних, а стебла відмирають на зиму, як у трав’янистих форм.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонії відрізняються різними термінами цвітіння, розмірами і формами куща, але найголовніша відмінність — будова квітів, їх форма і забарвлення

Відео: вивчаємо види і сорти півоній під керівництвом експертів

Таблиця: різновиди трав’янистих півоній в залежності від будови квітки

підвид півонаособенності різновиди культуринемахровиеімеющіе тільки один ряд пелюстокполумахровиесочетают в собі від 3 до 7 рядів лепесткованемоновідниецветок складається з 1-2 рядів зовнішніх пелюсток, які оточують петалодії — укорочені пелюстки, найчастіше пофарбовані в жовтий цветмахровые (розоподібні)повністю складаються з витягнутих пелюстки, тичинки приховані під ними, обсяг квітки досягає 25 смшаровидные (напівкулясті)схожі з махровими, але пелюстки більш широкі і великі, тичинки редуцировались в пелюстки, є пестиккорончатыесостоят з 1-2 рядів великих зовнішніх пелюсток, злегка відхилених донизу, центр густо заповнений вузькими лепесткамияпонскиеимеет 1 ряд пелюсток, центр заповнений стамінодії (тичинками, трансформованими в язичкові пелюстки)

А також є міжвидові гібриди, наприклад, анемоновидний махровий (розовидний) брайдел айсінг.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт брайдел айсинг

Серед сортів деревовидної півонії зустрічаються махрові (китайсько-європейські), напівмахрові і немахрові. Винятковий підвид, який походить від деревоподібної півонії, включає в себе гібриди півонії жовтого і півонії делавея (з желтоокрашеннимі пелюстками).

А також на території нашої країни можна зустріти наступні види півоній:

  • півонія ухиляється або мар’їн корінь-схожий на анемоновідние прості півонії, з різьбленими листям.
    Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

    Півонія трав’яниста мар’їн корінь

  • півонія тонколиста — з вузькорозсіченими листям і немахровими квітами.
    Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

    Півонія трав’янистий вид тонколистий

  • півонія кавказька-низькоросла, з малою кількістю бутонів, квітки немахрові; зустрічається в дикій природі.
    Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

    Півонія трав’янистий вид кавказький

  • півонія кримська з немахровими квітками, листя схожі на листя троянди.
    Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

    Півонія трав’янистий вид кримський

  • півонія млокосевича-середніх розмірів напівмахрові квітки з нехарактерною півоній забарвленням-молочно-жовтою.
    Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

    Півонія трав’яниста млокосевіча

Відео: добірка з декількох сортів і гібридів півоній

Півонії чарівні навесні завдяки ароматним і пишним квітам. Влітку кущі рослини не менш привабливі, тому в нашому саду під цю культуру відведено більше 10 м уздовж садової доріжки: в основному це напівмахрові сорти рожевого, кремового, бордово-кармінового відтінку. Півонії трепетно ставляться до догляду — харчування, полив, своєчасна, але не рання обрізка — все це важливо для щорічного цвітіння. Для того щоб домогтися крупноцветковости, не обриваю нижні квіти на пагонах (хоча так роблять деякі садівники) — завдяки їм період цвітіння розтягнутий. А квіти будуть великі, якщо з середини квітня до кінця травня регулярно — кожні 10-14 днів вносити кореневі підгодівлі, пару раз можна провести позакореневе по листу — вже перед цвітінням (кеміра, цветень). Деякі культивари (постарше) ростуть в старих покришках — так кущ менше розвалюється і недоступний для собаки і дітей, особливо ранньою весною на початковій стадії вегетації.

Короткий огляд популярних сортів трав’янистих півоній різних видів

Трав’яниста півонія набув поширення на території нашої країни в кінці 70-х років минулого століття. Пишноквітуча культура вважається невибагливою, без нарікань росте в умовах середньої смуги і на півдні. У північних широтах теплолюбна рослина може підмерзати.

Немахрові трав’янисті півонії

Флейм — старовинний американський гібрид, відноситься до високорослих культиварів, з вогненно-червоними квітками (діаметр 14 см), заповненими жовтими тичинками.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт флейм

Голден фролік — заморська дивина з невеликими (діаметр 10 см), але незвичайними квітками: ніжно–рожеві, майже золотисті в серединці, з пурпурно-малиновими прожилками. Один з найбільш ранніх півоній.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт голден фролік

Дрібноквітковий клер де люн відноситься до середньорослих культиварів (близько 0,5 — 0,7 м) з молочно-білими, іноді жовтуватими або слонової кістки пелюстками, серединка бутона густо усипана жовтими тичинками. Діаметр квітки до 10 см.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт клер де люн

Арітіна нозерн глорі-англійський ранній гібрид з рожево-червоними пелюстками. Великі маточки всередині бутона-примітна риса культивара.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт арітіна нозерн глорі

Напівмахрові трав’янисті півонії

Міс америка-великоквітковий культивар (діаметр 25 см) з безліччю яскраво-жовтих тичинок і світло-рожевими пелюстками, які з часом стають блідо-молочних відтінків.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт міс америка

Помаранчевий високорослий гібрид (більше 1 метра) з сша корал чарм відноситься до великоквіткових — в діаметрі розпустився бутон іноді перевищує 20 см.в серединці персиково-коралові пелюстки і жовті тичинки. Сорт ранній.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт корал чарм

Вікторія лінкольн-старовинний американський сорт з ніжно-пурпуровими напівмахровими, а зрідка простими (немахровими) квітками. У висоту рослина насилу досягає 0,6 — 0,7 м, діаметр квітів близько 17 см.зацвітає в перших числах червня.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт вікторія лінкольн

Році відзначає сторіччя. Суцвіття великі — до 18-20 см, пелюстки блідо-бежеві, через деякий час — білосніжні; тичинки оранжево-жовті.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт міні шейлор

Анемоноподібні трав’янисті півонії

Пізньостиглий мадам калот, що має стійкий аромат троянд, люблять за невеликі — до 10 см — ніжно-рожеві кремові до серединки суцвіття.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт мадам калот

Селебріті-анемоновідний-японський голландець. Квітка в діаметрі до 18-20 см, набивний, з рожево-малиновими пелюстками, вершинка часто має пурпурний чубчик. Кущ високорослий.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт селебріті

Американець кора стаббс з квітками середніх розмірів відноситься до двоколірних культиварів: підстава малинове, центральні пухкі петалодії рожево-кремові. Розміри куща не перевищують 0,8 м.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт кора стаббс

Махрові (розоподібні) трав’янисті півонії

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Сара бернар-найстаріший французький сорт пізнього терміну цвітіння з гігантськими світло-рожевими квітами. Його високорослий кущ досягає 1 м і виділяє терпкий приємний аромат.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’яниста сара бернар

Насичено-бордовий джун діамант з щільними бордовими квітками (діаметр 14 см) — яскравий представник рожевих півоній, вражає контрастною кольоровою гамою, виділяє різкий, але приємний аромат.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт джун діамант

Сорт лінней відомий карміново-червоними ароматними квітами (діаметр 16 см), має світлі петалодії в центрі квітки.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт лінней

Мадам жюль десерт-справжній півонія-француз з великими суцвіттями (до 18 см). Своїми ніжно-рожевими пишними пелюстками схожий на фруктове морозиво.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт мадам жюль десерт

Криваво-червоний керол-дітище американських селекціонерів. Високорослий кущ (0,7–1 м) з гігантськими квітами обов’язково вимагає надійної опори. Діаметр квітів близько 17-18 см.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт керол

Матчлес б’юті цвіте пізно і майже не пахне, але його квіти-це білосніжні замети, діаметр одного — до 18-22 см.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт матчлес б’юті

Принцеса юліана-голландський сорт з середньопізнім терміном цвітіння, чарує перламутрово-димчастими пелюстками, серединка зрідка має кармінові вкраплення. В процесі цвітіння пелюстки набувають ніжно-лососевий відтінок. Цей півонія відрізняється ніжним конвалієвим ароматом.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт принцеса юліана

Махрові (кулясті) трав’янисті півонії

Півонія мсьє жюль елі — французький культивар, відомий більше 2 століть. Квітки великі (діаметр до 18-20 см), ніжно-рожеві, петалодії ущільнені. Сорт цвіте рано.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт мсьє жюль елі

Американський чарльз уайт вже відсвяткував сторіччя з дня появи — рослина середньоросла (80 см) з квітами білувато-попелястих відтінків, з часом стамінодії жовтіють в серединці. Розмір розпустилися бутонів досягає 16 см.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт чарльз уайт

Американський сорт принцеса брайд-сніжно-білий з густим опушенням в середині і великими пелюстками біля основи. У діаметрі квітка не більше 15 см, але завдяки довгим стамінодіям виглядає як куля.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт принцеса брайд

Мадам дюсель-середньостиглий культивар. Кущ розлогий, невисокий, вершину прикрашають безліч рожево-коралових квітів.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт мадам дюсель

Корончаті трав’янисті півонії

Кремово-рожевий ноемі демей — сорт–дідок з франції, яким милувалися ще герцоги в своїх садах. Центр бутона іноді має червоні мазки, цвіте слідом за ранніми сортами, квіти виділяють приємний тонкий аромат.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт ноемі демей

Дюшес де немур-представник французької флори сімейства піонові, його іноді відносять до виду анемоновідние. Сорт має махрові яскраво-білі бутони, коли вони повністю розкриваються, внутрішні стамінодії загоряються лимонним відтінком. Це ранній культивар, він прославився завдяки приємному цитрусовому аромату.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт дюшес де немур

Амалія олсон (сша) — сильнорослий гібрид з великими біло-молочними квітами (діаметр 20 см). Рослина славиться приємним акацієвим ароматом, відноситься до середньопізніх культиварів.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт амалія олсон

Японські трав’янисті півонії

Метровий кущ скай пайлот з темним листям сформований з безлічі бузково-рожевих напівмахрових квітів в діаметрі досягають 15 см, серединка заповнена лимонно-помаранчевими стамінодіями.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт скай пайлот

Парпл спайдер-голландський гібрид з рідкісною формою квітів: безліч стамінодій кольору фуксії виростають вузькими зі світло–рожевими відмітинками на кінчику. Кущ невисокий, цвіте в середині літа.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт парпл спайдер

Червоно-рожевий американець мікадо славиться сильним квітковим ароматом, вважається рідкісним культиваром.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт мікадо

Белльвіль-метровий середньопізній культивар з пухкими бутонами відтінку цикламена (діаметр квітки 17-19 см). Завдяки повітряним як вії стамінодіям квіти схожі на легкі рожеві хмари.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія трав’янистий сорт белльвіль

Добірка найяскравіших представників деревовидних півоній

Цей вид півоній не менш декоративний, ніж трав’янисті сорти. Деревоподібний прекрасно приживається в прохолодному і вологому кліматі, живе від 25 до 50 років.

Середньорослий (до 1 м) сорт кораловий острів з пурпурно-помаранчевими махровими квітками радує своєю красою з кінця червня.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія деревоподібний сорт кораловий острів

Здалеку сорт петро великий своїми ніжно-малиновими набивними квітами нагадує троянди. Чагарник пишний, виростає від 0,6 до 1 м.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія деревоподібний сорт петро великий

Яскравий представник деревовидних півоній з незвичайним забарвленням куїнджі — славиться лимонно-жовтими напівмахровими або немахровими квітами. Кущ досить рослий (до 1,3 м).

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія деревоподібний сорт куїнджі

Гофман-надзвичайно красивий багаторічник з червоно-кремовими пелюстками. Серединка заповнена оранжево-лимонними великими тичинками і червоними маточками — це махровий вид. Рослина потужна, досить невибаглива.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія деревоподібний сорт гофман

Кремовий з темно-бордовою плямою біля основи-сорт весняний вальс, напівмахровий культивар з тривалим терміном цвітіння.

Чарівна розкіш: види і сорти півоній для російських садів

Півонія деревоподібний сорт весняний вальс

Відео: секрети вирощування півоній

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Півонії в пошані у вітчизняних садівників: кожен прагне виростити в своєму саду якомога більше різних за формою і забарвленням сортів, багато культивують екзотичні гібриди. Різноманітність форм квіток півонії, широка колірна гамма, величезна кількість експонатів в обох видових групах, які поширені в росії, — очі розбігаються. Все це ускладнює вибір і новачка, і досвідченого садівника. Важливо запам’ятати, що півонія — рослина довгожитель, тому такі сортові характеристики, як період цвітіння, розміри куща, вимогливість до освітлення і складу грунту необхідно в першу чергу враховувати при підборі посадкового матеріалу. Дотримуючись агротехніку і правила посадки рослини, можна домогтися бурхливого цвітіння вже на наступний рік після того, як розкішний квітка оселиться на вашій ділянці.