Пізня садова суниця флоренс: як отримати урожай смачних ягід в липні

57

Ягоди великоплідної садової суниці флоренс дозрівають в липні, на 2-3 тижні пізніше більшості інших сортів цієї культури, що дозволяє продовжити період збору і споживання свіжих ягід. У цього сорту багато переваг, в тому числі відхід від весняних заморозків завдяки пізнього цвітіння.

Зміст

  • Садова суниця флоренс — високоврожайний пізньостиглий сорт з великими ягодами

    • Садова суниця флоренс в білорусі-відео
    • Переваги та недоліки сорту флоренс-таблиця
  • Особливості вирощування великоплідної садової суниці флоренс
  • Відкликання

Садова суниця флоренс-високоврожайний пізньостиглий сорт з великими ягодами

Суниця флоренс відноситься до сортів короткого світлового дня (ксд), це звичайний не ремонтантний сорт одноразового плодоношення.

Багато садівників помилково називають садову суницю полуницею, але це зовсім різні рослини.

Суниця флоренс-великоплідний пізній сорт з великобританії. У російській федерації цей сорт не районований, але часто вирощується в аматорських садах білорусі, україни та росії. Під снігом ця суниця добре зимує навіть в умовах середньої смуги і північного заходу, але в холодне похмуре літо ягоди не завжди набирають достатню кількість цукрів, їх смак погіршується. У спекотне сонячне літо смак і аромат ягід буває набагато краще.

У каталогах виробників посадкового матеріалу цей сорт зустрічається під різними назвами: флоренс, флоренція, florence, florencja.

Пізня садова суниця флоренс: як отримати урожай смачних ягід в липні

Суниця флоренція-пізній сорт з великобританії

Рослини цього сорту дуже потужні, з великою кількістю великих листя, виростають до 40 см у висоту і до 50 см в діаметрі. Квітконоси розташовуються нижче листя, при дозріванні ягоди лягають на землю. Флоренс зацвітає на 1-2 тижні пізніше інших сортів, в середній смузі — на початку червня, тому рідко пошкоджується поворотними заморозками. Сорт флоренс відносно стійкий до хвороб, крім сірої гнилі, якою уражається нарівні з іншими сортами.

Пізня садова суниця флоренс: як отримати урожай смачних ягід в липні

Суниця флоренс-великоплідний високоврожайний сорт

Ягоди дуже великі, солодкі, ароматні, масою до 80 г при першому зборі і до 30-40 г при наступних зборах. Дрібних нетоварних ягід майже не утворюється. Сорт дуже врожайний, при родючому грунті і хорошому догляді можна отримати до 500-700 г ягід з 1 рослини. Дозрівання ягід починається на 2-3 тижні пізніше інших сортів, в середній смузі — у другій декаді липня, і триває до серпня.

Ягоди суниці флоренс щільні і транспортабельні, в холодильнику зберігаються свіжими до 5-6 днів, вдвічі довше більшості звичайних сортів. Їх можна їсти свіжими, заморожувати, використовувати для варіння варення, джемів, компотів.

Пізня садова суниця флоренс: як отримати урожай смачних ягід в липні

Ягоди суниці флоренс придатні для заморозки і варіння варення

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Пізня садова суниця флоренс: як отримати урожай смачних ягід в липні

Суницю флоренс я бачила і пробувала в саду у однієї з моїх сусідок. Було дуже незвично в середині липня побачити великі красиві ягоди, у нас в татарстані до цього часу на більшості сортів основна хвиля плодоношення давно пройшла і на кущах дозрівають лише залишки нетоварної дрібниці. Смак ягід флоренс мені сподобався.

Садова суниця флоренс в білорусі-відео

Переваги і недоліки сорту флоренс — таблиця

плюсиминусывысокая урожайностьягоди лежать на землекрупные красиві ягодывкус і аромат ягід сильно залежить від погодних условійпоздний термін плодоношениянет стійкості до сірої гнилиягоди транспортабельні і добре хранятсясорт вимогливий до догляду і родючості почвысорт стійкий до листових плямистостей і не боїться весняних заморозківне дуже висока зимостійкість

Особливості вирощування великоплідної садової суниці флоренс

Розмножити садову суницю флоренс можна вусами або діленням кущів. Кількість утворюються вусів у цього сорту дуже залежить від грунтово-кліматичних умов конкретної ділянки: хтось із садівників скаржиться на їх достаток, хтось навпаки, на їх мала кількість. Якщо вусів дуже мало, а потрібні нові саджанці, кущі суниці в посадковий сезон можна акуратно викопати і поділити на кілька частин так, щоб у кожної з них були розвинені корінці і 1-3 точки зростання з молодими листочками.

Садити суницю в центральних і північних регіонах можна в травні або в другій половині серпня, а в південних районах і у вересні. Для посадки вибирають сонячний ділянку, який перекопують з внесенням 5-7 кг перегною на кожен квадратний метр. У сорту флоренс кущі дуже потужні, тому садити треба просторо, 60-70 см між рядами і 45-50 см між рослинами в ряду.

Пізня садова суниця флоренс: як отримати урожай смачних ягід в липні

При посадці кущики суниці розташовують так, щоб точка росту знаходилася точно на рівні поверхні землі

При посадці кущики суниці розташовують так, щоб точка росту перебувала точно на рівні поверхні землі. Відразу після посадки суничник треба полити по 0,5–0,7 л води на кожну рослину.

Щоб уникнути контакту ягід з грунтом, дуже бажано відразу при посадці замульчувати суничну плантацію спеціальною чорною плівкою. Її укладають на землю, закріплюють по краях дошками або цеглою, а розсаду суниці висаджують в спеціально зроблені хрестоподібні надрізи. Мульчування оберігає ягоди від забруднення землею і перешкоджає розвитку сірої гнилі.

Пізня садова суниця флоренс: як отримати урожай смачних ягід в липні

Мульчування спеціальною чорною плівкою оберігає ягоди від забруднення землею і перешкоджає розвитку сірої гнилі

При відсутності дощів суниця потребує регулярного поливу 1-2 рази на тиждень по 0,7–1 л води на кожну рослину. Без поливу ягоди дрібнішають. При влаштуванні систем автоматизованого зрошення треба стежити, щоб вода потрапляла тільки на грунт, не зачіпаючи листя і ягід.

Пізня садова суниця флоренс: як отримати урожай смачних ягід в липні

При влаштуванні систем автоматизованого поливу треба стежити, щоб вода потрапляла тільки на грунт, не зачіпаючи листя і ягід

Зимостійкість у цього сорту не дуже висока, при відсутності снігу рослини сильно пошкоджуються при температурі -8..-10°c, при наявності шару снігу товщиною 20 см і більше витримують морози до -25..-28°c. Тому з настанням негативних температур близько -2..-5°c суничник вкривають на зиму хвойним ялиновим гіллям для кращого снігозатримання. Укриття прибирають навесні відразу ж після сходу снігу.

Пізня садова суниця флоренс: як отримати урожай смачних ягід в липні

На зиму суницю утеплюють хвойним ялиновим гіллям

Відгуки

Сорт пізнього терміну дозрівання. Ягода округла червоного кольору з дуже цікавим відтінком. Дрібної ягоди не було до кінця збору. Кущі потужні, рослини дають дуже багато вусів (іноді це дуже стомлює). Сорт подобається стійкістю до хвороб. Плямистості немає навіть в дуже сиру погоду. Транспортабельність і смакові якості мене влаштовує.

Світлана, м. Харків

Http://forum.vinograd.info/showthread.php?s=a671df2b6ff1745cf3f27efb1a009a70&t=3196&page=2

Флоренс за сукупністю характеристик показав себе краще за всіх. Урожайність вище всіх, вусів дає багато, розсада хорошої якості виходить. До трипсу виявився стійкий більшою мірою, ніж конкуренти. З мінусів-дуже густий кущ. У нас пройшли хороші дощі, а обробку від сірої гнилі для пізніх сортів я робити не став. У підсумку сірої гнилі на флоренсі багато. Квітконоси тонкі, нижче рівня листя, ягода лежить на нетканці і мокне. Проте ягода дрібніє не дуже значно, врожайність на другий рік у сорту дуже висока.

Роман с., г. Рязань

Https://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?f=46&t=6991& start=45

Головне достоїнство сорту флоренція в тому, що він пізньостиглий. Навесні вегетація починається пізніше інших сортів, цвітіння теж більш пізніше, квітки цього сорту гарантовано йдуть від весняних заморозків. В умовах ленінградської області початок плодоношення сорту флоренція припадає на 10 липня і закінчується на початку серпня. Ніякий інший сорт так пізно не плодоносить. Врожайність висока. Транспортабельність хороша. Смак кисло-солодкий, я б охарактеризував його як посередній. Протягом 5 років в наших умовах вимерзання рослин не було.

Sirge, г. С.-петербург

Https://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?t=6991

Сорт досить смачний, але болявий і вусами завалює.

Лиароза, татарстан

Http://club.wcb.ru/index.php?showtopic=1165