Гібрид зятек балує достатком огірків з весни до осені

55

Якщо ви великий любитель огірків, вам потрібен цей хрусткий і освіжаючий овоч з весни до осені, то посадіть у себе гібрид зятек. Росте він без особливого догляду, запилення не вимагає. Зеленці до столу можна збирати на будь-якій стадії росту. Та й виробник викликає особливу довіру.

Зміст

  • Історія огірка зятек

    • Відео: огляд огірків від «гавриш»
  • Опис гібрида зятек

    • Відео: розповідь про огірка зятек
  • Особливості вирощування

    • Відео: чим підгодувати огірки і як зробити кільця з стебел
  • Відгуки городників про огірки зятек

Історія огірка зятек

Автором гібрида є один з лідерів російського ринку насіння — агрофірма «гавриш». Зятек створений за сприяння вчених московського нді сільського господарства. Ці дві організації і стали оригінаторами, тобто відповідають за збереження і чистоту сорту.

Компанія «гавриш» займається селекцією вже більше 20 років, спочатку прославилася як томатна. У держреєстр внесено понад 400 сортів і гібридів помідорів: євпатор, бабусине козуб, велика матуся, цукрова настасья, першокласник і ін.

А сьогодні «гавриш» пишається і своїми огірками. Першим шедевром став високоврожайний кураж з пучковою зав’яззю. Зятек, поряд з іншими гібридами тієї ж селекції, гідно поповнює багатий і цікавий асортимент. До речі, в пару зятьку в той же рік був створений огірок теща. Насіння цих в прямому сенсі родичів компанія «гавриш» фасує і в один пакет (але кожен у своїй міні-упаковці), і окремо.

Відео: огляд огірків від «гавриш»

Опис гібрида зятек

Головне, за що полюбили городники зятька — це рясне плодоношення до осені навіть в несприятливе літо. Кущі не уражаються помилковою і істинною борошнистою росою, стійкі до кореневих гнилей. У цього огірка утворюються потужні коріння і сильні стебла з необмеженим ростом. Розвиток і плодоношення триває, поки дозволяє погода.

У кожній пазусі листа закладається від 3 до 8 квіток. Всі вони жіночого типу, самозапильні, тобто зав’язі будуть в будь-яку погоду, комахи не потрібні. Зятька створювали для вирощування в теплицях, однак, він добре плодоносить і у відкритому грунті. Урожайність одного куща-5-7 кг.

Гібрид зятек балує достатком огірків з весни до осені

З кожної пазухи зятька виростає мінімум по три огірочка

Перші зеленці готові до знімання через 42 дні після появи сходів, але їх можна зривати і в стадії корнішонів (довжиною близько 3.5 см). Огірочки зятька виростають до 10-13 см, їх маса — 90-120 г.поверхня зелена зі світлими розмитими смужками на вершинці, покрита горбками і дуже густо — білими шипами.

Фахівці кажуть, що сильна шипуватість — це ознака придатності огірка до засолюванні. Під час підготовки до консервування шипики відвалюються, по всій поверхні огірка утворюється безліч дрібних отворів. Крізь них рівномірно проникає розсіл, що і забезпечує високу якість продукту.

Огірочки зятек універсальні, вони ніколи не бувають гіркими, тому їх смачно їсти прямо з куща, можна додавати в салати і консервувати. У банках зеленці залишаються хрусткими і ароматними.

Відео: розповідь про огірка зятек

Особливості вирощування

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Гібрид зятек балує достатком огірків з весни до осені
1 сійте огірок зятек або висаджуйте розсадою:

  • у теплицю або парник — в середині травня;
  • у відкритий грунт — в кінці травня — початку червня.

Розміщуйте рослини за схемою 50х50 см.грунт повинен бути заздалегідь заправлена перегноєм і деревною золою. Щоденною вашою турботою стане вміст ґрунту постійно вологим, пухким і чистим від бур’янів.

Через тиждень після висадки розсади, а якщо сіяли відразу на грядку, то коли на рослинах з’явиться по одному справжньому листу, починайте годувати огірки. Підживлення повторюйте кожні 7-10 днів. До цвітіння можна поливати багатими азотом настоями кропиви (1:5 з водою), курячого посліду (1:20) або коров’яку (1: 10).

Під час цвітіння і плодоношення огіркам потрібен комплекс макро — і мікроелементів. Для цього періоду краще використовувати спеціальні суміші для огірків на основі гумусу: біомастер, біогумус і т.п. Багато городників вносять ці натуральні добрива при кожному поливі.

До формування приступайте, коли на кущах виросте по 5-6 листочків. Зятька вирощуйте в одне стебло, підв’яжіть його до шпалери. Всі пасинки, квіти і зав’язі, відростають в пазухах нижніх п’яти листків, видаліть. На практиці вже доведено: огірки вище п’ятого листа дозрівають швидше тих, що утворилися нижче. Перші плоди тільки віднімають сили, без них кущ швидше наростить батіг і покриється зеленцями. Бічні пагони (пасинки) вище 5 листа прищипують над другим листом.

Гібрид зятек балує достатком огірків з весни до осені

Один з варіантів формування: нижні пазухи засліплені, вище пасинки вкорочені до 2 листів, під стелею головне стебло прищипнули і пустили по дроті два верхніх пасинка

Наведена вище схема формування-найпростіша і популярна для гібридів. Але є й інші варіанти, наприклад:

  • до висоти 1 м пасинки прищипувати над 2-м листом;
  • від 1 м до 1.5 м — над 3-м листом;
  • від 1.5 м і до стелі теплиці або кінця шпалери — над 4-5-м листом.

Гібрид зятек балує достатком огірків з весни до осені

Ще одна схема: чим вище розташований пасинок, тим менше його вкорочують (внизу — над 2-м листом, вгорі — над 4-м)

Головне, знати, що гібриди зав’язують плоди в кожній пазусі і на основному стеблі, і на бічних. Чим довше буде батіг і пасинки, тим багатший урожай. Можна взагалі не формувати, а тільки підв’язувати головний стебло і вкорочувати занадто розрослися пасинки.

Коли стебла досягнуть верхньої точки, прищипніть їх або перекиньте через поперечину, щоб вони звисали вниз. Кущі зятька ростуть необмежено в довжину, тому на півдні, де теплий сезон триває довго, придумали скручувати нижню частину стебла в кільця. Адже плодоношення з часом йде вгору, а низ оголюється, огірки в цій зоні вже зібрані, листя за непотрібністю обірвані. Тоді стебло біля основи обережно підтягують, спускаючи по шпалері вниз, і оголилася частина згортають, укладають на землю кільцями.

Відео: чим підгодувати огірки і як зробити кільця з стебел

Урожай гібрида зятек можна збирати кожен день. Зеленці з батогів краще не зривати, а, як в цьому відео, акуратно зрізати ножицями. Тоді менше ризик пошкодити дрібні зав’язі, що залишилися в тій же пазусі, з якої ви берете вже виріс огірок.

Відгуки городників про огірки зятек

Садила зятек і тещу за відгуками з цього форуму. Коли купувала в магазині пакетики бабуся поруч теж дуже нахвалювала. Обидва сорти відповідали опису і всі кущі були однакові. Я купувала в обі, фірма гавриш, брала теща, зятек і углич. Всіма сортами задоволена, все залишаю на майбутній рік.

Nad

Http://dacha.wcb.ru/lofiversion/index.php?t17143-950.html

Зятек f1-це гібрид, а не сорт, який я вже не один рік вирощую у відкритому грунті. Про його вирощування в теплиці нічого не знаю, а у відкритому грунті(підмосков’ї) відмінно плодоносить. Насіння висіваю в середині травня під агроспан на дугах, в залежності від погоди плодоносить з 2-3 декади червня і до початку вересня. Влітку 2010 року відплодоносив через аномальну спеку в 20-х числах серпня.

Маришка

Https://www.forumhouse.ru/threads/109358/page-30

Зятек прекрасний для маринадів. Рівненький, влазить в невеликі банки 0,75 л і ніколи не гірчить.саджу постійно і дуже задоволена.

Ната

Http://www.ogurci.com/%d0%b2%d0%b0%d1%88%d0%b8-%d0%bb%d1%8e%d0%b1%d0%b8%d0%bc%d1%8b%d0%b5-%d1%81%d0%be%d1%80%d1%82%d0%b0 /

Відмінні огірки як зятек і теща, раніше їх складно було купити.рекомендую, спробуйте!зовні і за смаковими якостями вони схожі. Садив в тому році, це одні з кращих насіння, які я пробував садити. Урожайність просто приголомшлива.того літа більше місяця ми збирали огірки і навіть не знали, куди їх дівати.

Http://www.ogurci.com/%d0%b2%d0%b0%d1%88%d0%b8-%d0%bb%d1%8e%d0%b1%d0%b8%d0%bc%d1%8b%d0%b5-%d1%81%d0%be%d1%80%d1%82%d0%b0 /

Особливо доглядати ніколи, тому не перший рік садимо гібриди зятек і теща. З розсадою ніколи возитися, в кінці травня насінням в грунт під плівку. У лунку по 2 насіння, потім залишаємо один корінь. У сезоні обов’язково підгодівлі рідким комплексним добривом (будь-яким npk) і гуматом в кожен полив. Власне, і вся агротехніка. Ще важливо не загущать посадки. А огірочки з букетних зав’язей краще не відламувати, а зрізати. Так їх наростає ще більше.

Ольга петрівна

Https://www.ogorod.ru/forum/topic/640-lyubimyie-zyatek-i-tyoshha /

Шановані садівники!!! я теж люблю огірок зятек!! ранній, не вимагає запилення бджолами)) дає дружний урожай. Не хворіє борошнистою росою до самої осені!

Галина

Https://www.ogorod.ru/forum/topic/640-lyubimyie-zyatek-i-tyoshha/

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Зятек-рясний огірок з тривалою віддачею врожаю. Він росте і плодоносить весь теплий сезон, значить, і доглядати за ним доведеться все літо: кожен день поливати, раз на тиждень підгодовувати, а також формувати в міру відростання стебла і пасинків.