Чи можна займатися городом у великий піст — від прощеної неділі і до великодня

58


Великий піст-важливий період духовного зростання для будь-якого християнина. Це час для роздумів про бога, про душу, прекрасний привід для усвідомлення духовності. Однак навіть в піст не сховатися від звичайних життєвих турбот, тому для багатьох постає питання, чи можна ними займатися.

Розстановка пріоритетів

для садівників і городників весна-це період активної роботи підготовки до майбутніх посадок, і відкладати справи ніяк не можна, адже це може звести нанівець всі праці. Тому багатьох цікавить, чи можна під час великого посту займатися городом і як робити це з користю для душі. священики відповідають: праця — ні в якому разі не гріх. Займатися садовою діяльністю можна і потрібно, проте необхідно враховувати деякі нюанси. в першу чергу не можна забувати про духовний сенс утримання. Повсякденні справи не повинні витісняти роздуми про бога, через них ні в якому разі не можна відкладати сповідь і відвідування церковних служб. період, коли краще не приділяти значної кількості часу саду — страсний тиждень. В цей час християни утримуються найсуворіше і згадують про страждання христа. У церквах проводяться спеціальні служби, які необхідно відвідувати, щоб розуміти сенс хресних страждань спасителя. Такі богослужіння проводяться тільки в цей час і дають можливість згадати про події євангелія, пов’язаних з розп’яттям ісуса. обов’язковими будуть служби у великий четвер, страсну п’ятницю і велику суботу. Після відвідування храму і здійснення домашньої молитви можна присвятити час, що залишився городнім клопотам.

Стан здоров’я

другий обов’язковий момент, який потрібно враховувати при плануванні роботи під час посту — стан здоров’я. Обмеження в раціоні можуть послабити організм, тому будь-які навантаження потрібно планувати з урахуванням самопочуття. Якщо слабкість стає занадто сильною, краще відмовитися від важкої роботи. На думку православних священиків, піст повинен бути не періодом тяжкого самознищення, а часом духовної радості. Якщо сил на працю не залишається, краще присвятити себе справам, які не потребують фізичного навантаження. Наприклад, можна підготувати насіння до посадки, ознайомитися з корисними матеріалами і порадами, які можна буде застосувати в роботі після закінчення великого посту. у дні, які не припадають на великі церковні свята і служби, робота в саду — набагато краще заняття, ніж дозвільний відпочинок і відвідування розважальних закладів. Існує давня чернеча мудрість:»брудна робота веде до чистих помислів». Спокійна фізична праця звільняє розум від зайвих думок і дає зосередитися на своїх гріхах, покаянні і роздумах про євангельські істини.