Щоб зрілий та не хворів: роботи у винограді в серпні

63

У серпні визрівають і ягоди на винограді, і самі лози, а також бруньки майбутнього року. Від якості догляду в цьому місяці залежить урожай не тільки поточного року, а й майбутнього. Є заходи, які обов’язкові в цей період, а щось робити не варто.

Зміст

  • Карбування
  • Видалення пасинків
  • Екстрене нормування врожаю

    • Відео: нормування винограду, розрідження грон
  • Лікування від грибків
  • Захист від слимаків
  • Видалення листя в районі грон
  • Припинення поливів
  • Чим підгодувати встигає виноград

    • Відео: догляд за виноградом в серпні
  • Своєчасний збір врожаю, захист від ос і птахів
  • Розмноження винограду в серпні живцями і відводками

    • Відео: дуже простий спосіб вкорінення відводків влітку

Карбування

Видалення за допомогою обрізки верхівок лоз з молодими і ще дрібним листям називають карбуванням. Кущ витрачає на розвиток цих листя сили, на шкоду наливу і фарбування ягід, визрівання кори і нирок. Карбуванням ми виправляємо цю ситуацію, виключаємо витрату життєво важливих соків на непотрібну зелень. Відрізати треба верхню частину лози довжиною 30-40 см до першого добре розвиненого, вже загрубілого листа.

Але проведення карбування буде помилкою, якщо коронка (гачок) на верхівці втечі ще не випросталася. Це означає, що вегетація втечі триває. Кущ відповість на його укорочення буйним зростанням пасинків або ще гірше — прокинуться бруньки майбутнього року. Тому часто підрізати лози доводиться не все підряд, а вибірково лише ті, що припинили зростання. Про це говорить випрямилася коронка.

Щоб зрілий та не хворів: роботи у винограді в серпні

Загнута гачком вершина втечі говорить про його зростання, робити карбування ще рано

Видалення пасинків

Якщо на ваших лозах все ще з’являються і ростуть пасинки, видаліть їх або укоротите до двох листів. Вважається: якщо залишити листя ще й на пасинках, то це посилить фотосинтез, а значить, і харчування куща, виноград буде крупніше.

Щоб зрілий та не хворів: роботи у винограді в серпні

Бічні пагони (пасинки) прищипують над другим листом

Екстрене нормування врожаю

Урожай нормують набагато раніше — в червні, коли тільки починають рости зав’язі. Залишають на пагонах по одній грона. У сортів з щільними гронами проріджують зав’язі: вищипують або вистригають їх доріжками на всю довжину грона.

Відео: нормування винограду, розрідження грон

Якщо ви не видалили зайві ягоди і грона вчасно, то в серпні будете пожинати плоди своїх помилок або ліні. При надлишку кистей на лозі ягоди залишаються дрібними, не встигають до холодів вирости і визріти. А в щільних кистях наливаються виноградини тиснуть один одного, лопаються, і навіть у відсутності дощів кисть починає загнивати зсередини.

У серпні ще можна спробувати врятувати урожай. Видаліть зайві кисті, а занадто щільні розправте, піднімаючи і розсовуючи крила грона. Виявіть вже підгнилі і приберіть з лози. Інакше вони стануть сприятливим середовищем для розвитку всіляких хвороботворних грибків.

Лікування від грибків

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Щоб зрілий та не хворів: роботи у винограді в серпні

Під час дозрівання врожаю обробляти фунгіцидами вже не можна. Найефективніший спосіб в цей період-це ручне прибирання всіх пошкоджених ягід і листя. Також рекомендують видалити з винограду все молоді ще ніжні і соковиті листя, саме на них селяться грибки, а старі і грубі їм «не по зубах».

Після прибирання всіх вогнищ зараження обробіть кущі біопрепаратом, наприклад, фітоспорін, або розчином марганцівки. Є поради обприскати розчином соди, йоду, перекису водню та ін.але це малоефективні і, за заявою багатьох виноградарів, навіть даремні засоби. Краще не допускати хвороб і провести профілактичне обприскування фунгіцидом (топаз, хом, хорус і ін.) за місяць до збору врожаю.

Яка б культура у мене не захворіла, в першу чергу прибираю з кущів уражені ділянки (листя, ягоди, верхівки пагонів), саме там знаходиться скупчення грибків, які з часом розселяться по всій рослині. А потім, якщо є ще місяць до збору врожаю, то обприскую фунгіцидом, а якщо немає, то стежу і видаляю наступні хворі листочки. Але після першого масового прибирання їх мало. Буває, що після збору врожаю навіть і обприскувати не треба: хвороба зупиняється, кущ чистий і здоровий, тільки трохи общипаний.

Захист від слимаків

Іноді через недогляд або інших причин грона лягають на землю, а тут вони стають ласою здобиччю для слимаків. Якщо таке трапилося у вас, підніміть виноград з землі, огляньте ягоди, приберіть пошкоджені і виловіть всіх шкідників. Підв’яжіть кисті або підкладіть під них суху траву, а навколо посипте препаратами від слимаків. Найефективніші ті, що мають в складі метальдегід.

Видалення листя в районі грон

Грона наливаються за рахунок листя, що ростуть вище по лозі, а нижні до серпня перетворюються в непотрібних нахлібників. В результаті їх видалення сили і соки не будуть витрачатися даремно. Крім того, низ куща і ягоди стануть краще провітрюватися, висвітлюватися і обігріватися сонцем. Але якщо стоїть спека, виноградник знаходиться під палючим сонцем з ранку до вечора, то ягоди можуть спектися, отримати опіки. В цьому випадку треба залишити листя, притіняють грона.

Ряди винограду рекомендується розташовувати з півночі на південь. Тоді сонце буде висвітлювати вранці одну сторону кущів, а після обіду — іншу.

Щоб зрілий та не хворів: роботи у винограді в серпні

Нижнє листя треба обривати: вони відбирають поживні речовини, а користь не приносять

Припинення поливів

У серпні плодоносний виноград не поливають, навпаки, захищають від дощів, встановлюючи козирки або організовуючи відтік води від коренів. Можна вкрити землю плівкою або покласти листи шиферу з нахилом від куща. Надлишок вологи в серпні призводить до розтріскування ягоди, а сама рослина починає активно викидати зелені пагони на шкоду визрівання лози.

Під визріванням лози виноградарі розуміють одревеснение пагонів, покриття їх поверхні і нирок коричневою корою. Зелена, невизревшая лоза не переживе зиму. Одревеснение відбувається знизу вгору. Чим на більшу кількість нирок визріє лоза, тим багатшим буде урожай і легше формування, з’явиться вибір: які нирки і пагони з них залишити, які видалити.

Чим підгодувати встигає виноград

Вітаються підгодівля по листу і під корінь калійним або фосфорно-калійним добривом. Підходять калімаг, сірчанокислий калій, монофосфат калію. Калій і фосфор прискорюють дозрівання і підвищують цукристість ягід. Не можна під час дозрівання удобрювати азотом (сечовиною, аміачною селітрою, настоями коров’яку, трави, посліду та ін.). Азотні мінеральні добрива і органіка провокують зростання зеленої частини рослини-листя і пагонів, а дозрівання ягід і лози припиняється.

Відео: догляд за виноградом в серпні

Своєчасний збір врожаю, захист від ос і птахів

У серпні на ранніх і середніх сортах вже спіє урожай. Збирайте його вчасно. Чи не перетримуйте вже готові грона на кущах, це уповільнює утворення на лозах кори. Крім того, перезрілі ягоди можуть обсипатися, розтріскатися, в сиру погоду загнити, а в жарку перетворитися в родзинки. Стиглі ягоди приваблюють ос і птахів. Найефективніший і недорогий спосіб захисту врожаю від крилатих — це мелкоячеистая сітка. Можна накрити кущі повністю або змайструвати мішечки для кожної грона.

Щоб зрілий та не хворів: роботи у винограді в серпні

Такі мішечки можна купити або зшити самим

Розмноження винограду в серпні живцями і відводками

В цей же час можна розмножити свій або сподобався вам сусідський виноград. Способи, популярні в серпні:

  • зеленими живцями. Підходять ті самі пасинки, які вкорочували до двох листів. До серпня їх стеблинки вже стають твердими, а листя повністю виросли. Виламайте пасинки і укореніть у вологому і пухкої почвосмеси. Але можна нарізати живці з непотрібних пагонів (безплідних лоз, порослі).
  • відводками. Дорослі кущі винограду влітку дають поросль з основи куща. Якщо вам потрібно розмножити сорт, то залиште таку поросль, а в серпні укоренити. Для цього втечу очищають від листя, залишаючи їх тільки на верхівці, укладають в канавку і засипають вологою і пухким грунтом. Відділення від материнського куща краще залишити до наступного року.

Відео: дуже простий спосіб вкорінення відводків влітку

Щеплення винограду в серпні не роблять. Кращі періоди для цього виду розмноження-весна і осінь. Літнє щеплення «зеленим в зелене» виконують до початку серпня.

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

У пору, коли зріє виноград, здається, що можна нарешті відпочити і чекати заслуженого чесною працею солодкого врожаю. Але лози потребують нашої турботи до самих морозів. У серпні ще рано опускати руки. А стимулом до трудових подвигів стануть збільшуються в розмірах і фарбуються виноградини.