Деревовидні півонії: які вони бувають і чи варто їх садити на ділянці

75

Китайці називають півонія королем квітів, і цілком заслужено-ефектні шапки великих махрових квітів мають безліч забарвлень, а пишна листя декоративна і після цвітіння, яке триває близько двох тижнів в кінці весни або початку літа. Є кілька видів півоній, в дачному садівництві садять зазвичай трав’янисті або деревовидні. Відрізняються вони будовою стебла: якщо перші являють собою багаторічні рослини з тонкими зеленими стеблами, які на зиму відмирають, залишаючи під снігом тільки коріння, то другі — листопадні чагарники з товстими здеревілими пагонами, зимуючими під укриттям або без нього в залежності від клімату.

Зміст

  • Півонія деревоподібна: опис виду

    • Зовнішній вигляд куща і квітів

      • Фотогалерея: кущі, квіти і плоди деревовидної півонії
    • Терміни і тривалість цвітіння
    • Оптимальні умови для росту і цвітіння

      • Відео: вирощування деревовидних півоній
  • Переваги та недоліки деревовидної півонії
  • Популярні сорти деревовидної півонії
  • Відгуки садівників

Півонія деревоподібна: опис виду

Такі півонії часто садять поодинці, також вони можуть використовуватися як акцент клумби багаторічників. Своїм яскравим забарвленням деревоподібна півонія прикрасить альтанку, арку, територію біля будинку. З високих кущів можна навіть виростити живопліт.

Деревовидні півонії: які вони бувають і чи варто їх садити на ділянці

Деревовидні півонії завдяки великим красивим квіткам відмінно виглядають і в групових, і в одиночних посадках

Зовнішній вигляд куща і квітів

Кущ зазвичай має кілька здеревілих стовбурів блідо-коричневого кольору висотою 1-2 м.коріння — великі, коричневі, гіллясті, з потовщенням на початку і з тонкими корінцями з боків. Листя зелені, ажурні, перисті, з широкими частками. На товстих стеблах навесні розпускаються червонуваті бруньки, які складаються з дрібних, щільно прилеглих один до одного лусочок.

Квітки деревовидної півонії великі, поодинокі, махрові, напівмахрові або гладкі, досягають в діаметрі 25 см. Забарвлення залежить від сорту: вони можуть бути:

  • фіолетовими,
  • білими,
  • жовтими,
  • малиновими,
  • рожевими,
  • бордовими,
  • майже чорними.

З них після цвітіння з’являються їстівні плоди у формі п’ятипроменевої зірки, наповнені великими темними насінням.

Фотогалерея: кущі, квіти і плоди деревовидної півонії

Деревовидні півонії: які вони бувають і чи варто їх садити на ділянцікоріння деревовидної півонії-великі, коричневі, гіллястіДеревовидні півонії: які вони бувають і чи варто їх садити на ділянціквітки деревовидної півонії можуть бути махровими, напівмахровими і гладкимиДеревовидні півонії: які вони бувають і чи варто їх садити на ділянцікущ деревовидної півонії виростає від 1 до 2 м у висотуДеревовидні півонії: які вони бувають і чи варто їх садити на ділянціплоди деревовидної півонії — це коробочки у формі зірки з темними великими насінням

Пелюстки деревовидної півонії можуть бути двокольоровими, причому один колір плавно переходить в інший.

Терміни і тривалість цвітіння

Деревовидні півонії живуть дуже довго, до 20 років, причому чим старше рослина, тим рясніше воно цвіте. Бутони розпускаються на 2 тижні раніше, ніж у трав’янистої різновиди, і цвітуть трохи довше — до 3 тижнів.

Деревовидні півонії: які вони бувають і чи варто їх садити на ділянці

Деревоподібні півонії зацвітають на два тижні раніше своїх трав’янистих побратимів

Оптимальні умови для росту і цвітіння

Спеку деревоподібна півонія переносить погано. Влітку при температурі повітря більше 27 °с кущі потрібно поливати не менше 2 разів на тиждень (кількість води — 1-2 відра під кущ в залежності від його розмірів), а в більш прохолодну погоду — один раз на тиждень. Відсутність достатньої кількості води тут же негативно позначиться на цвітінні, проте сильний перелив також шкодить півоній — вони можуть захворіти сірою гниллю.

Деревовидні півонії: які вони бувають і чи варто їх садити на ділянці

При переливі або близькому розташуванні грунтових вод деревоподібні півонії можуть захворіти сірою гниллю

Щоб визначити, чи пора поливати півонія, помацайте землю під кущем: вона повинна встигнути просохнути.

М’які зими південних регіонів росії деревовидні півонії переносять добре, а в місцевостях, де температура опускається нижче -25 °с, городники часто скаржаться, що рослини вимерзають за зиму. Тому кущі потрібно перед настанням холодів вкривати ялиновим гіллям і зверху — спанбодом.

Деревовидні півонії: які вони бувають і чи варто їх садити на ділянці

При укритті на зиму стовбури деревовидних півоній не пригинають, а просто з’єднують разом і вкривають спанбондом

Півонія любить рости на сонячному місці (цвітіння більш рясне) або в легкій тіні (на такій ділянці цвітіння довше і пелюстки не вигоряють), віддає перевагу добре дренованих суглинні грунту без близького розташування грунтових вод.

Сильні вітри небезпечні для рослини, так як під вагою пишних бутонів навіть товсті гілки можуть зламатися.

Кущі повинні бути на достатній відстані один від одного (не менше 1 м) — так їм буде вистачати харчування і вологи. Зайва кількість добрив деревоподібний півонія не любить, особливо погано він реагує на надлишок азоту в грунті.

Деревовидні півонії: які вони бувають і чи варто їх садити на ділянці

Деревовидні півонії потрібно садити на відстані не менше 1 м один від одного, щоб кущах вистачило світла, води і харчування

Ці півонії погано переносять пересадку, можуть не цвісти кілька років або навіть захворіти. У будь-якому випадку, якщо необхідність в пересадці дорослого куща все ж виникла, потрібно дуже акуратно викопати його з грунту, не пошкоджуючи земляний кому, і посадити на нове місце, заглибивши кореневу шийку на 4-6 см нижче рівня грунту, при цьому не притоптуючи грунт, щоб не пошкодити тендітні коріння. Після пересадки деревоподібний півонія не буде цвісти 2-3 роки-така довга у рослини адаптація.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Деревовидні півонії: які вони бувають і чи варто їх садити на ділянці

Молодий півонія також не поспішає показати себе у всій красі. Спочатку кущ дасть 1-3 квітки і тільки на четвертий або п’ятий рік після висадки на клумбу весь покриється бутонами. Зате потім на ньому не потрібно буде зрізати бутони, щоб простимулювати утворення нових (як на трав’янистої різновиди), щороку на деревовидному півонії стане розпускатися все більше квіток.

Деревовидні півонії: які вони бувають і чи варто їх садити на ділянці

Купуючи саджанець деревовидної півонії, не чекайте від нього швидкого цвітіння — воно почнеться тільки через кілька років

Для початку цвітіння півонія повинен вирости до 60 см.

Восени здерев’янілі гілки деревовидного півонії не обрізають, тільки вкривають за потребою.

Відео: вирощування деревовидних півоній

Переваги та недоліки деревовидного півонії

Головні переваги, завдяки яким і вибирають садівники цей багаторічний кущ для прикраси своїх ділянок, — красиві великі квітки і довге життя. Крім цього:

  • щороку з’являються все нові квітки;
  • цвіте раніше і довше трав’янистої півонії;
  • багато квіток-більше 50;
    Деревовидні півонії: які вони бувають і чи варто їх садити на ділянці

    На одному кущі деревовидної півонії може вирости 50 і більше квіток

  • не потрібно зрізати бутони для стимуляції більш рясного цвітіння нових.

Недоліки також є:

  • довго не зацвітає після посадки;
  • погано переносить пересадку;
  • низька морозостійкість.

Популярні сорти деревовидної півонії

Велика частина сортів деревовидних півоній родом з китаю, де ця рослина дуже популярно вже більше 2 тисяч років. Є сорти японської, європейської та американської селекції. У росії розведенням красивих чагарників більше 30 років займається в ботанічному саду мду кандидат біологічних наук маріанна сергіївна успенська. Її ім’ям навіть названий один з сортів.

Кущ півонії сорту маріанна успенська виростає до 1 м.на ньому розпускаються напівмахрові білі з рожевими розводами ароматні квітки. Сорт рідко уражається грибковими інфекціями, стійкий до нестачі вологи, зимостійкість середня.

Деревовидні півонії: які вони бувають і чи варто їх садити на ділянці

Деревовидний півонія сорту маріанна успенська названий на честь кандидата біологічних наук маріанни сергіївни успенської-головного півоній росії

Деревоподібна півонія сестри кіао досягає висоти 2 м.квітки махрові, біло-червоні, в діаметрі до 16 см. Максимально рясного цвітіння можна досягти на лужному грунті за умови хорошого дренажу. Стійкий до хвороб і шкідників.

Деревовидні півонії: які вони бувають і чи варто їх садити на ділянці

Квітки деревовидної півонії сорту сестри кіао-двокольорові

Кораловий вівтар-півонія рожево-коралового кольору з солодкуватим ароматом великих (до 20 см) квіток. Пелюстки їх мають цікаву зубчасту форму. Кущ виростає до 2 м, стійкий до шкідників і хвороб.

Деревовидні півонії: які вони бувають і чи варто їх садити на ділянці

Квітки деревовидної півонії сорту кораловий вівтар виділяють солодкуватий аромат

У півонії раннього сорту біла вежа квітки сніжно-білі, махрові, корончатой форми, до 25 см в діаметрі. Стійкий до хвороб і шкідників. Кущ висотою до 2 м, добре переносить морози.

Деревовидні півонії: які вони бувають і чи варто їх садити на ділянці

Деревоподібна півонія сорту біла вежа приваблює величезними сніжно-білими квітками

Грін джейд-сорт півонії з махровими квітками незвичайного світло-зеленого кольору і розміром близько 20 см в діаметрі, висотою до 1,5 м.сорт стійкий до захворювань, але потребує укриття взимку.

Деревовидні півонії: які вони бувають і чи варто їх садити на ділянці

Кущі деревовидної півонії сорту грін джейд погано переносять зимові морози

Чорний пірат-один з небагатьох сортів деревовидних півоній, які можна вирощувати у великих горщиках, адже висот куща всього від 50 до 90 см.зате квітки у цього малюка дуже ефектні, темно-вишневі з чорним відливом. Цвіте порівняно пізно, в середині червня.

Деревовидні півонії: які вони бувають і чи варто їх садити на ділянці

Невисокий деревоподібний півонія чорний пірат можна вирощувати у великих горщиках

Видали по 11 бутонів. У минулому і в рік посадки тільки по 1. Виросли до 60 см. Стоять майже в півтіні, але на вітряному місці, зимують під укриттям, як у троянд. Зими у нас до -35 °с. Зовсім некапризні. Беріть, не бійтеся.

7sins89_12, караганда

Https://7dach.ru/annaloui/drevovidnyy-pion_11-69449.html

У нас в середній смузі виростити деревоподібний півонія важко. У мене він перші роки 3 постійно вимерзав дощенту навіть під укриттям, навесні відростав від кореня і не встигав цвісти. Потім трохи зміцнів і став перезимовувати, не втрачаючи частини здеревілих пагонів, на яких в червні розпускаються квіти. Півонія невисокий, см 80. Не може вирости вище через те, що він все ж теплолюбна рослина. Але я і так рада. Квітки у мого півонії хоч і прості, але витончені. І листя різьблені.

Tak1956, калуга

Https://7dach.ru/annaloui/drevovidnyy-pion_11-69449.html

Висловлю свою думку. Маяти з ними багато. А цвітіння не дуже. У сенсі-мені не подобаються прості квіти (у півоній), не махрові, в одну пелюстку. А так, на смак, на колір… До речі, скільки б у нас сусідки по дачі ні садили, ні у кого не прижився. Після 1-2 років — або вимокає, або замерзає. Експерименти припинили.

_люся_, москва

Https://www.forumhouse.ru/threads/8269/

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Незважаючи на деякі складнощі з вирощуванням деревовидного півонії, багато ростять на своїх ділянках ці кущі з великими ароматними квітками. Важливо правильно висадити деревоподібний півонія і грамотно доглядати за рослиною, і тоді він віддячить тривалим цвітінням.