Ідеальний парник для огірків своїми руками

67

Вирощувати в нашій кліматичній зоні огірки без укриття непросто, вони вважають за краще особливий мікроклімат, не переносять перепаду температур, ранкових туманів і холодних дощів. Завдяки правильно облаштованому парнику вдається отримати ранній урожай, збільшити період плодоношення. Укриття захистить овочі від негоди, деяких видів шкідників і хвороб.

Зміст

  • Види парників для огірків
  • Тимчасовий плівковий парник

    • Відео: виготовлення переносного плівкового парника для огірків
  • Парник-метелик

    • Відео: виготовлення парника-метелика зі старих віконних рам
  • Чим краще покривати парник з огірками

    • Поліетиленова плівка
    • Нетканий матеріал
    • Відео: все про парники, покриті нетканим матеріалом
    • Стекла
    • Полікарбонат
    • Відео: порівняння різних видів парників

Види парників для огірків

На відміну від теплиці, парник має висоту не більше 1,5 метра. Ця конструкція виконується без дверей, в ній не облаштовується додаткове опалення та освітлення. Рослини обігріваються сонячними променями і теплом, яке виділяється при перепріванні компосту. Парник може бути як стаціонарним, так і переносним.

Облаштувати парник можна різними способами-від простої конструкції з вербових прутів до капітальної споруди на фундаменті з склінням. Перш за все, варто проаналізувати: з якою метою потрібен парник, підрахувати бюджет. Простіше придбати готову конструкцію, але коштує вона недешево, і її розміри можуть не підійти, та й збирати доведеться парник самостійно.

Можна зробити парник з матеріалів, які залишилися від будівництва, що дозволяє здешевити конструкцію. Такий парник буде виконувати покладені на нього функції і підходити за розмірами.

Умовно за видами конструкції парники ділять на такі групи:

  • тимчасовий плівковий;
  • метелик.

Ідеальний парник для огірків своїми руками

Рослини потребують захисту від холоду і дощів

Тимчасовий плівковий парник

Конструкцію встановлюють на вже сформованій грядці, використовуючи гнучкі прути (верби, ліщини), встромляючи їх в землю дугою і укривши тунельну конструкцію плівкою або білим агроволокном. Плівку або волокно кріплять з обох сторін дошками, камінням. Зручно використовувати готові дуги, які продаються в магазинах. Можна самостійно нарізати дуги з пластикових, металопластикових труб, старого шланга, товстої сталевого дроту. Використовувати такі дуги можна кілька сезонів.

Парник захистить молоді паростки огірків від похолодання, дощів і туманів. Коли огірки підростуть, дуги знімають або замінюють їх іншими (більшого розміру). Переваги тимчасового плівкового парника в дешевизні, можливості укрити грядку в будь-якому місці. Недоліки-в низькій стійкості, адже при сильному вітрі конструкція може постраждати.

краще встановлювати парник на рівному сонячному місці, орієнтувати його слід в напрямку з півночі на південь.
Ідеальний парник для огірків своїми руками

Арочний парник або тунельне (дугове укриття) — найпростіша конструкція для захисту огірків та інших рослин

Стійку конструкцію потрібно збирати в такій послідовності:

  1. нанести контур майбутнього парника, враховуючи, що його довжина повинна бути не більше 3-4 метрів, а ширина — 1 метра.
  2. встановити каркас висотою близько 20 см з дерев’яних дощок по контуру майбутнього парника.
  3. з зовнішньої довгої сторони каркаса на відстані 50-60 см один від одного кріплять дуги для фіксації дуг (з товстого дроту, обрізків труб діаметром трохи більше діаметра дуги).
  4. в дужки вставити дуги з металевого дроту, пластикових, металопластикових труб або іншого міцного і гнучкого матеріалу.
  5. з’єднати верхні точки дуг дротом для додання жорсткості каркасу.
  6. укрити каркас плівкою або агроволокном.
  7. закріпити плівку або волокно по одній з довгих сторін за допомогою дерев’яної рейки до каркасу.
  8. іншу сторону плівки або волокна придавити до землі важкої дошкою, камінням, щоб її завжди можна було підняти.
  9. на коротких краях плівку зафіксувати і прикріпити до каркасу.

Ідеальний парник для огірків своїми руками

Тимчасовий парник можна робити з гнучких дуг або дерев’яних рейок, зробивши конструкцію у вигляді куреня

Відео: виготовлення переносного плівкового парника для огірків

Парник — метелик

Володіючи мінімальними навичками по роботі з деревом, металопрофілем, можна спорудити парник-метелика. Він зручний в експлуатації, служить тривалий час, стійкий при сильному вітрі, грозах. Конструкція парника-метелика являє собою двосхилий спорудження, в якому обидві стулки даху відкриваються, що дуже зручно при поливі рослин і провітрюванні. Огірки прекрасно ростуть в такому укритті.

Подібні парники, виготовлені з металопластикових профілів з полікарбонатним покриттям, продаються в магазинах, але можна побудувати парник-метелика самостійно. Конструкцію відповідного розміру роблять з дерев’яного бруса або ж металевих профілів, укривши поліетиленовою плівкою, склом або полікарбонатом.

Нескладно спорудити парник-метелика зі старих віконних рам, це здешевить його і допоможе заощадити час. Необхідно придбати дерев’яні дошки (шириною від 25 см) для каркаса. І також знадобляться бруски для каркаса, кріплення, завіси. Дерев’яні частини слід обробити рідиною, що захищає від гниття, а потім пофарбувати.

Ідеальний парник для огірків своїми руками

Такий парник можна виготовляти будь-якого розміру

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Ідеальний парник для огірків своїми руками

Послідовність роботи по збірці парника наступна:

  1. підготовка креслення парника за схемою відповідно до зручними для ділянки розмірами. Варто врахувати, що довжина парника (деталь а) не повинна перевищувати 3-4 метри, а ширина (деталь d) — 1,5 метра, висота (деталі d, c, b) — 1,5 метра, щоб було зручно працювати.
    Ідеальний парник для огірків своїми руками

    При підготовці детального креслення за запропонованою схемою розміри (а і d) підбираються індивідуально

  2. розмітка місця установки парника: на землі відзначається контур парника в рівному місці, яке максимально висвітлюється.
  3. підготовка підстави: під майбутній каркас по периметру варто прокласти руберойд, насипати гравій, що збільшить термін експлуатації парника.
  4. дошки підготувати згідно з розмірами-дві деталі а. Деталі b, c, d, скласти поруч на рівній поверхні і з’єднати бруском е за допомогою саморізів згідно зі схемою. Таким же чином виконати другу бічну стінку. Товщина дощок для каркаса повинна становити не менше 40-50 мм.
    Ідеальний парник для огірків своїми руками

    Дошки розмічають, склавши їх на рівній поверхні

  5. передня стінка парника (деталь а) виконується з однієї дошки, а задня — з двох, з’єднаних бруском н, як при виготовленні бічних стінок.
  6. верхня частина передньої і задньої стінки буде прилягати до відкриваються рам, тому потрібно зробити пази шириною 40 мм і глибиною 25 мм.
  7. з’єднати між собою деталі каркаса за допомогою металевих куточків.
    Ідеальний парник для огірків своїми руками

    За допомогою металевих куточків зручно з’єднувати між собою деталі каркаса під прямим кутом

  8. вимірявши відстань довжини парника у верхній точці, виконують деталь j, на її торці кріплять оголовок коника — к) — планку для захисту від вологи або зігнуту смужку оцинкованого заліза, можна використовувати готовий металевий коник.
    Ідеальний парник для огірків своїми руками

    У каркасі парника варто зробити канавки для стоку води

  9. для міцності конструкції кріплять деталь l, вона буде виконувати також роль середньої опори для стулок. Таких брусків перетином 6х5 см потрібно два. Вимірявши відстань (від верхньої частини деталі а до нижньої частини деталі j), прикріпити бруски l до каркасу за допомогою металевих куточків з обох сторін конструкції.
  10. при виготовленні чотирьох відкидних стулок варто пам’ятати, що їх ширина буде однакова, а довжина різна — для передньої і задньої частини парника. Виконуються скоси по верхній кромці всіх стулок. Всі деталі стулок о, s (t), p з’єднуються між собою на шипах за допомогою клею або металевих куточках. Потім виготовляють верхні накладки u, x (y), v (w,) для фіксації скла, вони кріпляться між собою, як і елементи нижньої рами.
    Ідеальний парник для огірків своїми руками

    Перед підготовкою деталей для стулок потрібно зробити ретельні виміри відповідно до схеми

  11. примірявши, як прилягає верхня накладка до нижньої рами, виконують скоси на верхніх торцях стулок, щоб вони легше відкривалися і щільніше прилягали до каркасу. На нижньому торці потрібно зробити фальци для кріплення стекол.
    Ідеальний парник для огірків своїми руками

    На верхніх торцях виконуються скоси, а на нижніх-фальци для установки скла

  12. за точно виміряним розмірами вирізують скла cc, bb для стулок, встановлюють верхні накладки u, v, x, y і w за допомогою шурупів. З двох сторін стулок встановлюють заглушки z.
  13. примірявши, прикріпити стулки до каркасу за допомогою петель ff, стулки повинні виступати над каркасом на 12-15 мм.
    Ідеальний парник для огірків своїми руками

    При монтажі стулок до каркасу потрібно простежити, щоб вони трохи виступали за краї конструкції

    Якими вплавлена сітка з капронової волосіні, дуже міцна. Також використовується повітряно-бульбашкова плівка (з 3 шарів поліетилену товщиною до 150 мк), бульбашки повітря відмінно тримають тепло.

    Для парників застосовується і светопреобразующая плівка зі спеціальними добавками (люмінофорами), вони трансвормируют ультрафіолетове випромінювання в більш корисне рослинам. Під таким укриттям огірки швидше ростуть, поліпшується фотосинтез, при цьому плівка забезпечує ідеальний мікроклімат рослинам не тільки в сонячну, але і похмуру погоду.

    Неткані матеріали

    Для парників використовують біле агроволокно товщиною не менше 60 мк. Городники його цінують за здатність захищати не тільки від холоду, але і палючих сонячних променів, воно пропускає вологу і повітря. Агроволокно можна використовувати кілька сезонів.

    Нетканий матеріал, на відміну від поліетиленової плівки, ідеально підходить для» городів вихідного дня», адже рослини захищені від холоду, і в той же час отримують вологу, коли йдуть дощі. Поліетиленову плівку потрібно знімати в спекотні дні, і рослини потребують регулярного поливу.

    Зручно комбінувати укривні матеріали: поверх агроволокна настилають поліетиленову плівку, яку знімають, коли встановиться тепла погода і закінчиться сезон холодних весняних дощів.

    Відео: все про парниках, покритих нетканим матеріалом

    Скло

    При облаштуванні парників в особливій рекламі скло не потребує — воно міцне, добре захищає рослини від холоду, дощу, вітрів. Це дорогий матеріал, але сучасні городники успішно використовую старі віконні рами не тільки для будівництва парника, а й повноцінної теплиці.

    Полікарбонат

    Полікарбонат — синтетичний матеріал, найчастіше він використовується при виготовленні парників і теплиць в промислових умовах. Коштують такі вироби чимало, але служать довгі роки. Стільниковий полікарбонат забезпечує високий коефіцієнт прозорості-80-85%, він стійко переносить снігові навантаження, град, перепади температур. Використовуються листи стільникового полікарбонату товщиною 4-6 мм, вони мають відмінну тепловіддачею і повільно остигають. Недолік такого укриття криється в його достоїнствах: в жарку погоду теплицю потрібно часто провітрювати, рослини регулярно поливати.

    Відео: порівняння різних видів парників

    Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
    Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

    При вирощуванні огірків важко обійтися без парника, оскільки ці рослини чуйні до змін температур, не виносять холодних дощів і часто хворіють. Можна вибрати будь — яку конструкцію-просте тунельне укриття із застосуванням поліетиленової плівки або агроволокна легке у виконанні і дешеве. Капітальна споруда з дерева або металопрофілю, скла або полікарбонату вимагає більше часу і коштів, але прослужить кілька років.