Дівочий виноград для озеленення ділянки-чим він хороший і як його вирощувати?

63

У спекотний літній полудень затишна альтанка, яку суцільно покриває зеленим листям дівочий виноград, стає справжнім порятунком! пишна зелень дарує освіжаючу прохолоду, і нехай виглядає не настільки ефектно, як в’юнкі троянди, зате догляду майже не вимагає.

Що собою являє дівочий виноград пятілісточковий

У спекотний літній полудень затишна альтанка, яку суцільно покриває зеленим листям дівочий виноград, стає справжнім порятунком! пишна зелень дарує освіжаючу прохолоду, і нехай виглядає не настільки ефектно, як в’юнкі троянди, зате догляду майже не вимагає.

Дівочий виноград для озеленення ділянки-чим він хороший і як його вирощувати?

На фото озеленення дівочим виноградом

З десяти видів ліан роду parthenocissus (партеноциссус), що ростуть в східній азії і в північній америці, всього три використовуються в декоративних цілях: плющевидний виноград (тріостренний), прикріплений, а також віргінський або пятілісточковий. Останній вид найкраще підходить для вирощування в російських умовах, так як рослина навіть без укриття здатне добре переносити морозні зими.

Чому декоративний виноград називають дівочим? цьому є просте пояснення: квіти рослини не потребують запліднення пилком для утворення насіння. Саме через такого «непорочного зачаття» ліані присвоїли назву» незайманий плющ » (по-грецьки: partenos kisses).

відео про красивий дівочий виноград

З 17 століття віргінським виноградом прикрашали громадські парки та особисті садиби. Дуже вже мальовничо виглядають повиті зеленим плющем альтанки, арки, тераси і балкони! нерідко використовують популярну ліану для декорування стін будинків, господарських будівель, стовпів, а також вирощують в якості живоплоту.

Кучеряві пагони партеноциссуса можуть досягати 15-20 м, підіймаючись по опорі вгору або витончено поникаючи вниз. У літні місяці ліани густо покриті темно-зеленими п’ятироздільними листочками, до осені ж листя набуває яскравий пурпурний колір, а на її тлі красиво виділяються грона дрібних синювато-чорних ягідок (неїстівних).

Плюси і мінуси дівочого винограду

Думки досвідчених садівників щодо віргінського винограду нерідко розходяться. Одні вважають, що немає кошти краще, щоб приховати непривабливий фасад будинку або замаскувати старий сарай, інші ж впевнені, що буйна зелень плюща обов’язково призведе до руйнування фундаменту і самих будівель. За що ж люблять цю зелену ліану, і про які недоліки слід знати заздалегідь?

Дівочий виноград для озеленення ділянки-чим він хороший і як його вирощувати?

Фотографія пятілісточкового винограду

Достоїнств у пятілісточковий винограду чимало:

  • він привабливо виглядає з початку літа до середини осені;
  • рясно розростається по опорі, забезпечуючи щільний зелений завісу;
  • не боїться російських морозів;
  • може рости на будь-якому ґрунті;
  • задовольняється навіть крихітними клаптиками землі;
  • успішно розвивається і на сонячних ділянках, і в тіні;
  • практично не схильний до хвороб і навали шкідників;
  • дуже швидко набирає зростання (по 2-3 м в рік);
  • добрива досить внести тільки при посадці;
  • розмноження його не викликає складнощів;
  • щільна листя захищає стіни будинку від перегріву, пилу, вітру і дощу, знижує вогкість всередині приміщення і біля фундаменту.

Дівочий виноград для озеленення ділянки-чим він хороший і як його вирощувати?

На фото дівочий виноград

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Дівочий виноград для озеленення ділянки-чим він хороший і як його вирощувати?

Однак, незважаючи на всі перераховані плюси, деякі садівники відносяться до американського винограду з побоюванням. Справа в тому, що зростаючий біля будинку плющ може запустити свої сильні пагони під шифер або черепицю на даху, викликавши їх руйнування, або ж проникнути в ринву і засмітити його. Розростаючись, пишні ліани повністю закривають вікна, створюючи морок в будинку. Але з усім цим безладом можна впоратися, якщо уважно стежити за буйним рослиною і своєчасно підрізати зайві пагони.

Більш серйозна проблема — довгі і агресивні коріння партеноциссуса. Захоплюючи простір під землею, коріння можуть поширюватися на кілька метрів, завдаючи великої шкоди іншим «жителям» городу. Навіть бур’яни під декоративним виноградом виростають насилу, а вже культурні рослини і зовсім не можуть прижитися.

Також потрібно брати до уваги, що партеноциссус навесні починає оживати набагато пізніше інших рослин, і досить довго являє собою сумну картину з голих переплутаних пагонів, в той час як все в саду зеленіє і розквітає.

Дівочий виноград для озеленення ділянки-чим він хороший і як його вирощувати?

Фотографія партеноциссуса

Дівочий виноград-вирощування без клопоту і турбот

Якщо недоліки партеноциссуса вас не лякають, спробуйте виростити його на своїй ділянці, тим більше зробити це дуже легко. За словами садівників, у яких на ділянці вже росте виноград дівочий, посадка його виглядає нехитро: досить увіткнути в землю держак і полити його, а далі рослина буде розвиватися самостійно, тільки встигай обрізати зайві батоги.

Для тих же, хто любить робити все докладно, розповімо по порядку, як виростити дівочий виноград:

  • викопайте у відповідному місці ямку потрібного розміру під держак;
  • грунт з ями змішайте з компостом і піском, додайте дві жмені добрив;
  • покладіть на дно ямки шар дренажу (бита цегла, щебінь або великий пісок);
  • зверху насипте частину почвосмеси;
  • помістіть держак в яму під легким нахилом;
  • засипте саджанець залишилася почвосмесью;
  • сформуйте поливну лунку, щоб в ній затримувалися атмосферні опади;
  • добре полийте виноград;
  • для маленького рослини можна зробити опору або підв’язати дріт, щоб плющу простіше було підніматися вгору.

Для оформлення фасаду будинку опору споруджувати необов’язково: партеноциссус може чіплятися за найменші шорсткості на гладких стінах за допомогою присосок на кінцях вусиків.

Особливо красивим вийде плющ, посаджений в родючий, влагопроницаемую грунт на освітленому місці з південного боку будинку. Висаджений на північній стороні віргінський виноград в осінні місяці не забарвлюється в чудові багряно-червоні тони і не утворює мальовничих грон з ягодами. Втім, темно-зелене листя восени теж виглядає привабливо.

Дівочий виноград для озеленення ділянки-чим він хороший і як його вирощувати?

Фото винограду дівочого

Як доглядати за дівочим виноградом після посадки?

Завдяки дивовижній невибагливості партеноциссуса, весь догляд за ним можна звести до рідкісних поливів в посуху і до обрізки непотрібних батогів. Але якщо ви хочете бачити на своїй ділянці пишного, доглянутого красеня, створіть плющу більш комфортні умови для зростання.

Полив декоративному виноград у потрібно помірний: за сезон досить буде полити його 3-4 рази, використовуючи на кожну рослину близько 10 л води. У жарку погоду поливати слід частіше (стежте, щоб земля не висихала повністю). На початку літа разом з поливом рекомендується удобрити ліану нітроамофоскою, а під час активного росту — внести комплексне добриво.

Протягом літа потрібно періодично видаляти бур’яни, рихлити землю і підсипати її в разі оголення коренів. Сприятливий ефект дасть мульчування пристовбурного кола торфом, компостом або перегноєм шаром близько 6 см.восени мульчу закладають в грунт і відразу насипають нову.

відео про дівочий виноград

Навесні у віргінського винограду в період спокою обрізають підмерзлі кінчики гілок, видаляють засохлі, ослаблені, пошкоджені пагони і ті, які виросли за межі відведеної для плюща території.

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Живці для розмноження плюща можна зрізати в будь-який час, вибираючи гілочки з 4-5 здоровими нирками. Розмножують пятілісточковий виноград і насінням, якщо плоди встигають повністю визріти в умовах російського клімату, проте цей спосіб більш клопіткий, ніж укорінення живців. Ще простіше розмножувати ліану плетевими відводками, прикопуючи її в грунт горизонтально, щоб над землею залишилася верхівка з нирками.