Садовий посадковий інвентар: зручно і корисно

63

Посадка рослин на дачній ділянці — найважливіший момент, від якого залежить подальше життя садових і городніх культур на вашій землі. І здорово, що в наш час існують допоміжні засоби, істотно полегшують цей процес. Спробуємо розібратися в тому, які продукти технічного прогресу можна використовувати при посадці насіння або розсади, і наскільки вони необхідні.

Зміст

  • Огляд садового ручного інвентарю для посадки

    • Посадковий совок
    • Посадковий конус
    • Диспенсери / дозатори для насіння

      • Фотогалерея: дозатори для насіння
    • Автоматизований пристрій для висадки розсади

      • Відео: висадка дині за допомогою пістолета для розсади

Огляд садового ручного інвентарю для посадки

Мова піде саме про ручному інвентарі, застосовуваному на дачній ділянці. Безумовно, у кожного дачника є набір улюблених інструментів, використовуваних для всіх випадків життя. Але я впевнений, що багато хто знайде тут для себе корисні відомості і розширять список пристосувань, якщо до цього ще не стикалися з ними або не бачили в цьому особливої потреби.

Посадковий совок

Мабуть, найпростіший з усього переліку інструментів для посадки. Конструкція стара як світ і проста до межі-ручка, виконана з дерева або пластику, і металева лопать з заокругленням на зразок жолоба для захоплення землі. Совок є у будь-якого дачника і навіть не в одному екземплярі. Їм зручно і легко підчіплювати грунт при викопуванні поглиблення, здійснювати перевалку розсади і навіть просто використовувати як примітивний сіяч у випадку з дрібними і середніми насінням. Скажу по собі — це найперший інструмент, до якого тягнеться рука по весні, коли приходить час посадок. Знайти його в продажу нічого не варто, про ціну і говорити нічого. Однозначно — найкорисніший і необхідний інструмент на дачі.

Садовий посадковий інвентар: зручно і корисно

Найпростіший і такий корисний інструмент будь-якого садівника

При роботі на городі часто доводиться проводити посадку різної розсади і пересадку різних рослин. Для цієї мети використовую посадковий совок артинського заводу, що в свердловській області. Інструмент вітчизняний і досить надійний, до того ж і недорогий. Дуже добре працює навіть на важких грунтах і великій глибині закладення. Для тих, хто займається квітами і вирощуванням капусти, річ просто відмінна. Хочу відзначити зручність при виготовленні посадкових лунок саме цим інструментом, а ще його надійність. Саме надійність, тому як за час своєї діяльності в саду і городі чимало інструменту було просто зламано саме через погану якість виготовлення і низькосортного матеріалу (сталі). Даний виробник підтримує свою якість продукції. Я давав цьому інструменту досить велике навантаження, але так і «не примудрився» зламати і зігнути (це явний плюс, тому що подібний інструмент часто гнеться, а потім і … Мотлох). До речі, совок » д » забезпечений мірною лінійкою для вимірювання прямо на робочій поверхні, що є плюсом для початківців садівників і городників, коли задана певна глибина посадки.

Павлуша-63

Https://otzovik.com/review_2211460.html

Посадковий конус

Це відносно нове пристосування, за допомогою якого в грунті можна робити рівні і акуратні ямки циліндричної форми, що дуже корисно при висадці розсади. Конуси виготовляють з міцної сталі, тому інструментом легко користуватися на будь-якому типі грунту. Конструкція його теж досить проста-конічний корпус з металу і ручка. Все просто і при цьому дуже ефективно. Іноді у продажу можна зустріти посадочні конуси, оснащені відкриваючим механізмом, завдяки чому їх легко очистити від залишків землі. Зустрічаються прилади з нанесеною шкалою або індикатором, щоб можна було відміряти глибину занурення в грунт. Ручка пристосування виготовляється з дерева або пластику, а іноді можна зустріти і прогумований варіант.

На мій погляд, самим непрактичним матеріалом для ручки є дерево, яке при контакті з вологою має властивість розсихатися і тріскатися, що часом ускладнює роботу. Винятком може вважатися модрина, яка від води тільки міцніє.

Садовий посадковий інвентар: зручно і корисно

Посадковий конус-недорогий і легкий помічник у справі посадки рослин

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Садовий посадковий інвентар: зручно і корисно

У посадкового конуса є свої переваги і недоліки, які потрібно обов’язково відзначити окремо. Отже, переваги:

  • економія часу і сил в порівнянні з використанням звичайного совка.
  • за допомогою конуса створюються акуратні ямки для розсади.
  • якщо на конусі є шкала, то ви легко відміряєте потрібну для себе глибину.
  • конструкція конуса дозволяє тримати руки в чистоті, уникаючи довгої чистки від бруду під нігтями.

Є і пара недоліків, які, втім, відносяться не до всієї продукції такого роду, а лише до деяких категорій:

  • невелика висота конуса, через що роботу доводиться проводити сидячи навпочіпки або на колінах — це важливо для вікових садівників, а також тих, хто має якісь проблеми зі здоров’ям ніг.
  • незважаючи на всі хороші властивості нержавійки, з якої виготовляється конус, вона з великими труднощами протистоїть важким грунтам, змоченим дощем.

Знайти цей інструмент в спеціалізованих магазинах не складає особливих труднощів, а ціна його невисока, тому придбати такого помічника може будь-хто. Але при виборі посадкового конуса потрібно звертати увагу на наступне:

  • матеріал корпусу-це повинна бути якісна нержавіюча сталь з відповідним маркуванням.
  • висота самого приладу-це важливо, якщо ви ставите за мету робити лунки строго певної глибини.
  • наявність розсувного механізму і шкали.
  • термін експлуатації (виробники якісних моделей дають гарантійний термін до трьох років).

Посадковий конус, як можна зрозуміти зі сказаного, дуже зручна річ, яку без сумніву варто придбати тим, хто хоче заощадити свій час при посадці рослин, і кому набридло обходитися звичайний совком. Однак вона не спростить життя людям, яким складно проводити роботи на своїй ділянці з зігнутими колінами.

В руці інструмент сидить досить зручно. Працювати таким одне задоволення. Їм можна як робити лунки (заданої форми і на бажану глибину), так і садити і пересаджувати розсаду. Заглиблюється в грунт дуже легко, утримує захоплений грунт надійно. Це вже другий куплений конус, перший подарували (випросили) сусіди по дачі.

Sanj

Https://otzovik.com/review_6187218.html

Задумка відмінна, але не для важкої землі, та ще в осінній період з його частими дощами. Отже, я сьогодні вирішила посадити тюльпани, дістала конус і в сад. Перший отвір вийшло таким симпатичним, рівненьким, глибина хороша та й ширина не підкачала. Ось тільки земля з конуса виходити не бажала. 2 дні тому був дощ, земля сира, важка, ось і прилипла до конуса. Прочистила я її, новий отвір поруч зробила і знову чистити конус. А поки його колупаєш, можна штук 5 отворів зробити. Ось так помучилася-помучилася і лопаткою палісад ямки ковиряла. Нехай не такі красиві, як з-під конуса, але зате швидко. Покінчивши з цією клумбою, перейшла я на інше місце залишки тюльпанів досадити. Склад землі там дещо інший, піску побільше, тому земля сухіше, порозсипчатей. Ось там у мене конус добре попрацював, земля хоч і прилипала до внутрішніх стінок конуса, але в більшості своїй відходила при легкому струшуванні. А будь грунт піщаної, взагалі б проблем не було.

Shmelik

Https://irecommend.ru/content/ne-dlya-tyazheloi-zemli

Диспенсери / дозатори для насіння

Це пристосування називають і дозатором і диспенсером — кому як зручніше. Причому воно має різні модифікації, з яких слід виділити три види — шприци, 6-рівневі дозатори і барабашки.

Шприц — найпростіший варіант з усіх перерахованих вище. Він призначений для посадки найдрібніших насіння.

6-рівневий дозатор вже складніше за своєю конструкцією-він складається з ємності, в яку засипають насіння, і кришки, в якій є кілька пронумерованих отворів різного діаметру, з них ви можете вибрати відповідне для посадки конкретної культури. З його допомогою можна висаджувати насіння діаметром до 10 мм, причому з дивовижною рівномірністю. Його плюсами є точність при розподілі насіння, економія часу і збереження кожного насіння.

Барабашка-оригінальний пристрій з двома штоками-зеленим і червоним. Воно дозволяє економічно і рівномірно сіяти насіння самих різних розмірів. Причому чим більше посівного матеріалу знаходиться всередині приладу, тим краще. Після його використання вам не буде потрібно проріджувати посіви. Пам’ятайте, що зелений шток застосовується для насіння діаметром до 1,5 мм, а червоний — для насіння діаметром до 3,5 мм.

Фотогалерея: дозатори для насіння

Садовий посадковий інвентар: зручно і кориснонайпростіший з усіх дозаторів для найменших насінняСадовий посадковий інвентар: зручно і кориснодозатор барабашка дозволяє здійснювати посадки з геометричною чіткістюСадовий посадковий інвентар: зручно і корисно6-рівневий дозатор для насіння діаметром до 10мм
Інструмент, як автоматизований пристрій для висадки. Добре воно тим, що дозволяє при мінімумі фізичних витрат висадити розсаду овочів, а також великі насіння (наприклад, насіння кавунів або гарбуза) і навіть саджанці. У цього пристосування кілька плюсів:

  • при посадці рослин не доводиться нахилятися, що по достоїнству оцінять ті, кому важко користуватися посадковим конусом.
  • завдяки високій продуктивності ви можете засіяти до одного гектара в день.
  • зручно користуватися як двома руками, так і однією.
  • за допомогою цього пристрою ви можете посадити і насіння, і розсаду, а до того ж ще й удобрити посадки.
  • можна приєднати шланг, і тоді відразу після висадки проводиться полив рослин.

Користуватися цим пристроєм нескладно. Саджанець або насіння поміщаються в трубу, після чого замикають важіль, і рослина виявляється зафіксованим всередині. Потім агрегат занурюється в грунт своїми лопатками, а вам залишається взятися за засувку і ручки і потягнути інструмент вгору. Виходить, що одночасно ви створюєте лунку і висаджуєте туди розсаду або насіння. Все просто і акуратно при великій економії часу.

Такий пістолет для висадки розсади (одна з назв, отриманих від дачників) коштує дорожче всіх попередніх варіантів (за різними даними, його середня ціна 2500-3500 рублів), але все одно є доступним для більшості садівників. Він добре підійде тим, хто не любить нахилятися і хоче швидко засіяти велику площу.

Відео: висадка дині за допомогою пістолета для розсади

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Завдяки сучасним досягненням науки життя садівника спростилася в багатьох аспектах, в тому числі і під час посадкового сезону. У садових магазинах і на ринках представлений великий вибір посадкового інвентарю, тому кожен може придбати той інструмент, який вважатиме найбільше підходящим для свого випадку.