Дивовижні круглі кабачки: сорти і думки городників

62

Кабачки — одні з найпопулярніших і улюблених овочів на грядці. Господині готують з них безліч смачних страв, а круглі кабачки додають простору для фантазії на кухні. Наприклад, можуть стати їстівними горщиками для фарширування м’ясом або овочами. Деякі сорти гарні в салатах, а маленькі плоди ідеальні для консервації. Отже, знайомтеся!

Зміст

  • Сортове різноманіття круглих кабачків

    • Великі круглі кабачки

      • Колобок
      • М’ячик
      • Кабачок-кавун
      • Буржуїн f1
      • Морячок
      • Ронде де ніцце (ronde de nice)
      • Тондо ді піаченца (tondo di piacenza)
      • Фестиваль f1
    • Маленькі круглі кабачки

      • Кухарчук
      • Апельсинка f1
  • Відгуки городників

Сортове різноманіття круглих кабачків

Знайти круглі кабачки на ринку або на полицях магазинів нелегко, тому багато городників вирощують їх на своїй ділянці. Різновидів круглих кабачків досить багато. Вони відрізняються за кольором шкірки, м’якоті, смаковими характеристиками, розміром і т.д. Ці кабачки невибагливі і вимагають такого ж догляду, як і овочі циліндричної форми. Тому, якщо ви знайомі з нескладними правилами по догляду за звичайними кабачками, турбота про їх круглих побратимів не доставить вам ніяких турбот. Які ж сорти вибрати? зупинимося докладніше на деяких з них.

Круглі кабачки висаджують двома способами: відразу в грунт і розсадою. На розсаду насіння закладаються в кінці квітня. У грунт і розсада, і насіння висаджуються в кінці травня, початку червня.

Великі круглі кабачки

У круглих сортів плоди зазвичай важать не менше 1 кг.але якщо ви вирішили їх фарширувати або покуштувати свіжими, вам не потрібно чекати повного дозрівання овоча, краще зірвати його молодим, коли він ще невеликого розміру.

Колобок

Ранньостиглий сорт. Термін дозрівання 38-40 днів. Кущ займає небагато місця, але при нестачі світла викидає батоги. Маса плоду 500-900 г. Вживають, як правило, недозрілі кабачки діаметром 10 см.шкірка після зривання плоду довго залишається ніжною. Дорослі кабачки схожі на гарбуз і смаком, і зовнішнім виглядом. Сорт призначений для висаджування у відкритому грунті. Не підходить для зимового зберігання. Стійкий до борошнистої роси. Підходить для вирощування в будь-якому регіоні.

Дивовижні круглі кабачки: сорти і думки городників

Молодий кабачок сорту колобок відмінно підійде для фарширування

Не висаджуйте кабачки на місце, де їх попередниками були представники сімейства гарбузових. Хвороби, якими страждали їхні побратими, залишилися в грунті і відразу ж передадуться новим переселенцям.

М’ячик

Ранньостиглий сорт. Кущ невеликого розміру. Термін дозрівання-50 днів. Листя світло-зелені, невеликі. Плід кабачка вагою приблизно 1 кг, біля основи злегка ребристий, світло-зеленого кольору, плямистий. М’якоть соковита, з невеликою кількістю насіння. Сорт стійкий до гнильних процесів, борошнистої роси. У кулінарії, як правило, користуються успіхом молоді плоди вагою 100-150 г.добре приживається в центральному, центрально-чорноземному, північно-західному регіонах.

Дивовижні круглі кабачки: сорти і думки городників

Кабачок м’ячик за формою плодів цілком виправдовує свою назву

Кабачок-кавун

Кабачок-кавун зовні ледь відрізняється від справжнього кавуна, звідси і його народне прізвисько. Наукова назва рослини-фіцифолія кукурбіта (cucurbita ficifolia), або гарбуз фіголістная. Плоди повністю дозрівають восени, а зберігаються до 3 років, але не чекайте так довго, оскільки їх м’якоть стане більш пухкої і, відповідно, смак теж постраждає. Високоврожайний сорт, дає до 20 гарбузів з куща в тепле літо, близько 10 збирають в прохолодний сезон. Вимагає багато місця для вирощування, тому що плететься, охоплюючи кілька метрів площі.

Плоди цього гарбуза досягають 3 кг.м’якоть білого кольору, соковита, несолодка, злегка пухка. Кора тонка, але міцна, насіння чорного кольору. Вживати в їжу кабачок-кавун можна на всіх етапах дозрівання. Молоді плоди діаметром 9-15 см дуже соковиті. Технологія вирощування така ж, як і у звичайної гарбуза. Рослина стійка до багатьох хвороб і посухи, але вимагає рясний полив в першій половині періоду вегетації. Фіцифолія теплолюбна, тому переважно вирощувати її в південних районах.

З недостиглих плодів готують ті ж страви, що і з кабачків, зріла гарбуз хороша для компотів, варення, овочевого спагетті.

Дивовижні круглі кабачки: сорти і думки городників

Кабачок-кавун, він же гарбуз фіголістная, незвичайна прикраса саду і святкового столу

1. Щоб отримати більш ранній урожай, висаджуйте кабачки розсадним способом.

Буржуїн f1

Ранньостиглий гібрид. Збір врожаю припадає на 45-й день після сходів. Має великі темно-зелені плоди вагою 2-2, 5 кг.кущ розлогий, з переважанням жіночих квіток. Високоврожайний сорт. Вирощується як в теплиці, так і у відкритому грунті. У кулінарії його застосовують по-різному: гасять, смажать, фарширують. Підходить для вирощування в південних і в північних районах.

Дивовижні круглі кабачки: сорти і думки городників

Буржуїн f1 порадує вас хорошим урожаєм

Морячок

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Дивовижні круглі кабачки: сорти і думки городників

Ранньостиглий, зі злегка ребристою плямистою поверхнею плодів світло-зеленого кольору. Термін дозрівання-38-40 днів з появи сходів. Важить 600-900 г. Ніжна біла м’якоть з відмінним смаком. Господині часто зривають плоди молодими для маринування, салатів, фарширування. Урожайність-4-5 кг на 1 м2. Підходить для вирощування в різних регіонах.

Дивовижні круглі кабачки: сорти і думки городників

Кабачок морячок ідеальний для консервації

Ронде де ніцці (ronde de nice)

Ранньостиглий сорт, виходець з франції. Період дозрівання близько 40 днів. Кущ компактний. Плоди невеликі-приблизно 13-15 см в діаметрі — світло-зеленого кольору, з тонкою ніжною шкіркою. М’якоть практично без насіння, ніжного кремового кольору. Маса до 1 кг.щоб домогтися більш високого врожаю, слід зривати перші плоди якомога раніше. У кулінарії часто застосовують недозрілі плоди. Підходить для волго-вятського, центрально-чорноземного регіонів.

Дивовижні круглі кабачки: сорти і думки городників

Плоди ронде де ніце мають ніжний аромат

Тондо ді піаченца (tondo di piacenza)

Ранній кущовий сорт родом з італії. Дає багатий урожай. Призначений для вирощування у відкритому грунті. Термін дозрівання-50 днів. Колір кабачків-темно-зелений. Особливо смачні недозрілі плоди діаметром 9-10 см, які часто вживають у свіжому вигляді. Підходить для всіх районів.

Дивовижні круглі кабачки: сорти і думки городників

Тондо ді піаченца хороший в салатах

Фестиваль f1

Строкатий гібрид з діаметром плоду приблизно 15 см.кущ компактний, з декількома довгими батогами. Кабачок має смуги уздовж плоду, які спочатку зелені, але в міру дозрівання змінюють колір на жовтий. Добре зберігається, навіть через 10 місяців після того, як овоч був зірваний, його смак залишається колишнім. Колір м’якоті помаранчевий.

Висаджують фестиваль f1 як розсадою, так і насінням. Насіння в грунт закладають на глибину 4-6 см.чутливий до похолодань — перед висаджуванням розсади переконайтеся в тому, що холодної погоди не передбачається. Грунт розпушують, додають компост, щоб рослина легше переносило холод, а заодно і грунт збагатилася. Мульчируйте перегноєм або торфом, і кабачок віддячить вам хорошим урожаєм. Яскравий і незвичайний кабачок підходить і для декорування ділянки. Крім того, що він дуже гарний, він ще володіє відмінним смаком. Його маринують, смажать, тушкують, запікають, фарширують. Теплолюбний, вирощується переважно в південних районах.

Якщо хочете зібрати своє насіння, тримайте кабачок на грядці до повної зрілості, потім залиште неушкоджений плід на зберіганні до весни, до цього часу насіння можна буде висівати. Їх збирають у кабачка, поруч з яким не росли інші сорти, оскільки вони запилюються один від одного — може вийти якийсь гібрид.

Дивовижні круглі кабачки: сорти і думки городників

Яскраві кабачки сорту фестиваль f1 нікого не залишать байдужим

Кабачки, гарбуз, цукіні, огірки та інші представники сімейства гарбузових — перехресноопильні рослини. Якщо посадити поруч різні сорти одного виду (наприклад, два різних сорти гарбуза), на наступний рік ви не отримаєте з насіння чистий бажаний сорт. Він обов’язково вбере в себе якості обох видів.

Маленькі круглі кабачки

Популярність користуються і сорти, маса плодів яких при повному дозріванні рідко досягає 400 г.

Поваренок

Ранньостиглий сорт. Урожайність — 10 кг на м2. Термін дозрівання від повних сходів 40-43 дні. Кущ великий, стебло короткий. Плоди світло-зелені з соковитою м’якоттю кремового кольору, з невеликою кількістю насіння. Вирощується і розсадою, і прямим посівом в грунт. Максимальна маса плоду — 300 г.оптимальна температура для проростання насіння 25–30о с. Підходить для всіх регіонів.

Дивовижні круглі кабачки: сорти і думки городників

Акуратний поваренок не займе багато місця на городі

Апельсинка f1

Скоростиглий гібрид. Дозріває через 40-45 днів після посіву насіння. Кущ компактний. Зовні овочі нагадують маленькі гарбузики яскраво-оранжевого кольору. Плоди настільки дрібні, що їх маса вкрай рідко досягає 200 г.кабачки багаті каротином і тому дуже корисні. Апельсинка в свіжому вигляді хороша на смак: солодкувата і соковита. Підходить для вирощування в будь-якому районі.

Дивовижні круглі кабачки: сорти і думки городників

Ошатні плоди сорту апельсинка f1 відмінно підходять для маринування

Домагатися. Найцінніше в кабачках «тондо ді пьяценза» те, що м’якоть в них не стає дерев’яною — залишається м’якою, навіть якщо залишити кабачок на кущі до осені (перевірено досвідченим шляхом). Так що рекомендую даний сорт. Якщо знайдете-не пошкодуєте!

Ліліан

Https://irecommend.ru/content/kruglyi-arbuz-s-nezhnym-vkusom

Кавун. У однієї знайомої на дачі під пітером працювали гастарбайтери з середньої азії. Увивающая її паркан фицифолия була прийнята ними за якийсь небачений суперврожайний кавун, і вони попросили господиню продати їм насіння. Ніякі запевнення, що це не кавун, не викликали у них довіри…дійсно, плоди дуже схожі на кавунові, це і стало причиною того, що фіцифолію часто називають «кабачок-кавун», хоча насправді це різновид гарбуза. Крім врожайності її відрізняє величезна кількість зеленої маси (пагони довжиною до 15 метрів, розгалужені і приростають до землі міжвузлями), а також здатність плодів зберігатися протягом 2-3 років! напевно, можна зберігати і довше, але м’якоть може зовсім висохнути. Агротехніка така ж, як у гарбузів, але, щоб отримати великий урожай, потрібно виростити місячну розсаду, тому що плоди ростуть швидко, але зав’язуються досить пізно, і заморозки можуть не дозволити їм дозріти.застосування плодів, як у кабачка. Можна годувати тварин. Білосніжна м’якоть пахне в свіжому вигляді кавуном, при тепловій обробці запах пропадає. Великі чорні насіння можна сміливо використовувати для посадки — з іншими гарбузами фіцифолія не перезапилюється.

Віра сувора

Https://irecommend.ru/content/tykva-dayushchaya-do-30-plodov-s-rasteniya-plody-khranyatsya-do-3-let-foto-urozhaya-2011-god

Апельсинка. Купила насіння цього кабачка, так як дуже сподобалася форма і те, що його рекомендують їсти сирим , а в нашій родині ні смажені, ні тушковані кабачки ніхто не любить. Сорт скоростиглий (40 днів). Я вирощувала через розсаду (в торф’яному горщику). Саджу зазвичай кабачки близько компостера, протягом сезону не удобрюю. Рослина кущовий форми, досить потужне, зав’язей вийшло багато. Колір у плодів яскраво жовтий, форма-кулька. Зриваю, коли діаметр плоду досягає 120-150 мм.сира м’якоть трохи солодкувата, з легким горіховим присмаком, можна їсти просто так або робити салат. Салат з сирими молодими кабачками виходить дуже смачним (рецепт на фото). Звичайно, можна з нього і заготовки робити, але мені шкода. Раджу звернути увагу на цей скоростиглий (що важливо для жителів північний районів) , дуже врожайний сорт з дуже красивими і смачними плодами.

Світлана юріївна

Http://irecommend.ru/content/ochen-vkusnaya-apelsinka

Кабачки я давно вирощую на своєму городі. У минулому році придбала пакет з 6-ма великими насінням кабачка гавриш»поваренок». Ці овочі дозрівають дуже рано. Свій перший плід я зняла з куща через 40 днів. Кабачки поваренок швидко набирають масу. Вони врожайні і невибагливі в догляді. Кабачки формують розлогий з потужними листям кущ. У мене виріс компактний кущик. У кабачків короткий стебло, на якому формується багато плодів. Ці овочі подобаються мені за свою скоростиглість і врожайність. У поваренка круглі плоди світло-зеленого кольору. Усередині них знаходиться смачна і ніжна м’якоть. У ній в певному порядку розташовуються насіння. Коли я чищу плід, то вибираю з нього насіння. Я їх сушу і висаджую на наступний рік. Молоді плоди поваренка подобаються мені за ніжну шкірку. Я люблю смажити кабачки в яйцях, роблю з них ікру і заготовки на зиму. Цей сорт має незвичайну круглу форму. Тому я використовую його плоди для фарширування. Насіння я сію навесні прямо в грунт. Якщо на вулиці тепло, то вони швидко проростають. Догляд за рослиною простий: потрібно регулярно удобрювати і поливати кабачки. Тоді вони порадують вас хорошим урожаєм.

Tutsa

Http://otzovik.com/review_3553902.html

Якось пробував вирощувати такі кабачки. Назва сорту забавне «»м’ячик». Технологія вирощування, як і у звичайних кабачків, ніяких тонкощів немає. Плоди дійсно круглі невеликі. Сорт ранній, плоди з’являються через 50-60 днів після посадки насіння, колір зелений. Смачно їх готувати фаршированими, коли вони ще невеликі (до 150 грам).

Ніколя

Http://greenforum.com.ua/archive/index.php/t-3253.html

Ще один «літній» відгук) продовжую розповідати про вдале насіння минулого дачного сезону…) на черзі насіння «кабачок цукіні f1 колобок» від російського городу.насіння я садила розсадним способом, потім у відкритий грунт під агроспан. Цей сорт цукіні ранньостиглий. Період вегетації 40 днів.умови вирощування: при температурі не нижче + 10с, сходи з’являються через 6-7 днів. Оптимальна температура для вирощування 25-35с. Посів у відкритий грунт або висадка 25–30денной розсади, коли мине загроза заморозків. Сорт досить урожайний. Плоди численні. Єдиний нюанс-цукіні потрібно зривати поки вони невеликого розміру-близько 10 см в діаметрі, саме в цьому випадку вони найбільш придатні для приготування порційними, як пропонує виробник — для фарширування. Кабачки більшого розміру мають більш грубу шкірку. А так м’якоть дуже ніжна, її можна навіть вживати в їжу в сирому вигляді, проте я так не роблю, завжди піддаю термічній обробці. Особливо догляду кабачки не вимагають, тільки своєчасний полив, мабуть. А ось урожай завжди рясний. Їли все літо, навіть роздавали…) в минулому році садила відразу кілька сортів.ну і наостанок покажу, що виходить, якщо цукіні фарширувати. Начинка може бути будь-хто. Особливо смачно виходить з м’ясною начинкою. І зі сметаною. Сорт рекомендую. Дякую за увагу!

Latshen

Https://irecommend.ru/content/portsionnyi-kabachok-tsukkini-kotoryi-idealen-dlya-farshirovaniya-ot-semyan-do-gotovogo-blyu

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Вибираючи кабачки, керуйтеся умовами, в яких їм належить рости, і своїми уподобаннями на кухні. Тоді ви точно не помилитеся!