Мідний купорос застосовують для лікування і захисту рослин. Мідний купорос для лікування і захисту рослин

46

Мідний купорос застосовують для лікування і захисту рослин. Мідний купорос для лікування і захисту рослин

Мідний купорос можна віднести до одного з найбільш простих і популярних засобів для захисту рослин. Крім цього cuprum sulfuricum вважається універсальним, адже його можна використовувати не тільки як добриво, але і в якості антисептика і фунгіциду для рослинного світу. Найчастіше він додається в вапно для обмазки стовбурів дерев, щоб протистояти їх зараження або загибелі від шкідників.

Опис

Засіб мідного купоросу-це водний сульфат двовалентної міді (сіѕо4х5н2о), він є гігроскопічним блакитним або синього кольору порошком, можливо кристалами. Придбати його в агроцелях можна в розфасованому вигляді по 50-100 грам або у флаконі.

Кристали мідного купоросу

Купорос міді є отруйною речовиною, яку відносять до третього класу небезпеки, він отруйно впливає на організм, якщо потрапляє на слизову або приймається всередину. Летальної буде дозування п’ятивідсоткового розчину в 30-50 мілілітрів, але у вигляді розчину або в порошкоподібному вигляді проникає в організм через шкірні покриви зі зворотним всмоктуванням порами поту. Саме тому будь-яку роботу з цією речовиною слід проводити, дотримуючись запобіжних заходів. Наприклад, при нагріванні cuprum sulfuricum токсично небезпечний, так що необхідно скористатися респіратором і проводити обробку рослин, надівши на руки гумові рукавички.

Мідний купорос для лікування і захисту рослин

Мідним купоросом знайдено широке застосування в садівництві:

  • в якості добрива;
  • у вигляді джерела мікроелементів для підживлення овочів, ягід та інших садових рослин;
  • у вигляді пестицидів при боротьбі із захворюваннями культур і шкідниками;
  • в якості антисептичного препарату, щоб захистити будинок і його приміщення від гнилості з цвіллю.

Види застосування сульфату міді тільки в агросфері вражають, але купорос використовується в набагато більшому обсязі в хімічній і будівельній галузі, так само його застосовують в харчовій індустрії.

  • його знають з давніх часів, він по сьогоднішній день не здав свою позицію. Для цього є вагомі причини:
  • якщо його правильно застосовувати, то він безпечний, тому що має кумулятивну дію без побічних ефектів.
  • у нього біоцидну і фунгіцидну дію; купорос міді ефективно бореться з цвіллю.
  • не резистентен.
  • є медьсодержащим мікродобривом-в іонах cu (ii) потребують рослинні культури для того, щоб відбувався синтез в ряді важливих фітогормонів.

У порівнянні з синтетичними аналогами доступний за ціною.

Як його розводять?

Застосовують мідний купорос в агрономії різними способами, все залежить від пори року і цілей використання. У кожному випадку йде застосування розчинів однієї з трьох ступенів концентрацій:

  • «випалює » ступінь — від трьох до п’яти відсотків (300 – 500 грам) на десять літрів рідини для обробки в рідкісних випадках, щоб знезаразити землю, або в боротьбі з цвіллю будівельних конструкцій. Перший випадок обробки виводить земельну ділянку з сільськогосподарського застосування на термін не менше року;
  • для лікувально-профілактичних заходів від половини відсотка до одного відсотка (50 — 100 грам) на десять літрів застосовується для позбавлення від грибку з комахами (при антракнозах, клястероспориозах, коккомикозах та інших плямистостей, монилиозах, септориозах, филлостиктозах, різних гнилостях, курчавості), для обробки дерева шляхом його обприскування і замащування ранок на стовбурі і гілках.
  • для підживлення, добрива, профілактики від 0,2 відсотка до 0,3 відсотка ( 2-3 грами) на десять літрів рідини, коли з’являються симптоми нестачі міді в рослинних культурах (при хлорозі, скручуванні кінців втечі, інтенсивному кущінні без зав’язі продуктивного втечі) і з метою профілактики.

Мідний купорос для троянд. Обробка троянд мідним купоросом

Троянди вимогливі до умов вирощування. Їм необхідний постійний трепетний догляд, так як вони часто піддаються хворобам і шкідників. При перших ознаках захворювань необхідно вживати заходів, оскільки поширення хвороб від хворих до здорових рослин відбувається дуже швидко.

Розарій може загинути. Основною профілактикою поширення є точне дотримання технології вирощування. Тільки в такому випадку можна отримати красиві і здорові бутони.

Захворювання у троянд

Різновиди захворювань троянд існує достатня кількість. Це інфекційні та неінфекційні.

Збудником інфекційних захворювань є гриби, віруси або бактерії. Залежно від збудника захворювання діляться на:

Симптоми вірусної мозаїки на листках троянди

  • грибкові інфекційні захворювання;
  • вірусні;
  • бактеріальні.

До грибкових інфекційних захворювань відносяться :

  • інфекційний опік;
  • сіра гниль;
  • несправжня борошниста роса;
  • септоріоз;
  • іржа.

До вірусних-вірусна мозаїка троянди.

До бактеріальних-бактеріальний рак стебел.

Профілактика і лікування

Неінфекційні хвороби виникають в наслідок нестачі або надлишку мікроелементів. Успіх лікування залежить від правильного визначення виду захворювання. Залежно від типу хвороби слід підбирати засіб захисту.

Хвороби троянд

У кожного типу є свої унікальні ознаки, вивчивши які, можна відразу починати правильне лікування. Успіх лікування залежить не тільки від вибору препарату, методики, а й швидкого реагування. Оскільки поширившись на великій площі рослин, врятувати їх навряд чи вдасться.

Найбільш поширені грибні хвороби і іржа. Для профілактики і лікування таких видів хвороб використовують купорос. Купорос може бути мідний і залізний.

Це найбільш поширені фунгіциди широкого спектру дії, що застосовуються для обмеження розвитку грибкових захворювань.

Зростаючий грибок призупинить згубну дію на квіти. Залізний купорос-сульфат заліза. Використовують як фунгіцид або грунтове добриво. Мідний купорос-сульфат міді. Використовується в якості фунгіциду.

Застосування

Залізним купоросом проводять профілактику і лікування ерозії. Особливі результати дає при боротьбі з чорною плямистістю. Найкраще справляється зі своїм завданням в разі осіннього внесення перед укутуванням троянд. Містить 53% діючої речовини.

Обробка навесні землі навколо троянд мідним купоросом

Перед використанням необхідно зробити 3 процентний робочий. Для цього залізний купорос (30 грам) ретельно розчиняють в невеликій кількості води. Отриманий розчин за допомогою води потрібно довести до загального обсягу 5 літрів. Витрата розчину при обробці троянд 10 літрів на 100 квадратних метрів. Використовувати відразу.

Наносять за допомогою розпилювача. Залізним купоросом працюють в безвітряну, суху погоду вранці або ввечері. Після застосування не повинно бути опадів 4-5 годин, так як опади змиють препарат. Початок дію препарату через дві години після обприскування.

Термін захисту становить 10-14 днів.

Осіння обробка залізним купоросом запобігає розвитку хвороб в зимовий період. Перед обробкою прибирають все листя і спалюють їх листя з троянди і спалюють їх. Для пригнічення розмноження грибів обмежують потрапляння кисню в грунт.

Для цього грунт перекопують. Це роблять для запобігання зараження грунту. Гідність такої обробки є відсутність болячок протягом 2 років. Недолік-залишає опіки на рослинах.

Розчинення кристалів мідного купоросу

Для боротьби з борошнистою росою троянди обробляють мідним купоросом. Весняне використання запобігає захворюванням. Повторюють через кожні 8 днів. Проводять до початку цвітіння. Обробка троянд мідним купоросом восени пропорція становить 20 грамів розвести в 9 літрах води з додаванням господарського мила.

Переваги-дешевизна, легкість використання і пролонгований результат. Недолік-опіки на листках троянд, отруйність препарату.

Обробляти троянди купоросом необхідно для профілактики, оскільки лікувати від патогенних мікроорганізмів набагато складніше. Для знищення патогена доведеться пожертвувати не одним кущем цієї квітки.

Мідний купорос в аптеці. Мідний купорос (сульфат міді)

Розчин мідного купоросу має кислу реакцію і може викликати опік листя. Застосовують найчастіше навесні, до розпускання бруньок, або восени, після опадання листя.

Являє собоюБлакитні кристали, що втрачають свій колір при контакті з повітрям. Використовується як в чистому вигляді, так і в складі різних медьсодержащих препаратів, як правило, це бордоська і бургундська рідини.

Мідь є складовою ферментів, що підвищують опірність рослин до грибних і бактеріальних захворювань,проте має властивість накопичуватися в грунті. При надлишку міді деякі рослини хворіють хлорозом, так як гірше засвоюють залізо. Крім того, медики не виключають, що деякі види продуктів, вирощених на місці старих виноградників, де століттями застосовувалася мідь, можуть бути шкідливі для здоров’я. Після застосування препаратів міді на фруктах і овочах допускається її вміст в продукції на рівні 2-10 мг на 1 кг.

Мідний купорос використовують на торфовищах в якості мікродобрива, для заповнення дефіциту міді. В якості добрива мідний купорос вносять раз в 5 років ранньою весною або по осені з розрахунку 1 г/м2. Цікаво, що застосування мідного купоросу не обмежується одним тільки садівництвом.

Сучасні хімічні препарати, де в складі присутній мідний купорос, в даний час одне з найдоступніших і ефективних засобів для усунення цвітіння води у водоймах: в плавальних басейнах, фонтанах. Він придатний для боротьби з усіма видами водоростей: волокнистими, планктонними і розгалуженими.

Мідний купорос активно застосовується в будівництві для обробки деревини від цвілі і захисту від гниття.

Мідний купорос застосування. Для чого використовується в садівництві, як працює

Мідний купорос (сульфат міді або мідь сірчанокисла) — фунгіцид з широким спектром дії. Він є безводним речовиною без запаху. Після випаровування вологи сульфат міді перетворюється в напівпрозорі гіркі на смак кристалики блакитного відтінку, які при зберіганні на повітрі стають прозоро-сірими. Мідний купорос відмінно розчиняється у воді і повертає свій яскравий колір.

У продаж фунгіцид надходить у флаконах розфасованим по 50-100 грам. Флакон потрібно тримати щільно закритим, інакше сульфат міді (з часом) на повітрі втратить свої властивості.

Мідний купорос має:

  • в’яжучий
  • антисептичний
  • протигрибковий
  • припікаючий властивості

Він використовується для профілактики і боротьби з багатьма хворобами і шкідниками, а також для дезінфекції зрізів, спилов на кущах і деревах.

Розумне застосування сульфату міді в якості підгодівлі і при профілактичній обробці рослин збільшує їх імунітет, покращуючи при цьому якість врожаю.ферменти, в яких міститься мідь, беруть участь при азотному і вуглеводному обміні, в окислювально-відновному процесі, і сприяють поліпшенню опірності рослин різним хворобам.

При наявності міді в землі коренеплоди стають більш солодкими, в масляних і зернових культурах збільшується кількість білка, жиру, в плодах і ягодах збільшується обсяг кислот і цукру, а в картоплі кількість крохмалю.

Зловживати цією речовиною все-таки не можна. Сполуки міді розкладаються довго і при частому використанні медьсодержащих препаратів накопичуються в грунті, воді і рослинах, що з часом призводить до порушення біологічної рівноваги і уповільнення природних процесів.

При надлишку міді мікроорганізми уповільнюють свій розвиток, рослини недоотримують заліза, що призводить до хлорозу і втрати якості плодів, розвитку великої кількості бічних коренів, які гальмують ріст рослин.

У невеликих дозах мідь безпечна для людини, але при надлишку вона токсична. Допустимий вміст мідного купоросу на плодах вважається максимум 10 міліграм на 1 кілограм продуктів, а в землі — 1-1,5 грама на 5 квадратних метрів.

При обприскуванні кущів і дерев використовувати сульфат міді, потрібно чергуючи з залізовмісними препаратами.

Мідний купорос діє на спори грибів, але не впливає на їх міцелій. Тому обробка сульфатом міді для боротьби з грибковими хворобами більш ефективна до початку поширення хвороби з хворих рослин на здорові.