Найсвіжіше і несподіване рішення: обпалене дерево

46

Як ще обробити дерево, щоб всі ахнули? спалити!

Сучасний ринок будматеріалів сьогодні пропонує споживачеві найрізноманітніші текстури і форми для облаштування простору і створення максимально комфортних умов проживання. При цьому екологічні матеріали в будівництві та обробці — тренд, який не тільки завойовує визнання завдяки моді, але і має масу аргументів на свою користь.

Обпалене дерево не є винятком, його живе тепло робить як інтер’єр, так і ландшафт неймовірно затишним і гармонійним.

Пройти повз такого дивного будівельного матеріалу ми не змогли і тому вирішили поговорити з одним з перших виробників предметів з обпаленої деревини в нашій країні сергієм косарєвим , представником торгової марки suntan .

— сергію, розкажіть, в яких сферах використовують обпалене дерево?

— зараз наша продукція завойовує вітчизняний ринок будівельних матеріалів і все частіше використовується дизайнерами та архітекторами в будівництві та реконструкції, для інтер’єрної та фасадної обробки. Обпалене дерево як будівельний матеріал зараз балансує на межі моди і ексклюзивності. З одного боку, про технологію відомо не так вже й багатьом, з іншого — дизайнери та декоратори вже «розсмакували» цей матеріал і застосовують його все частіше.

— звідки з’явилася така технологія? де ви це вперше побачили?

— технологія застосовується з xviii століття. Згадки про обпаленої деревині зустрічаються в історії будівництва та оздоблення у народностей з усіх континентів. В японії, наприклад, ця технологія іменується shou-sugi-ban.

— у чому суть вашої унікальної технології?

— для початку варто відзначити, що ми грунтовно переробили традиційну технологію і перевели її в промисловий масштаб. Безпосередньо обробка деревини відбувається відкритим способом, як з використанням спеціального обладнання, так і без нього. Незалежно від того, чи горить дерево самостійно або в процесі задіюється спеціальне обладнання, час обробки в будь-якому випадку витримує майстер. Власне, тому малюнок завжди унікальний. На завершальному етапі, після зняття згорілого шару, цей самий малюнок і проявляється. У фіналі дошки покриваються маслами. На мій погляд, головна спадщина часів, яку нам вдалося зберегти, це традиція ручної праці.

— як після обробки змінюються якості деревини?

— обпалена деревина за властивостями значно відрізняється від обробленої, наприклад використанням лаку. Дивно, як вогонь може знищити деревину, так в умілих руках він може надати їй абсолютно унікальні властивості.по-перше, це, звичайно, зовнішній вигляд. Текстура дерева проявляється максимально, а зовнішній вигляд матеріалу змінюється настільки, що навіть експерту буде складно назвати породу дерева. Тобто незалежно від вартості сировини результат після обробки буде чудовим.по-друге, екологічність-без участі хімічних реагентів ми створюємо матеріал, міцність і довговічність якого збільшується багаторазово. Як вже було сказано вище, єдиний інструмент, який нам в цьому допомагає, це вогонь.по-третє, низька теплопровідність-власники будинків з вентильованим фасадом з обпаленого дерева відзначають всесезонну комфортну температуру всередині приміщення.не можна також забувати про стійкість обробленого вогнем дерева щодо негативних органічних впливів-цвілі, комах, мікроорганізмів.

— чи є інші відтінки у обпаленого дерева, крім чорного?

— звичайно, у обпаленого дерева може бути маса квітів, не тільки чорний. В одному з варіантів кінцевий продукт може бути навіть білим! щоб досягти максимального декоративного ефекту на деревині, масла для фінішної обробки колеруются, при цьому виходять найрізноманітніші відтінки кольору: від повного спектру природних «деревних» тонів до будь-яких кольорів з ваших фантазій.