Особливості ремонту мікрохвильової печі на прикладі midea

44

Попередження: якщо ви не володієте достатнім досвідом і навичками ремонту електротехніки краще не ризикуйте і зверніться до фахівця! цим ви збережете своє здоров’я, а фахівцеві заощадите час. Свч випромінювання високої потужності і висока напруга присутні в мікрохвильовій печі дуже небезпечні!

Попросили відремонтувати мікрохвильову піч midea. В основному в мікрохвильовках, які траплялися мені в руки, згорали запобіжники і весь ремонт полягав в їх заміні. Цього разу під час ремонту зіткнувся з мінімумом інформації про деякі параметри магнетрона, а також з деякими цікавими дрібницями, про які розповім в цій статті.

Почалося все з того, що на мікрохвильовку пролили фізрозчин. Хто не знає, фізрозчин це суміш дистильованої води і натрію хлориду. На один літр води дев’ять грамів солі. Спочатку у власника мікрохвильовки вибило узо, після включення узо через кілька хвилин почувся гучний хлопок, табло грубки згасло. Власник промив плату управління спиртом, але це не допомогло.

Розібрав мікрохвильовку, візуально нічого підгорілого немає. Перевірив всі запобіжники, вимикачі, дістався до магнетрона.

Виміряв опір напруження, на фото зверху два контакти в білому ізоляторі в нижній частині магнетрона. Недорогий цифровий мультиметр показав опір близько 0-0, 1 ом. Точніше не виміряти. Інтернет в питанні опору напруження мене здивував: одні вказують опір кілька ом, інші менше 1 ом. Попалося одне відео з опором напруження 0,16 ом. Мілліомметра у мене в господарстві немає, потреби не було, тому довелося піти на хитрість, подав з блоку живлення на напруження постійна напруга. Більше 5а блок не видає, падіння напруги на контактах напруження близько 1в.вийшло приблизно 0,2 ом. Виходить, холодне напруження дійсно має дуже низький опір. Можливо, тому мікрохвильовки включаються з таким гудінням, споживається великий струм, поки не розігріється напруження.

по справності магнетрона є ще два виміри: 1. Між напруженням і корпусом має бути дуже великий опір, більше 1 мом, низький опір говорить про пробої прохідних конденсаторів, які стоять в білому ізоляторі.2. Між ковпачком вихідного хвилеводу і корпусом магнетрона має бути 0 ом. Наскільки я зрозумів, якщо опір більше, це говорить про утворення нагару на хвилеводі.

В принципі обидві несправності лікуються, одна заміною перехідних конденсаторів від донора, друга демонтажем ковпачка і чищенням. Не розбирався, як повернути на місце ковпачок, але якщо ремонтують, значить нічого страшного, можливо ковпачок змінюється.

По магнетрону є ще одна непряма несправність: пробій слюди закриває вихідний хвилевід магнетрона, аж до критичних ситуацій:

Лікується заміною слюди.повернемося до ремонту. За словами власника, табло не світиться. Плата управління живиться від звичайного трансформатора.

Вимірювання показали обрив первинної обмотки. У первинної обмотки є захисний термопредохранитель на 125°c, розташований на самій обмотці. У моїй практиці була заміна термопредохранителя, можливо тут схожий випадок. Але спочатку вирішив перевірити плату управління. У трансформатора дві вихідні обмотки 7 і 11 в змінної напруги. Подав з двох блоків живлення 8 і 14 в постійної напруги. Плата запрацювала. Так як плату до мене вже намагалися «діагностувати», вирішив перевірити її роботу. Закоротив контакти роз’єму кінцевиків, включилося маленьке реле біля трансформатора. Натискаю старт, реле управління магнетроном включилося. Відмінно! таймер відрахував час і реле вимкнулося. Перевірка реле включає гриль зайняла більше часу, довелося розбиратися, як включається гриль. Попутно виявив глючний енкодер. Ним займемося пізніше.

Під час перевірки вилізла нова несправність: п’єзоізлучатель працює раз, через п’ять-сім.

Спробував трохи підняти напруги живлення, нульовий результат. Пропаяв контакти випромінювача на платі, не допомогло. Вирішив пропаяти контакти самого випромінювача. На центральному п’ятачку припій відразу сліз, може причина в цьому? довелося припаюватися до іншої ділянки випромінювача. Взагалі не раджу паяти пьезоизлучатель. Напилення на ньому настільки тонке, що при найменшому перегріванні відразу облазить. Насилу, але припаяв шматочок дроту. Випромінювач все одно працює зі збоями. Перевірив осцилографом сигнал, він не приходить з самого мікроконтролера …

Згадавши про залиття плати фізіологічним розчином вирішив промити плату спиртом. Не допомогло. Пошук інформації по мікроконтролеру показав, що при заміні його необхідно програмувати. Поганий варіант.

Займемося трансформатором. Він коштує недорого, близько $12. Але раптом вийде відремонтувати, тим більше десь в загашнику лежить термозапобіжник для нього.

Розбираємо трансформатор.

Він залитий лаком, доводиться акуратно роз’єднувати пластини скальпелем. Перша пластина дістається з працею, далі легше.

Дістався до термопредохранітеля, а він цілий…

Знайшов обрив обмотки, причому це початок обмотки, не підлізти. Перемотувати не варіант.

Довелося купити новий трансформатор, благо вони в нашому місті продаються.

Там же у продавця заміряв опір напруження нового магнетрона, воно виявилося близько до 0 ом. Можливо є магнетрони з опором напруження 2-3 ом, але це не наш випадок.

Впаяв трансформатор. Перевірка роботи, все норм. Навіть нормально запищав п’єзоізлучатель. Видно все ж був недолік напруги.займемося енкодером. При плавному обертанні він начебто працює, якщо обертати трохи швидше, то проскакує і не спрацьовує.

Енкодер розбирається зверху, це зручно, не доведеться випоювати. Відігнув кріплення викруткою і вирівняв затискачем, зняв верхню частину.

Контакти в хорошому стані. Протираю спиртом і змащую вазеліновим маслом. Замикають контакти на верхній частині протираю спиртом і трохи розгинаю.

Можливо від постійного натискання вони перестали добре контачити і при швидкому обертанні відскакують від контактних майданчиків. Збираю все в зворотній послідовності. Енкодер працює чітко.

Заодно зняв кнопки і протер їх від налиплого бруду, помітивши, що стартова кнопка погано натискається.

Зібрав панель управління.

Перевірка на нагрів, все працює, вода гріється.

Остаточна збірка.