Чому малина розсипається і кришиться

136


Іноді ягоди малини розсипаються навіть при легкому торканні. Досвідчені городники легко знайдуть застосування такого врожаю, але, якщо не вжити ніяких заходів, незабаром він весь може виявитися таким. Щоб впоратися з цією проблемою правильно і швидко, потрібно розібратися в причинах її виникнення.

Кущ хворіє

малина може дивуватися вірусними захворюваннями, які переносять деякі комахи. Наприклад, махрова карликовість і мозаїка передається попелиць. Пагони при цьому деформуються, а листя жовтіє. При некрозі руйнуються краю листя. Переносником захворювання також вважається попелиця. Кільцева плямистість може наступити в результаті впливу грунтових нематод. В цьому випадку ягоди повільніше ростуть. щоб запобігти виникненню і розвитку захворювань, садівники використовують:

  • тютюновий пил;
  • картопляне бадилля;
  • аптечну ромашку;
  • деревій.

Недостатній полив

іноді розфарбовуються лише недостиглі ягоди. У цьому випадку мова йде про недостатнє зволоження рослини. Плоди не наливаються, у них бліда поверхня і не дуже апетитний вигляд. Забезпечити правильний полив і нормальне зволоження повітря при вирощуванні малини у відкритому грунті не завжди можливо. У теплиці, де повітря більш сирий, такої проблеми зазвичай не виникає. Виходом з положення буде збір врожаю в ранкові години, коли на гілках ще блищить роса.

Відсутність підгодівлі

причиною розсипання ягід може бути недолік в грунті азоту, калію і кальцію. В цьому випадку посадки підгодовують в період вегетації, коли кущ цвіте і на ньому зав’язуються плоди. Якщо рослині не вистачає калію, край листа засихає, а прожилки темніють. Недолік цього елемента заповнюють розчином марганцівки або золи в теплій воді. При нестачі азоту листова пластинка стає світло-зеленою. В цьому випадку малину бажано підживити компостом або кропивою. Препарати кальцію купують в спеціалізованих магазинах. Чому малина розсипається і кришитьсяпри надлишку в грунтовому субстраті фосфору також спостерігається неміцність плодів. Фахівці рекомендують внести в грунт калійні добрива.

Пізній збір ягід

перестиглі ягоди відрізняються від інших за своїм виглядом. Вони темніше і соковитіше, легко відокремлюються від плодоніжки. Стиглі через пару днів опадуть. щоб зберегти малину на гілках деякий час, її необхідно рясно полити, але такі плоди будуть водянистими і менш смачними.

Сорт малини

збереження ягоди залежить і від сортової приналежності. Іноді плоди розпадаються на 20-40 %. При цьому у інших видів їх дуже легко зняти цілими. Фахівці рекомендують вирощувати на дачній ділянці сорт патриція. Така малина не розсипається на крупинки, має бархатисту поверхню і прекрасний смак, довго висить на гілках. Серед нових сортів виділяється арбат. У нього великі, подовжені ягоди, які знімаються з плодоніжки практично без розломів. Столична-один з пізніх видів, з пагонами без шипів і добре тримають форму ягодами.