Як зберігати овочі: хитрощі і корисні поради

51

Не секрет, що овочі корисніше і смачніше в свіжому вигляді. А оскільки зараз сезон збору врожаю, то саме час подбати про його правильному зберіганні. Але не всі овочі можна зберігати однаково. Важливу роль відіграють температура, вологість, світло і правильні «сусіди».

1. Картопля

Картопля слід зберігати в темному і охолодженому місці (при 8-10 градусах), але тільки не в холодильнику, де він може стати солодким. Якщо ж на бульби буде потрапляти занадто багато світла, може утворитися токсин солонин, тому краще місце для зберігання — льох.

2. Капуста

Капусту найкраще зберігати загорнутою в плівку в холодильнику або погребі. Таким чином, вилки можуть зберігатися до 2-3 місяців. Капусту також можна заморозити, якщо її розділити на четвертинки, нарізати скибочками і бланшувати протягом 5 хвилин.

3. Цвітна капуста

Цвітна капуста довго не втрачає свої якості при зберіганні в поліетиленовому пакеті в холодильнику. Якщо ж качани заморозити, то при відтаванні вони втратять хрустку скоринку і колір, хоча їх все одно можна використовувати для приготування страв. Перед заморожуванням кольорову капусту необхідно бланшувати. Розділіть вилок на» букети » і бланшируйте 3-4 хвилини.

4. Брокколі

Брокколі також варто упакувати в пакет і прибрати в холодильник, де вона може пролежати 1-2 тижні. При кімнатній температурі термін зберігання не перевищить 1-2 дні. До речі, брокколі псується швидше при сусідстві з яблуками, грушами і помідорами, які виділяють багато етилену.

5. Помідори

Помідори найкраще зберігати при кімнатній температурі, наприклад, на кухні, де вони пролежать 1-2 тижні. Якщо прибрати їх в холодильник, то процес дозрівання припиниться і плоди втратять смак і аромат. Якщо у вас є прохолодний льох або засклений балкон з постійною температурою від 11 до 14 градусів, то там помідори можуть лежати від 10 до 14 днів в залежності від сорту або стиглості. При бажанні ви можете заморозити помідори, для чого їх потрібно очистити, розрізати на четвертинки і заморозити без бланшування. Ви також можете зробити пюре з стиглих плодів і заморозити як кубики льоду.

6. Огірки

Огірки найкраще зберігати в пластиковій упаковці в холодильнику, там вони пролежать до 7 днів. Але стежте за температурою, при занадто низьких значеннях, плоди стануть водянистими і втратять аромат. Свіжозібрані огірки можна зберігати протягом тижня при кімнатній температурі.

7. Перець

Перці слід зберігати в холодильнику при 7-10 градусах. Зелений перець може зберігатися до 2 тижнів, а червоний і жовтий — тиждень. Розрізаний перець можна заморозити, попередньо видаливши насіння. До речі, заморожений перець не втрачає свої смакові якості і хрустку структуру.

8. Баклажани

Баклажани не втрачають свіжості при зберіганні в холодильнику до 8 днів. При кімнатній температурі плоди можуть зберігатися 5-6 днів. Що стосується сусідства, то не кладіть їх поруч з яблуками, грушами і помідорами, які виробляють етилен, що сприяє процесу дозрівання і гниття баклажанів. Баклажани не підходять для заморожування.

9. Цибуля і часник

Зелену цибулю можна зберігати в холодильнику близько 1 тижня. Промийте і очистіть пір’я і помістіть їх в поліетиленовий пакет. Якщо зелена цибуля став м’яким, його можна оживити, помістивши на кілька хвилин в таз з крижаною водою. Ріпчасту цибулю слід зберігати в сухому місці (до 6 місяців), але не в поліетиленовому пакеті або холодильнику. Часник найдовше залишається свіжим в холодильнику, де пролежить до 6-7 місяців, а ось при кімнатній температурі втратить свої якості вже через 3-4 тижні.

10. Цибуля-порей

Найдовше цибулю-порей пролежить в пакеті в холодильнику при температурі не більше 5 градусів (до 2 тижнів). Невеликі і тонкі цибулини можна бланшувати протягом 4 хвилин, а потім заморозити. Більші можна нарізати на шматочки довжиною не більше 5 см, бланшувати протягом 4 хвилин і також заморозити.

11. Морква

Морква з бадиллям пов’яне вже через кілька днів, тому обов’язково зріжте всю зелень і приберіть плоди в пакет в холодильник. Без верху морква пролежить 2-3 тижні. Морква можна заморозити, якщо її попередньо бланшувати. Очистіть коренеплоди, наріжте скибочками або кубиками і бланшируйте протягом 5 хвилин.

12. Коренеплоди

Коренеплоди, такі як селера і буряк, можуть зберігатися в холодильнику протягом декількох тижнів. При кімнатній температурі близько одного тижня. Буряк, селера та інші коренеплоди також можна заморозити, для чого очистіть їх і наріжте кубиками, скибочками або паличками, потім бланшируйте в трохи підсоленій воді протягом декількох хвилин. Після охолодіть і заморозьте в пластикових контейнерах або поліетиленових пакетах.

13. Зелена квасоля

Може зберігатися 5-6 днів в поліетиленовому пакеті в холодильнику. Квасоля прекрасно підходить для глибокої заморозки. Наріжте стручки на дрібні шматочки і бланшируйте протягом 3 хвилин. Повністю стиглі боби також можна висушити, повісивши разом з коренем в сухому і провітрюваному місці.

14. Петрушка і кріп

Петрушка пролежить до 7 днів в поліетиленовому пакеті в холодильнику. Також петрушку можна промити і заморозити або висушити в сушарці або духовці при 40-45 градусах. Петрушку також можна заморозити в кубиках льоду. Те ж саме стосується і кропу.

15. Шпинат і рукола

Шпинат найкраще прибрати в поліетиленовий пакет в холодильник, де листя не втратять свої якості протягом тижня. При кімнатній температурі шпинат пролежить всього 1 день. У тому випадку, якщо листя трохи підв’яли, покладіть їх в холодну воду і вони знову стануть хрусткими. Листя шпинату також можна заморозити, якщо їх промити і готувати на пару протягом декількох хвилин. Потім їх потрібно покласти для охолодження в воду і заморозити цілком або дрібно нарізаними. При кімнатній температурі рукола зів’яне через добу, тому зберігайте її в холодильнику в пакеті. Рукола не підходить для заморожування.

16. Кабачки і гарбуза

У холодильнику кабачки пролежать до 1-2 тижнів, при кімнатній температурі близько 3 днів. При заморожуванні кабачки стають м’якими, тому якщо хочете зберегти їх на зиму, спочатку їх потрібно нарізати скибочками, бланшувати або злегка обсмажити в маслі. Гарбуз можна зберігати при кімнатній температурі, але найдовше вона пролежить в прохолодному і сухому приміщенні.

17. Спаржа

Спаржу можна зберігати до 2 тижнів в поліетиленовому пакеті в холодильнику. Якщо стручки трохи втратили пружність, зріжте кінчики і покладіть на кілька годин в холодну воду. Якщо хочете заморозити спаржу, спочатку бланшируйте її протягом 3 хвилин, якщо вона зелена, і 5-6 хвилин, якщо біла.

18. Авокадо

Авокадо може зберігатися 2-7 днів в залежності від стиглості. В цілому плоди найкраще зберігати в мисці на кухонному столі. Якщо авокадо незрілий, можна покласти його поруч з фруктами і овочами, що виділяють етилен, наприклад, яблуками або помідорами. Тоді авокадо швидше дозріє. Авокадо погано переносить низькі температури, від чого м’якоть стає коричневою.