Перець колобок: характеристики сорту і нюанси вирощування

74

Перець колобок вирощується на російських городах вже близько 40 років. Сорт добре себе зарекомендував, як один з кращих серед ранніх. Він невибагливий і урожайний. Однак незвичайна форма його плодів одним здається перевагою, а іншим — недоліком.

Зміст

  • Про створення сорту
  • Опис солодкого перцю колобок
  • Вирощування перцю колобок

    • Посів насіння на розсаду

      • Відео: помилки при посіві насіння, поради агронома
    • Вирощування розсади колобка

      • Відео: посів насіння і вирощування розсади перців з пікіровкою
    • Висадка колобків в грунт або теплицю
    • Особливості догляду після висадки
  • Збір врожаю: на що годяться перці колобок

    • Відео: рецепт заготовки на зиму з круглого товстостінного перцю
  • Відгуки городників про сорт перцю колобок

Про створення сорту

Авторство належить успішному аграрію ю.і. Панчеву, а також агрофірмам пошук і сортсемовощ. Колобок внесений до реєстру селекційних досягнень в 1983 році, як районований для північно-кавказького регіону, тобто півдня країни. Однак, згідно з численними відгуками городників з усіх куточків росії, цей перець успішно вирощують в будь-якому регіоні в теплицях, відкритому грунті і навіть на балконах.

Назва сорту вказує на форму плодів, але не на їх колір. Так, перець колобок, дійсно, круглий і гладкий, але кольору він червоного, а не жовтого.

У продажу можна знайти насіння і жовтого, і червоного колобка. Сорти схожі врожайністю, формою і смаком плодів, відрізняються лише кольором.

Опис солодкого перцю колобок

Сорт відноситься до ранньостиглих, від сходів до збору перших червоних плодів проходить 132-179 днів. Чим родючіше буде грунт і сонячніше погода, тим раніше дозріє урожай. Кущ колобка виростає невисоким — 25-30 см, саме тому сорт часто вирощують в горщиках на балконах і підвіконнях.

Незважаючи на мініатюрність, перець дуже урожайний. Він буквально усипаний плодами, вага кожного 100-170 г.плоди колобка круглі, без ребер, гладкі, глянцеві. Колір в технічній стиглості-зелений, в біологічній — темно-червоний.

Перець колобок: характеристики сорту і нюанси вирощування

Колобок-дуже врожайний перець, плодів на кущі багато, їх не можна назвати дрібними

На розрізі видно товсті стінки — до 1 см.а оскільки форма перцю не витягнута, а кругла, то порожнеча всередині практично відсутня. Не дарма плоди цього сорту називають яблучками, вони дуже схожі на красиві і соковиті фрукти. Їх можна зривати з куща і їсти сирими.

Смак колобка в свіжому і консервованому вигляді дегустатори оцінюють на «добре»і «відмінно».

Перець колобок: характеристики сорту і нюанси вирощування

Стінка у колобка товсті і соковиті, чим перець червоніший, тим він солодший

Як у будь-якої рослини, у колобка, крім переваг, є і недоліки. Він може захворіти фузаріозом, антракнозом, має середню стійкість до вершинної гнилі і мозаїці. Сильні сторони сорту: скоростиглість, висока врожайність, компактність, красиві і смачні плоди.

Вирощування перцю колобок

Хоч колобок і ранньостиглий, вирощувати його потрібно через розсаду. Тому для посіву будуть потрібні не тільки насіння, але і спеціальна грунтосуміш, розсадні ящики, а краще горщики. У будинку перцям доведеться виділити сонячне і тепле місце.

Посів насіння на розсаду

В першу чергу потрібно визначитися з місцем вирощування перцю: в закритому або відкритому грунті. Від цього залежить термін посіву насіння. У відкритий грунт перці висаджують, коли мине загроза заморозків, в теплицю — на 1-2 тижні раніше. При цьому оптимальний вік для ранньостиглого колобка повинен становити 65 днів. Додаємо до цього терміну ще 7-10 днів, протягом яких з насіння будуть з’являтися сходи. Виходить, що сіяти потрібно за 72-75 днів до дати висадки на постійне місце.

Перець колобок: характеристики сорту і нюанси вирощування

Спеціальний торфогрунт для перців не тільки пухкий, але ще і поживний-містить комплекс добрив

1. Визначившись з термінами, можна готуватися до посіву. Разом з насінням купите грунтосуміш для перців. Колобок недостатньо стійкий відразу до кількох захворювань вірусного і грибкового походження. Тому грунт і насіння потрібно продезінфікувати. За тиждень, мінімум за 2 дні до посіву, знезаразьте землю, прогрів її будь-яким способом до 100⁰c (в духовці, окропом і т.п.). У день посадки обробіть насіння. Найпростіший варіант-потримати їх 5-10 хвилин в гарячій воді (70-80⁰c).

Відео: помилки при посіві насіння, поради агронома

Якщо насіння перців покриті кольоровою оболонкою, значить, вони вже оброблені від хвороб, замочувати їх не можна.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Перець колобок: характеристики сорту і нюанси вирощування

Перці погано переносять пікіровку, якщо пошкодити коріння або заглибити кореневу шийку, їх зростання сповільнюється до повної зупинки. Тому сійте відразу в індивідуальні горщики, в яких розсада буде рости до висадки на ділянку. Колобок низькорослий, тому одній рослині вистачить горщика діаметром 6-7 см.глибина загортання насіння — 1 см. Оптимальна температура для перців вдень: +22… +25⁰c, вночі: +18⁰c, при +13⁰c і нижче насіння не проростає.

Перець колобок: характеристики сорту і нюанси вирощування

Купіть для перцю торф’яні або картонні горщики, при пересадці розсади не потрібно буде їх видаляти

Якщо сумніваєтеся в хорошій схожості, в кожен горщик сійте по 2-3 насіння. Коли з’являться сходи, залиште один найсильніший, зайві прищипніть у землі.

Вирощування розсади колобка

Правила догляду за перцями на підвіконні найпростіші:

  1. поливати потрібно в міру підсихання верхнього шару землі.
  2. вода для поливу повинна бути відстояною, теплою. Щоб не було перепаду температур при поливі, лійку з водою тримайте на тому ж підвіконні, що і перці.
  3. раз в 10-14 днів підгодовуйте комплексним добривом для розсади, наприклад, фертикою люкс (1 ст.л. На відро води).
  4. щоб колобки не виросли однобокими і не витягувалися вгору, кожен день повертайте їх до сонечка різними боками.

Відео: посів насіння і вирощування розсади перців з пікіровкою

Висадка колобків в грунт або теплицю

Вирощування колобка в теплиці або відкритому грунті відрізняється не тільки термінами посадки. Є ще одна відмінність — до умов під відкритим небом, тобто до прямих сонячних променів, перці потрібно привчати поступово. За тиждень до висадки починайте загартовувати розсаду, виносьте її на вулицю (город, балкон, відкрите вікно). Спочатку ставте не під прямі сонячні промені і на півгодини, потім інтенсивність світла і тривалість перебування поступово збільшуйте.

Перець колобок: характеристики сорту і нюанси вирощування

Якщо ваша розсада виглядає такою ж слабкою, як на фото (стеблинки витягнулися, листя дрібні), відразу після посадки підтримайте її, обприскати біостимуляторами і вітамінами для рослин типу энергена екстра, эпина

Грядку під перці перекопайте заздалегідь, удобривши за класичним рецептом: відро перегною або компосту і 1-2 склянки золи на 1 м2 грядки. Якщо немає своєї органіки, можна купити ту ж грунтосуміш для перців, яку ви купували для посіву насіння, і внести її при посадці в кожну лунку. Крім того, є спеціальні комплексні добрива для перців: гуммі-омі, фертика, агрікола і ін.

Схема посадки компактного колобка: в ряду 30-40 см і між рядами — 50 см, щоб зручно було ходити і доглядати за рослинами. За день до висадки добре полийте розсаду. У грунт її висаджуйте перевалкою:

  1. зробіть лунку за розміром горщика.
  2. акуратно вийміть рослину з грудкою землі, намагаючись не зачепити і не пошкодити коріння. Якщо розсада знаходиться в торф’яних або паперових горщиках, добре зволожите і акуратно зніміть їх, обірвавши стінки.
  3. поставте перець в лунку, засипте родючою землею. Глибина посадки повинна бути такою ж, як до цього в горщику.
  4. полийте теплою водою, нагрітою на сонці. Приблизно 0.5 — 1 л на кущик.
  5. дайте воді вбратися і замульчируйте лунку сіном або сухою землею, не засинаючи кореневої шийки.

Розсаду, висаджену в торф’яних і паперових горщиках, поливати потрібно частіше, щоб верхня облямівка завжди була вологою і розкладалася, а краще її відразу зруйнувати і засипати городньої землею. Інакше підсихання по стінці піде в низ горщика, стінки стаканчика можуть як би зацементуватися і перестануть пропускати до коріння воду і харчування. Якщо ви відвідуєте ділянку раз на тиждень, не маєте можливості часто поливати, то перед посадкою навіть розкладаються в землі горщики потрібно прибирати.

Особливості догляду після висадки

Кущ колобка не потребує формування. Поливати його потрібно регулярно, щоб грунт був постійно вологою. Завжди використовуйте відстояну і нагріту на сонці воду. При поливі холодною водою зі шланга можуть обсипатися литися, квіти і зав’язі.

Перець колобок: характеристики сорту і нюанси вирощування

Землю замульчуйте, поливайте перці під корінь

У регіонах з коротким і прохолодним літом при вирощуванні у відкритому грунті краще поставити на грядці дротяні дуги і накривати перці агроволокном хоча б на ніч. Такий прийом прискорить дозрівання і підвищить врожайність.

Перець колобок: характеристики сорту і нюанси вирощування

Парничок для перців з дуг і агроволокна коштує недорого, зробити його самим неважко, зате приріст врожаю буде відчутний

Також протистояти хворобам допомагають стимулятори росту: енерген екстра (2 капсули на 2 л води), епін (1 мл на 5 л), новосіл (0.2 мл на 6 л) і ін.вони підвищують імунітет, сприяють кращій приживлюваності розсади, живлять мікроелементами, підвищують врожайність.

Збір врожаю: на що годяться перці колобок

У прохолодне і дощове літо, особливо у відкритому грунті, плоди колобка збирайте ще зеленими. Інакше в умовах підвищеної вологості вони можуть підгнивати починаючи з вершинок. Колобок відмінно дозріває в кімнатних умовах, а стиглий в холодильнику зберігається свіжим до зими.

Перці цього сорту мають універсальне призначення, вони смачні в сирому вигляді, в будь-яких консервах і маринадах. Плоди використовують для приготування салатів, закусок, других страв, супів. Але якщо ви любите фарширований перець, то врахуйте, що в колобок начинки входить зовсім мало.

Відео: рецепт заготовки на зиму з круглого товстостінного перцю

Відгуки городників про сорт перцю колобок

Я свої перці зняла, вже дуже погоду гидотну обіцяють, а перці у мене під відкритим небом. З усіх червоніти почав тільки колобок. Він взагалі вразив, і великою кількістю перців, а особливо товщиною стінки — з мізинець, насіння практично немає, як і порожнечі всередині перцю. На слід рік спробую його в теплицю посадити.

Mik31

Https://www.forumhouse.ru/threads/161673/page-26

Ще є класичний сорт колобок. Хороший тим, що возити зручно — максимальна вага на одиницю об’єму! і товстостінний теж. Червоніє швидко, тоді і смак хороший набирає.

Oldgrey

Http://forum.vinograd.info/archive/index.php?t-470-p-7.html

Колобок ви можете вирощувати криглий рік, дуже скоростиглий і невибагливий вид перчика, якщо висаджуєте будинку-обов’язкова на ранній стадії додаткове підсвічування і підтримка температури.

Alexira

Http://www.lynix.biz/forum/vyrashchivanie-pertsa-kolobok

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Перець колобок-урожайний сорт з плодами відмінного смаку. Він невимогливий у догляді, компактний. Розсаду легко розміщувати на підвіконні, переносити і перевозити. На городі займає мало місця, для нього легко спорудити окремий парничок. Але колобок не повинен бути єдиним перцем на вашому городі. Потрібні сорти з плодами іншої форми і розмірів, щоб ви змогли порівняти їх смаки і зробити побільше різних страв і заготовок.