Підживлення півоній-навесні, влітку, восени

76

На початку червня у садівників з’являється черговий привід для гордості-на їх ділянках починають розпускатися півонії. Кожному знайоме ця рослина з яскравими махровими квітами і характерним ароматом. Ще один їх безсумнівний плюс-невибагливість. Незважаючи на те що кущі півоній ростуть на одному місці кілька десятків років, вони не вимагають щоденного ретельного догляду. Але щоб рослини нормально розвивалися і щороку радували розкішними квітами, їм потрібна своєчасна і правильна підгодівля.

Зміст

  • Підгодовуємо правильно

    • Весняно-літні підгодівлі

      • Підгодовуємо молоді рослини
      • Доглядаємо за дорослими півоніями
      • Півонії старше 8 років
    • Підживлення восени

      • Відео: осіння підгодівля і обрізка півоній
  • На що варто звернути увагу

    • Таблиця: як проявляється дефіцит мікро — і макроелементів у півоній
    • Фотогалерея: приклади нестачі поживних речовин
  • Відгуки садівників

Підгодовуємо правильно

Півонії — багаторічні рослини і при правильній посадці закладених спочатку поживних речовин повинно вистачити на два наступних роки. За цей час рослина до кінця вкорінюється на новому місці і готується до повноцінного цвітіння. Інтенсивно підгодовувати півонії починають, коли вони досягають трьох років. При цьому склад добрив для кущів різного віку може змінюватися.

Весняно-літні підгодівлі

Як правило, для того щоб забезпечити півонії необхідними речовинами, роблять три основні підгодівлі. Це відноситься як до молодих, так і до дорослих рослин:

  1. першу проводять на початку квітня, коли сніг ще не повністю зграяв. При такій підгодівлі добрива можна не закладати, а просто розсипати навколо куща. Разом з талою водою вони повністю вбереться і поринуть на потрібну глибину. Якщо ж сніг вже зійшов і з’явилися перші пагони, то після внесення добрива землю злегка перекопують або обробляють сапкою на глибину 8-10 см.
  2. другу підгодівлю проводять через 14-21 день, коли починають формуватися бутони.
  3. наступне внесення добрив виробляють через 14 днів після цвітіння.

Підживлення півоній-навесні, влітку, восени

Першу підгодівлю навесні проводять після того, як з’являться перші паростки півоній

Через те, що коріння кущів знаходяться досить глибоко, досвідчені садівники рекомендують удобрювати їх за допомогою невеликих траншей глибиною 10-15 см, які викопують, відступивши від куща 30-40 см.

Підгодовуємо молоді рослини

Кущах півонії, які не досягли трирічного віку, теж можна допомогти. В цей час рослина активно нарощує зелену масу і кореневу систему. І так як харчування в грунті ще досить, то на перше місце виходять позакореневе підживлення.

Для обприскування потрібно вибрати безвітряний похмурий вечір або ранній ранок. Підгодовують молоді кущі в 3 етапи, інтервал між якими становить 2 тижні:

  1. у перший раз рослини обприскують, коли з’являються перші паростки. Для цього 50 г карбаміду (сечовини) розчиняють в десятилітровому відрі води.
  2. при другій обробці до тієї ж кількості сечовини на десять літрів води додають пару столових ложок рідкого добрива ідеал або агрікола-фантазія.
  3. при третьому обприскуванні використовують тільки мінеральне добриво (15 г фосфору і 10 г калію). Наприклад, можна взяти діамофоску. Розводять її з розрахунку 5 г на 3 л води.

Щоб добрива краще утримувалися на листках півоній, в розчин додають чайну ложку мила. Так як два роки після посадки півонії активно нарощують кореневу систему, замість третього обприскування 1-2-річні кущі можна полити 2 таблетками гетероауксину, розчиненими в 10 л води.

Підживлення півоній-навесні, влітку, восени

Гетероауксин при третій підгодівлі допоможе півоній зміцнити кореневу систему

Бувають ситуації, коли при посадці допущені помилки, і молоді кущі не отримують поживних речовин в достатній кількості. У таких випадках півонії погано ростуть і набирають зелену масу. Щоб це виправити, потрібно переходити до кореневих підгодівлі. Їх також проводять не менше трьох разів. Першу, відразу після появи пагонів, і другу, після того як бутони вже сформувалися, можна провести нітрофоскою. Суху суміш (100 г) розсипають під кожен кущ, після чого ділянку навколо коренів розпушують, поливають і мульчують. Для третьої підгодівлі можна використовувати суперфосфат (25 г) і сульфат калію (10 г). Останній іноді замінюють на 15 г калімагнезії.

Прекрасне добриво, яке підійде як для молодих, так і для дорослих кущів готують з коров’яку. Для його приготування потрібно взяти:

  • свіжий коров’ячий гній — 1 відро;
  • вода — 6 відер;
  • деревна зола — 500 г;
  • суперфосфат-200 г.

Гній заливають водою і залишають на сонці, періодично перемішуючи. Через пару тижнів в перебродила суміш засипають інші інгредієнти. Перед тим як застосувати добриво, його перемішують і на 1 частину додають 2 частини води. Треба відзначити, що таке добриво не рекомендують використовувати після цвітіння.

Доглядаємо за дорослими півоніями

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Підживлення півоній-навесні, влітку, восени

Схема підгодівлі трирічних півоній нічим не відрізняється від наведеної вище. Різниця полягає в тому, що дорослим рослинам добрива вносять під корінь.

Підживлення півоній-навесні, влітку, восени

Після того, як півонії досягли трирічного віку, вони потребують посиленої підгодівлі

Варіанти першої підгодівлі:

  • навколо кожного куща розсипають 10-15 г азотного і 15-20 г калійного добрива. Для цього можна використовувати аміачну селітру і сірчанокислий калій;
  • суміш аміачної і калійної селітри в пропорції 1 до 2 з розрахунку 60 г на 1 м2;
  • доломітове борошно (5 кг) з борною кислотою (40 г). На 1 м2 розсипають 200-300 г суміші і заглиблюють її.

Друга підгодівля:

  • у 10-літровому відрі відстояної води розчиняють 10 г азоту, 20 г фосфору і 15 г калію. На кущ півонії йде 1 л приготованого добрива;
  • можна використовувати нітрофоску (80 г на 1 м2);
  • розчин коров’яку з суперфосфатом і сірчанокислим калієм. Для приготування цієї підгодівлі гній розводять водою в пропорції 1 до 10, додають 40 г суперфосфату і 20 г сірчанокислого калію на 10-літрове відро. Під кожен кущ заливають 10 л такої суміші;
  • з комплексних добрив можна використовувати кеміру-комбі або кеміру-універсал, розводячи їх за інструкцією.

Для третьої підгодівлі під кожен кущ вносять 15 г фосфору і 10 г калію, розведених в 10 л води. Також для цього можна застосувати кеміру-комбі (10 г) з монофосфатом калію (10 г) на 10-літрове відро.

Підживлення півоній-навесні, влітку, восени

Кеміра прекрасно підійде як для літньої, так і для осінньої підгодівлі

Не потрібно забувати, що якщо вносити добрива, просто заглиблюючи їх, то півонії потребуватимуть рясного поливу до і після того, як ви їх підгодуєте.

Півонії старше 8 років

Кратність підгодівлі для цих ветеранів залишається такою ж, як і у більш молодих рослин, але кількість мінеральних речовин збільшується в 1,5 рази. У період бутонізації прекрасно підійде підгодівля перебродив гноєм. Для її приготування пташиний послід або гній заливають водою в пропорції, відповідно, 1 до 15 або 1 до 10. На кожні 10 л вийшла рідини додають 50 г суперфосфату і настоюють 10-14 днів. Полив виробляють в лунки, прокопані навколо куща на відстані 20 см.під кожен корінь виливають 5 л добрива, розведеного в 5 л води, намагаючись, щоб засіб не потрапило на листя і стебла півоній.

Підживлення півоній-навесні, влітку, восени

У період бутонізації підійде підгодівля перебродившим гноєм

Развитиимагнийпростір між жилками на аркуші, починаючи від краю, набуває жовтого або оранжевого оттеноксераніжние листя стають білястими або жовто-коричневими. Поступово зміна кольору поширюється до верхівки куща, верхівки пагонів жовтіють. На листках з’являються світлі або темні пятнажелезона тлі зелених прожилок лист набуває білястий або жовтий оттенокмедьлістья скручуються і бледнеютцінкрастеніе погано росте. На листках з’являються жовті плями

Фотогалерея: приклади нестачі поживних речовин

Підживлення півоній-навесні, влітку, восенипри нестачі калію листя скручуються на кінцяхПідживлення півоній-навесні, влітку, восенисвітло-зелене листя можуть говорити про нестачу азотуПідживлення півоній-навесні, влітку, восенинедолік фосфору часто забарвлює листя півоній в бурий або червоний колірПідживлення півоній-навесні, влітку, восенижовті плями на листках півонії можуть з’явитися при нестачі цинку

Відгуки садівників

Півонії люблять органіку: коров’як, курячий послід, ми зараз підгодували розведеною нітрофоскою. З неорганіки-зола (калій і защелачивание грунту).

Igorm

Https://www.forumhouse.ru/threads/4402 /

Я підгодовую гноєм. І навесні, і в період бутонізації, і обов’язково ранньою осінню, щоб набрав сил на зиму.

Наталія

Https://7dach.ru/maxnokia/chem-podkormit-pion-chtoby-on-zacvel-15410.html

За порадою продавця в магазині вирішила спробувати кеміру — комплексне добриво. І не помилилася. Гранульоване добриво і містить всі макро і мікро елементи. Розсипаємо на грунт і закладаємо граблями. Краще це робити під осінь. Для літнього періоду полив. Маленьку жменьку на 10 літрів води, перемішуємо, розчиняємо і поливаємо рослини, через кожні два тижні. Кеміра забезпечує хорошу перезимівлю багаторічних квітів. Не містить хлор. Можна використовувати для дерев і чагарників. При застосуванні добрива квіти посилено кущаться і цвітуть великими бутонами. Подовжує період цвітіння, яскраві забарвлення.

Karatka

Https://otzovik.com/review_146089.html

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Півонії-багаторічники, і щоб протягом багатьох років вони радували нас своїм виглядом, їм досить забезпечити повноцінний полив і правильну підгодівлю. Погодьтеся, не так вже й складно чотири рази за сезон внести необхідні мінеральні або органічні добрива, а в подяку ви отримаєте розкішні квіти з неповторним ароматом.