Утеплення підлоги газоблоком-недооцінена технологія з рядом чудових переваг

37

Утеплення підлоги — важливий крок до ефективного використання енергоресурсів, тобто економії на опаленні. І чим дорожче опалення, тим гостріше стає питання утеплення. У цій статті трохи поговоримо про утеплення підлоги газоблоками — про особливості цього способу і його переваги.

Можливо, перше, що виникло у вас в голові після прочитання назви статті — це подив. Дійсно, зазвичай газоблок використовується в якості матеріалу для міжкімнатних простінків або арок в міжкімнатних дверних отворах. Ми навіть звикли до того, що з нього можна будувати коробки будівель. Однак утеплення підлоги-хоча і не дуже поширена, але все ж досить ефективна технологія, щоб взяти її на озброєння. Давайте поговоримо про неї, паралельно розглядаючи її основні переваги.

Переваги та особливості

Одна з переваг газоблоку — його теплопровідні властивості. Згідно з деякими даними, 10 см газоблоку здатні замінити 40 см дерева. І, хоча його товщина значно більше, ніж у пінопласту, для прихильників виключно екологічно чистих матеріалів газоблоки можуть стати хорошою альтернативою.

Ще одна перевага газоблочного утеплення — його відносна універсальність, так як воно добре підходить як для постійного покриття поверх бетону, так і в якості основи під теплу підлогу. Вартість утеплення при цьому приблизно така ж, як і у пінопласту. Але тут варто згадати важливу умову — під бетонною стяжкою обов’язково повинна бути хороша гідроізоляція. Це обумовлено пористістю газобетону, яка є сприятливим фактором для капілярного підйому вологи.

Якщо при будівельних роботах планується монтаж теплої підлоги, але при цьому висока ймовірність того, що роботи затягнуться за часом, газоблок має ще одну незаперечну перевагу. Після кладки газоблоку клей висихає досить швидко, так що всього через кілька діб його можна сміливо навантажувати і використовувати в якості підлоги. З пінопластом такий варіант не спрацює. Якщо є побоювання, що меблі можуть пошкодити газоблоки, або просто не хочеться бруднити шкарпетки об газоблочну крихту, поверх можна укласти осб-плити, зафіксувавши їх звичайними саморізами по дереву. Між газобетоном і плитами можна додатково постелити пінополіетиленовий ущільнювач для більш щільного прилягання плит.

Така підлога можна використовувати і на постійній основі (а це, як показує практика, теж хороший варіант). Але в такому випадку поверх осб-плит бажано постелити лінолеум або покрити їх двп-панелями і пофарбувати. Але це вже більше естетична сторона.

Якщо для основи під теплу підлогу обрані газоблоки, немає необхідності додатково стелити пінопласт. Далі монтаж підлоги виконується за тією ж технологією-відбивач, сітка, трубки і так далі.

Кладка газоблоку

Сама кладка газоблоку виконується у вигляді цегляної стіни за винятком того, що стіна горизонтальна, а клеєм скріплюють не тільки газоблоки між собою, але і газоблоки з бетонною стяжкою. І чим рівніше бетонна стяжка, тим швидше буде здійснюватися кладка газоблоків. По суті, це те ж, що і поклейка плитки, тільки в якості плитки використовуються газоблоки. З особистих спостережень можу сказати, що людина без досвіду, володіючи теоретичною інформацією, за кілька годин роботи може покрити рівну підлогу площею в 5-6 квадратів.

Якщо спочатку бетонна стяжка була залита не досить рівно, газоблоки доведеться вирівнювати по горизонталі, що сильно уповільнює роботу. Але що ще гірше, нижній шов при цьому може вийде занадто великим. В такому випадку, якщо є можливість ще трохи підняти висоту підлоги, на бетонну стяжку за допомогою плиткового клею спочатку укладається гіпсокартон, а поверх нього вже клеяться газоблоки.

Товщина кожного горизонтального шва при цьому близько 3 мм.

Після того, як блоки посаджені на клей і шви трохи висохли, монтажною піною заливається простір між газоблоками і стінами.

З урахуванням того, що зверху газоблоку укладаються осб-плити або монтується тепла підлога, а по периметру приміщення клеїться плінтус, навантаження на піну не буде.

В якості висновку хочеться сказати, що газоблок — дуже універсальний матеріал, якщо використовувати його з правильною технологією. У якихось випадках це може бути не тільки більш вигідним варіантом в порівнянні з тими, до яких ми вже звикли, але і більш практичним.