Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

76

Півонія: суперник або супутник троянди-королеви квітів? складно сказати, але люблять ці дві культури вітчизняні садівники однаково гаряче і всім серцем. Насправді, півонія чудовий в будь-який час року, але особливо під час цвітіння: пахучі кущі рожевих, молочно-білих і бордово-червоних відтінків вразять будь-кого. А якщо згадати, який у квітів багатолітника аромат-чарівний півонія своєю красою і досконалістю зачарує назавжди. До слова, якщо ви зважилися посадити це пишність в своєму саду, незайвим буде детальніше познайомитися з видовим розмаїттям цієї культури, особливостями агротехніки і правилами посадки.

Зміст

  • Які види півоній вирощують у відкритому грунті

    • Півонія-найдавніша рослина: трохи історії про славне квітці
    • Особливості культури
    • Сортовий і видовий склад півоній

      • Фотогалерея різних видів півоній, які зустрічаються в природі
      • Таблиця: класифікація півоній за різновидами (в залежності від форми суцвіття)
      • Фотогалерея деяких представлених в таблиці різновидів півоній
    • Відео: величний півонія: сортове розмаїття
  • Коли садять і пересаджують півонії

    • Чому осіння посадка півоній краще
    • Посадка півоній навесні-так чи ні

      • Відео: посадка / пересадка півоній і догляд за ними
  • Особливості агротехніки: як доглядати за півоніями

    • Полив і розпушування півоній
    • Меню для півоній: чим годувати декоративний чагарник
    • Обрізка за правилами
    • Як зимують півонії-підготовка до зимівлі і укриття
    • Відео: нюанси агротехніки півоній
  • Способи розмноження півоній

    • Відео: способи розмноження півоній
  • Типові проблеми при вирощуванні півоній і їх вирішення

Які види півоній вирощують у відкритому грунті

Півонія — квітка благополуччя і процвітання — так вважали в китаї, а місцеві лікарі дуже цінували рослину і використовували як засіб від 20 хвороб. За пряність, одержувану з наземної частини рослини, розплачувалися золотом. Величний півонія відомий більше 1500 років: він прикрашав сади європейських і азіатських багатіїв і вельмож, імператорські сади в китаї.

Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

Саджанці розкішної квітки було не так просто дістати, а простолюдину ця рослина взагалі рідко потрапляло в руки

Півонія-найдавніша рослина: трохи історії про славне квітці

На думку істориків, вперше півонії з’явилися на русі ще в середині xvi століття — їх вирощували на території монастирських і царських садів. Далекосхідний округ дізнався про півонії завдяки японським мореплавцям, які завезли чудове рослина в нашу країну.

Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

Існує думка, що перші махрові і розовидні сорти в росію потрапили завдяки петру i

Греки вважали півонія символом довголіття, а японські жінки тримали рослину вдома для залучення любові. Римляни цінували рослину за його лікувальні властивості. А в японії півонія славився за небувалу красу. Мабуть тому місцеві селекціонери багато працювали над розробкою сортів і видового складу цієї багаторічної культури — деревоподібний півонія і японські сорти були виведені саме там.

По-справжньому селекційна робота над красивоцветущей культурою почалася в європі в середині xix століття. Саме тоді заговорили про сортовому розмаїтті півоній, класифікували рослина на кілька видів.

Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

У досвідчених садівників стали популярні гібридизовані форми з жовто-помаранчевим забарвленням пелюсток, нехарактерною для цієї рослини

За однією з легенд появі на землі цієї рослини зобов’язані пеону-відомому лікареві богів у гомера. Пеон перевершив в особистих досягненнях свого вчителя ескулапа, за що і поплатився — заздрісник вирішив вбити відомого лікаря. Але бог підземелля заступився за пеона, перетворивши його в прекрасну квітку — півонія.

За китайською легендою в піднебесній жив садівник, який обожнював півонія — він вирощував безліч різновидів рослини дивовижної краси. Один з місцевих принців із заздрості вирішив знищити всі квіти. Не витримавши жорстокості і знущання, садівник напав на принца, за що міг поплатитися життям. Але раптово з’явилася фея півоній і перетворила всі квіти в прекрасних дівчат, а недбайливого принца за помахом палички феї віднесло вітром. Садівник був звільнений і продовжував радувати своїми працями — все нові і нові сорти півоній зачаровували місцеву публіку.

За версією вчених-селекціонерів, родоначальником півоній став далекосхідний (молочноцветковий) вид, його популяція становить більше половини сортового і видового складу культури. Інші нечисленні підвиди утворені від схрещування молочноцветкового з іншими видами півоній.

Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

Особливу любов квітникарів заслужили махрові, напівмахрові і розовидні сорти рожевих, пурпурних, білосніжних і кармінових відтінків

Особливості культури

Декоративний багаторічник сімейства піонові цвіте в кінці весни — на початку літа, але навіть коли пахучі бутони відцвітуть і будуть зрізані, рослина не втратить своєї привабливості завдяки пишному листі.

Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

Осінні півонії залишаються чарівними завдяки пурпурно-рудуватому листі

Півонії поділяють на дві групи: трав’янистий і деревоподібний. Перший-багаторічник з широкими великими стеблами і трав’янистим пагоном, потужними корінням. У висоту чагарник досягає не більше 1 метра.

Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

Трав’янисті сорти півоній відмінно зимують в помірному і південному кліматі, в суворому кліматі часто вимерзають

Деревоподібний схожі формою листя і кореневою системою на трав’янистий, але пагони у нього здерев’янілі, а у висоту рослина досягає 1,2–1,5 м.листя у півоній трійчасті, забарвлення варіює від ніжно-оливкової до темно-зеленої. Плоди-складна многолистовка, пофарбована в коричневий колір. Це більш невибаглива різновид культури, запросто росте в прохолодному кліматі.

Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

Деревоподібна півонія не страждає від низьких температур взимку і високої вологості в міжсезоння

Ці 2 види відрізняються розмірами квітів-у трав’янистого вони більші (діаметр 15-25 см), зав’язі можуть формувати плоди. У деревовидного квіти подрібніше — не більше 15-18 см в діаметрі, плодів не утворюють.

Сортовий і видовий склад півоній

У ботанічному середовищі визнано близько 5000 сортів і 35 видів півоній, з яких більшу частину становить трав’янистий (4500 сортів), інші культивари — представники деревовидних півоній. Класифікація півоній представлена декількома видовими групами:

  • півонія тонколиста;
  • півонія ухиляється (мар’їн корінь);
  • півонія кавказька;
  • півонія кримська;
  • півонія млокосевича.

Фотогалерея різних видів півоній, які зустрічаються в природі

Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красоюпівонія тонколиста невибаглива і рідко хворієПівонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красоютеплолюбна півонія кримська прижилася у вологому чорноморському кліматіПівонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красоюпівонія кавказька запросто можна зустріти в дикій природіПівонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красоюпівонія млокосевича важко сплутати з іншими видами — він жовтийПівонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красоюу виду півоній мар’їн корінь листя не такі вузькі, як у тонколистого

Залежно від будови квітки два різновиди цієї культури (трав’янистий і деревоподібний) також ділять на підвиди, в загальній масі яких можна знайти і міжвидові гібриди.

Таблиця: класифікація півоній за різновидами (в залежності від форми суцвіття)

вид піонатравяністийдревовідний характерні особливості цветканемахровий1 ряд лепестковполумахровий3–7 рядів лепестковмахровий кулястийнесколько рядів (від 3 до 5) широких великих пелюсток, є товкач-анемоновіднийцветок складається з петалодій — укорочених пелюсток, забарвлених в світло-кремові і жовтуваті тони і з 2 рядів великих зовнішніх пелюсток-махровий розовіднийцветок об’ємний (в діаметрі до 25 см), складається з безлічі витягнутих пелюсток японскійв центрі знаходяться стамінодії — язичкові пелюстки, редуковані з тичинок; нижня частина квітки складається з 1 ряду пелюсток-корончатий2 ряду великих зовнішніх пелюсток, відхилених вниз; центр квітки складається з безлічі стамінодій-гібрид півонії жовтого і півонії делавея-квітки невеликі (діаметр до 10 см), складаються з 1-2 рядів широких пелюсток, забарвлених в світло-жовті тонаіто-гібриди-міжвидові гібридизовані форми півонії відрізняються різною формою квітів і їх забарвленням

В результаті схрещування трав’янистих видів півоній і деревовидного з’явилися гібриди групи іто, названі по імені японського селекціонера тоіті іто.

Фотогалерея деяких представлених в таблиці різновидів півоній

Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красоюпівонія трав’янистий немахровий сорт аван гардПівонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красоюпівонія трав’янистий махровий сорт сара бернарПівонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красоюпівонія трав’янистий напівмахровий сорт еллоу кроунПівонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красоюпівонія деревоподібний напівмахровий з бордовою серединкоюПівонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красоюпівонія трав’янистий японський сорт хейдіПівонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красоюпівонія трав’янистий корончатий сорт прімавераПівонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красоюпівонія трав’янистий розовидний сорт кенінгін вільгельмінаПівонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красоюпівонія трав’янистий кулястий сорт анжело кобб фріборнПівонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою півонія деревоподібна махрова з незвичайним забарвленням пелюстокПівонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красоюпівонія трав’янистий анемоновидний сорт ду телл
Приступити в кінці літа. Більш пізня осіння посадка передбачає відсутність нічних заморозків-півонії садять за 2-3 тижні до похолодання, щоб кущики встигли прижитися і наростити корінці.

Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

Перед посадкою в кінці літа пагони півонії вкорочують на 2-3

Вибираючи місце під посадку півонії, слід врахувати, що ця рослина-довгожитель — не менше 20 років при сприятливих для культури умовах кущики будуть цвісти і розростатися вшир — діаметр куща іноді перевищує 1 м.таким чином, кожну деленку розміщують на відстані 0,6–0,7 м один від одного. Не варто забувати, що і в глибину коріння півонії підуть на 0,4–0,6 м.багаторічник росте добре там, де немає вогкості і протягів, досить сонячного світла. Бажано, щоб півонія сусідив з низькорослими рослинами.

Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

Але якщо поруч з півонійним кущем виявляться дерева-це не означає, що цвітіння рослини не домогтися, просто квіти будуть дрібніше

Півонії однаково добре ростуть на чорноземі і суглинках. Важливо, щоб грунт був пухкої і добре заправлена гумусом. Ідеальне місце-східна сторона саду, де виключено підтоплення талими водами, пряме сонячне світло є в достатку протягом 6-8 годин на добу. Палюча спека з ранку до вечора небажана.

Рослину садять в посадкову яму, що має дренаж, заправлену гумусом і перегноєм. Цей родючий шар втоптують і трохи присипають звичайної землі з городу — на думку експертів, при посадці коріння півонії не повинні стикатися з родючим шаром. Лунку зволожують до посадки, після того як півонія виявиться на постійному місці, його знову рясно поливають.

Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

Грамотний підхід до посадки півонії-запорука довголіття і рясного цвітіння рослини

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

У нас на ділянці дружно живуть 2 півонії — рожевий і білий (сорти невідомі) поруч з волоським горіхом. Навіть здається часом, що ці 2 експонати більше жирують, квітів на них менше, але вони великі — з блюдце. Ще цю культуру часто докучають мурахи, особливо на піску. Під горіхом цих комах на кущах півоній майже немає.

Чому осіння посадка півоній краще

Кінець садово-городнього сезону — найбільш підходящий термін для посадки і пересадки півонії. Восени багаторічник поступово припиняється в зростанні, в той же час майже закладені і сформовані нирки майбутнього року, після рясного цвітіння півонія відновлюється до кінця сезону. Прохолодна погода і осінні дощі якнайкраще сприяють посадці квітів.

Посадка півоній навесні — так чи ні

Весняна посадка менш краща — рослина гірше приживається. Якщо має бути посадити півонія на початку дачного сезону — краще це зробити якомога раніше: як тільки зійде сніг і припиняться нічні заморозки. Цей час припадає на середину-кінець березня. Нерідко навесні дачники змушені садити придбані кущики із закритою кореневою системою-на думку експертів, такі рослини легше переносять процедуру, ніж півонії з відкритим коренем.

Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

Навесні рослина прокидається, приступаючи до посадки, квітникар зачіпає коріння і нирки відновлення-півонія хворіє і припиняється в розвитку, що небажано

Садити, пересаджувати півонії рекомендується з 15 серпня по 25 вересня, в цей період у рослин утворюються нові усмоктувальні корінці (тоненькі, білі), за рахунок цих коренів рослина і харчується. На легких грунтах півонії садять глибше, на 5-6 см від поверхні, півонії на суглинках — на 3-4 см.і люблять вони більше суглинні грунту обов’язково з додаванням золи. При посадці зручно користуватися сірниковою коробкою. Новим півоній не дають цвісти перші 3-4 роки, зате потім він вас порадує величезним букетом квітів. При цих умовах у мене розміри квіток доходили до 22 см.

Ягідка

Http://www.web-sad.ru/archdis.php?code=248389

Відео: посадка / пересадка півоній і догляд за ними

Особливості агротехніки: як доглядати за півоніями

Декоративний багаторічник вважається невимогливим до догляду. Своєчасний полив, прополка і розпушування — найбільш важливі процедури і без цього не обійтися при вирощуванні півоній.

Полив і розпушування півоній

Півонії вологолюбні, особливо ця рослина потребує зрошенні на початку вегетації і під час цвітіння. При нестачі вологи кущі будуть слабкими, зелень дрібної і бляклої, квітконоси маленькими, якщо вони взагалі з’являться. Експерти рекомендують вносити по 2-3 відра теплої води під кожен дорослий кущ — нечасто, але не рідше 1 разу на тиждень.

Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

У спекотну погоду півонії поливають частіше

Наші півонії, що ростуть в тіні горіха, поливаються 1 раз в 10 днів, в сиру погоду це робимо ще рідше. Такий режим зрошення цілком підходить для активного росту і цвітіння багатолітника.

Необхідно стежити, щоб вода потрапляла в прикореневе простір, а не на листя. Особливо важливо виключити дощування в момент цвітіння-це псувати вигляд квітучих кущів.

Розпушують півонії на наступний день після поливу, але роблять це акуратно: кущ півонії досить потужний, складається з безлічі товстих соковитих пагонів з квітконосами і бруньок майбутнього року. Щоб не пошкодити бічні відростки, впритул до куща рихлити землю не рекомендується, а навесні найпростіше кущик акуратно обкопати.

Піонові кущі слід тримати в чистоті — не варто дозволяти сусідити з півоніями бур’янам. Згодом з шкідливими сусідами важко боротися: вони можуть проростати між пагонами багатолітника. У нас на супіски особливо докучають пирій і кульбаба, а перемогти зростаючих в середині куща «трав’янистих ворогів» складно — запросто можна пошкодити квітконоси і зіпсувати кущ.

Меню для півоній: чим годувати декоративний чагарник

Для пишного цвітіння чагарнику потрібно як мінімум 2 підгодівлі — на початку вегетації для нарощування зеленої маси і перед цвітінням, відповідно для бурхливого і більш тривалого цвітіння, підтримки імунітету квітки. Перша підгодівля зазвичай складається їх комплексного азотно-фосфорного добрива-1 ст.ложки суперфосфату або сечовини на відро теплої води. Така кількість ділять на 2 дорослих куща і потім ще раз поливають рослини.

Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

У великих садових центрах можна знайти комплексне добриво для півоній

Наступне внесення добрива відбувається в середині (в середній смузі і на півдні) або в кінці травня (в північних областях). Експерти пропонують змішати органіку і мінеральні добрива — будь-яке фосфорно — калійне добриво (наприклад, агрікола за інструкцією), 1 л перебродила органіки (коров’як або настій курячого посліду) і 1 стакан золи-все ретельно розмішати в 10 л води і полити кущики. Одній рослині досить 4-6 л рідкої підгодівлі. Такий варінат внесення добрив можна замінити на підгодівлю «по листу» — підійде кеміра, цветень і будь-які інші комплексні препарати, рекомендовані в торгових садових центрах для цих цілей.

Досвідчені садівники проводять також третю підгодівлю-відразу після цвітіння вносять повторно фосфорно-калійні добрива або гумати.

Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

Внесення добрив потрібно для підтримки імунітету рослини і пишного цвітіння

Обрізка за правилами

Обрізку півонії проводять в кінці вересня — в першій декаді жовтня. При процедурі квітконоси зрізають не надто коротко — на висоті 10-15 см над поверхнею грунту, залишаючи пагони з 1-2 листям. Коротка обрізка неприйнятна, так як саме в кінці вегетації у рослини закладаються нирки заміщення, восени цей процес ще не завершений. Активне нарощування нирок можливо тільки при наявності у чагарнику листя і пагонів.

Коли зрізають квітконоси в букет — не варто робити це занадто коротко. Потужні і обільноцветущіе дорослі кущі при регулярних зрізках розвалюються, стають менш стійкими і виглядають непривабливо. Пагони зрізають на висоті не менше 20-30 см від землі.

Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

Для потужних кущів півоній квітникарі встановлюють металеві опори

Як зимують півонії — підготовка до зимівлі і укриття

Восени — в перших числах жовтня, коли вегетація рослини завершується, пагони зрізають, залишаючи 10 см над землею. У гібридних форм залишають 2-6 міцних втечі від 10 до 15 см над рівнем грунту. Потім прикореневе простір очищають від опалого листя. Так рослини можуть ще простояти пару тижнів-все залежить від клімату регіону. Практикуючі квітникарі стверджують, що півонії не потребують утеплення, виняток — північні регіони. Напередодні заморозків деякі садівники прикривають рослини сухими гілками і хвойним опадом. Інші квітникарі рекомендують накрити обрізаний піоновий кущ ящиком, обгорнутим трьома шарами білого нетканого матеріалу-це забезпечить безпроблемну зимівлю багатолітника, захистить від студених вітрів і вимерзання.

Важливо вчасно зняти утеплення-як правило, це потрібно вже зробити в середині-кінці березня, як тільки зійде сніг. Якщо цим знехтувати-рослина загниє і буде повільніше виходити із зимівлі.

Відео: нюанси агротехніки півоній

Способи розмноження півоній

Перш ніж приступити до розмноження, важливо визначитися з будовою куща півонії: квітникар неодмінно повинен знати, де у рослини нирки відновлення, кореневище і додаткові корінці.

Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

Будова кореневища півонії слід знати, щоб без проблем провести розмноження куща

Пагін).
Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

Повноцінна деленка складається не більше ніж з 3-5 бруньок відновлення, масивні частини кореневища приживаються гірше

  • кореневими живцями — більш складний спосіб в порівнянні з попереднім, робити це краще в літній період. Застосовують кореневе і стеблове живцювання.
    • у першому випадку заготовляють шматочки кореневища (довжиною 5-8 см) з ростовим вічком, тримають їх 12-16 годин в розчині гетероауксину, потім садять в пухку родючий грунт на глибину 5 см.посаджені живці поливають у міру підсихання поверхні грунту. Паростки у таких саджанців з’являться тільки наступної весни. На зиму живці утеплюють за допомогою мульчі з дрібних гілок.
    • стеблове живцювання дуже схоже на подібне розмноження троянд, але це ще більш клопіткий спосіб, так як результат не завжди 100%-й.
      • за 10 днів до цвітіння вибирають потужний втечу, акуратно зрізають його якомога глибше біля основи куща і ділять на живці (по 6-10 см): кожен повинен мати у верхнього і нижнього підстави листок — розташований знизу лист прибирають, верхній зменшують на 2/3.
      • нижнім зрізом живці опускають в будь-який розчин стимулятора утворення коренів (наприклад, застосовують корневин по інструкції) на 2-3 години.
      • потім заправлену пухким перегноєм грядку ретельно поливають і заглиблюють живці під нахилом на глибину 3-6 см — верхівка над землею підноситься на 3-4 см.
      • майбутні півонії накривають банкою або плівкою, тобто створюють умови парника. Періодично живці провітрюють і поливають, не допускаючи висихання землі. Вкорінені живці пускають ростові бруньки тільки до кінця літнього сезону.

    Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

    Готовий до посадки кореневий держак півонії

  • нирками відновлення. Для цього не ділять кущ на корінці, а навесні очищають верхню частину кореня (на 7-10 см) і обережно, щоб не пошкодити сусідні корінці, зрізають верхній шар кореневища з додатковими нирками відновлення. Зрізана частина кореня може бути розділена на кілька відводків, кожен обов’язково з ниркою. Ці живці укорінюють (за способом кореневого живцювання).
    Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

    При розмноженні півонії нирками відновлення деленка майже не має коренів

  • відводками. Це найпростіший і беззатратний спосіб: вибирають 5-7-річний кущик півонії, гарненько його підгортають на початку сезону (на початку квітня) і регулярно поливають. Рослина, подібно томатним кущам, утворює безліч придаткових корінців по всій довжині закопаного в сиру землю стебла. В кінці липня-початку серпня грунт акуратно розгрібають і зрізають близько до основного кореня готові відводки. Пагони з корінцями садять на підготовлену грядку, стежать, щоб всі корінці були заглиблені. Посадки намагаються притенить і регулярно поливають.
  • насінням (крім деревовидних півоній, які не утворюють насіння) — спосіб для ентузіастів.
    • заготовлені насіння на початку грудня закладають на теплову стратифікацію: заглиблюють на 1,5–2 см в пісок і ставлять, наприклад, на батарею. Посадки регулярно зрошують. Процедура триває 2 місяці.
    • потім приступають до холодової стратифікації — до цього моменту насіння лопаються. Їх поміщають у вологий грунт і тримають там, на забуваючи поливати, ще 2-2,5 місяці в приміщенні при температурі +5 +10 °c.
    • в кінці квітня-початку травня пророслі сіянці переносять в тепле приміщення і продовжують за ними доглядати. А в середині місяця саджанці переселяють на постійне місце і проводять агротехнічні прийоми як зі звичайною розсадою.

    Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

    Насіння півонії через щільну шкірки довго проростають

  • При будь — якому способі розмноження важливо пам’ятати, що нирки відновлення півонії завжди заглиблені на 2-3 см.якщо їх заглибити або оголити-розвиток рослини пригальмовується, цвітіння зовсім припиняється.

    Відео: способи розмноження півоній

    Років 5 тому довелося пересаджувати (і ділити) величезні кущі півоній різних забарвлень, яким було по 20 років. Ледве викопали. Далі рубали (по іншому не виходило) лопатою. Після такого варварського поділу залишилося дуже багато обрубків різного розміру. Чомусь викинути не піднялася рука. І я їх закопала, склала в одну ямку і закопала. Зараз навесні маю величезний кущ півонії, який цвіте і білими, і рожевими, і червоними квітами. Вийшло прикольно. Варто величезний кущ, і цвіте довго, так півонії були і ранні, і поздноцветущие. А на тому місці де вони росли раніше, до сих пір з’являються листочки півоній, і якщо їх не викопувати, то за два роки виростає пристойний кущик. Чи не угледіла пару таких, і тепер кущики вже цвітуть і дуже пристойно. Ось така історія вийшла у мене. Але тоді я нічого взагалі не знала і не читала.

    Twin

    Http://www.web-sad.ru/archdis.php

    Типові проблеми при вирощуванні півоній і їх вирішення

    Як правило, квітникарі при дотриманні агротехніки при вирощуванні півоній проблем не мають. Найбільш поширена неприємність-відсутність цвітіння або слабкий розвиток рослини.

    • півонії чуйні на підгодівлю, але не варто їх «перегодовувати» азотом.
    • ця культура не любить кислі грунти-перед посадкою в грунт з підвищеним кислотним рівнем рекомендується вносити доломітове борошно.
    • півонії при посадці не можна сильно заглиблювати, але і неправильно занадто відкривати нирки відновлення — вони повинні завжди знаходиться нижче рівня грунту. Якщо при весняній ревізії саду виявиться, що нирки відновлення півонії знаходяться над землею — їх слід привчити.
    • посадка занадто великої деленки (6 і більше нирок відновлення) неприйнятна — рослина слабшає і повільно розвивається.
    • пересихання грунту і утворення кірки, тобто відсутність розпушування, особливо в суглинках, небезпечно для півоній. Це може викликати навіть загибель багатолітника.
    • занадто рання обрізка в кінці вегетації — до середини осені-не підходить для півоній, в цей час йде утворення нових бруньок, всі сили рослина накопичує в стеблах і листках, тому обрізку варто відкласти на початок жовтня.
    • з віком ця квітка слід ділити і пересаджувати на нове місце — старі рослини гірше цвітуть і щорічно закладають все менше нирок відновлення.
    • щоб уникнути зараження сірою гниллю (ботрітісом), півонії не садять на одному і тому ж місці. Тобто попередниками на місці посадки повинні бути інші культури.

    Півонія — «імператорський квітка»: як посадити і виростити багаторічник з бездоганною красою

    При дотриманні агротехніки вирощування півонії доступно навіть новачкові-садівникові

    Старі корені (товсті) служать запасником поживних в-в, крохмалю і погано утворюють усмоктувальні корінці. Якщо старий кущ не ділити, то центральна частина в старій землі пригнічується, починає витрачати свої запаси, корінь виснажується і гине. Деленка ж навпаки сповнена сил, розростається, завойовуючи нові простори. Я пересаджував без поділу. Відмивав корінь, присипав поранення товченим вугіллям і висаджував в нову яму з новим грунтом. Незважаючи на порушення сформованих установок, все приросло і цвіте.

    Larix

    Http://www.web-sad.ru/archdis.php?code=248389

    М.с. Успенська, будучи відомим селекціонером і одним з провідних наших фахівців з півоній, не рекомендувала садити півонії на те ж місце, де вони росли і раніше, навіть із заміною землі. Та й ще рекомендувала ділити півонії (трав’янисті, звичайно), кожні 10-12 років, хоча вони можуть рости на одному місці і 50 років.

    Irfom

    Http://www.web-sad.ru/archdis.php

    Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
    Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

    Неважливо, якої форми і забарвлення, деревоподібна або трав’яниста півонія оселиться на вашій ділянці. Якщо ази агротехніки вирощування півоній освоєні — проблеми не страшні. Нехай мрії не завжди втілюються відразу в реальність — не тільки новачки стикаються з проблемами при вирощуванні цього декоративного багатолітника. Праця, завзятість і кмітливість неодмінно дадуть результат, і чудовий півонія порадує вас чудовим цвітінням. Удачі!