Про переваги огірка теща, технологія вирощування

57

Огірок теща-сучасний вітчизняний гібрид. Пакетик з насінням на вітрині чіпляє погляд високою ціною. Чим же хороший цей сорт, чому став такий популярний серед городників? чи дійсно своєю врожайністю і якістю теща перевершує інші сорти і гібриди?

Зміст

  • Походження тещі
  • Опис і характеристики огірків теща
  • Вирощування огірків теща

    • Вибір місця і підготовка грунту

      • Відео: підготовка місця під огірки в теплиці за технологією » фінська ковбаска»
    • Терміни посіву на розсаду і в грунт
    • Підготовка насіння і посів

      • Відео: як виростити розсаду огірків
    • Поливи і підгодівлі

      • Відео: 5 кращих підгодівлі для огірків
    • Підв’язка і формування

      • Відео: кілька способів формування огірків
  • Збір і переробка врожаю

    • Відео: рецепт маринованих огірочків теща і зятек
  • Відгуки про огірки сорту теща

Походження тещі

Гібрид вивели селекціонери відомої агрокомпанії «гавриш» спільно з вченими московського нді овочівництва захищеного грунту. Фірма» гавриш » прославилася, завдяки випуску широкого асортименту насіння овочевих культур — понад 1500 найменувань, велика їх частина — це авторські гібриди. Щорічно створюється близько 200 шедеврів-новинок. Виробнича база знаходиться в тульській області, селекційні центри відкриті ще і в московській області, і в краснодарському краї.

Про переваги огірка теща, технологія вирощування

Якщо хочете виростити справжню тещу, купуйте насіння тільки фірми-оригінатора

Огірки теща були новинкою на початку 2000-х, в держреєстр селекційних досягнень потрапили в 2007 році. Гібрид рекомендований для вирощування практично у всіх російських округах, крім сибірського і далекосхідного, а також не гарантують високу врожайність овочівникам нижньоволзького регіону.

Трохи пізніше тещі з’явився партенокарпік зятек. Ці два гібриди складають дует, входять в авторську серію і часто продаються разом. Характеристики огірків схожі, але теща відрізняється від зятька пучковою зав’яззю і більшими плодами.

Опис і характеристики огірків теща

Теща — ранній партенокарпічний гібрид, створений для вирощування під плівковими укриттями. Але це не означає, що огірки не можна вирощувати і у відкритому грунті. У партенокарпіків плоди зав’язуються без участі комах-запилювачів, яких і у відкритому грунті зараз теж мало, особливо дощовим літом. Згідно відгуками садівників, гібрид стійкий до несприятливих погодних умов, добре переносить спеку, а потім — сезон проливних дощів, при цьому проявляє високу стійкість до грибкових захворювань.

Про переваги огірка теща, технологія вирощування

Партенокарпічні гібриди мають основне довге стебло, тому навіть у відкритому грунті їх потрібно вирощувати на шпалері

Багато сортів вже на початку вегетації жовтіють від борошнистої роси, а теща плодоносить з початку літа до осені. Висока продуктивність обумовлена ще й необмеженим зростанням головної батоги. Якщо вам не потрібно багато огірків, можете її прищипнути на зручній висоті. Плодоношення відбувається і на бічних пагонах. У пазусі кожного листа утворюється по 3-4 зав’язі. Урожайність однієї рослини-5-6 кг.

Перші огірочки можна збирати вже через 44 дні після появи сходів. Їх вага — 100-120 г, шкірка темно-зелена з короткими розмитими смужками, шипи світлі, насіння всередині немає або вони слабо розвинені, м’якоть соковита і ароматна. Смак оцінюється, як відмінний. І ще одна перевага тещі-універсальне призначення, огірочки смачні в свіжому вигляді, салатах і зимових заготовках. Банки з солоними корнішонами теща не вибухають, зберігаються до весни.

Про переваги огірка теща, технологія вирощування

Тещу можна дізнатися по колючим шипам на плодах, самі огірочки середніх розмірів, пофарбовані в темний колір

Вирощування огірків теща

Технологія вирощування сорту мало відрізняється від класичної. Потрібно вибрати і підготувати ділянку, виростити розсаду або посіяти насіння відразу в грунт. Потім вам належить здійснювати догляд, в який входять регулярні поливи і підгодівлі. Особливу увагу варто приділити формуванню куща.

Вибір місця і підготовка грунту

Якщо плануєте вирощувати огірки у відкритому грунті, то вибирайте сонячне і захищене від вітру місце. В якості лаштунків з північного боку, де ніколи не буває сонечка, зате дмуть холодні вітри, можна посадити кукурудзу, соняшник, горох, кріп та інші високорослі культури. До речі, ці рослини є хорошими сусідами, також поруч можна садити чорнобривці, редьку, квасолю, салати, часник. Кращі попередники для огірків — томати, капуста, кукурудза, картопля, коренеплоди. Якщо у вас є теплиця, то і там намагайтеся культури міняти місцями. Для огірків виділіть ділянку, на якому вони в минулому році не росли.

Про переваги огірка теща, технологія вирощування

Кукурудза-хороша сусідка для огірків, але висаджувати її потрібно з тіньової сторони, щоб не загороджувала огіркам сонце

Землю підготуйте заздалегідь. На кожен квадратний метр грядки розсипте відро перегною і 200 г деревної золи, перекопайте. Гній можна вносити тільки за 30-50 днів до посадки або восени за нормою — 9 кг (1 відро) на 1 м2. Якщо немає органіки, то використовуйте найдоступніше комплексне добриво-нітроамофоску ( 1 ст.л. На 1 м2) або внесіть сучасні спеціальні добрива, наприклад, «гумі-омі огірок-кабачок-баштанні» (0.7 кг на 5 м2).

Відео: підготовка місця під огірки в теплиці за технологією «фінська ковбаска»

Терміни посіву на розсаду і в грунт

Огірки теща у відкритий грунт висаджують розсадою або висівають насінням, коли мине загроза заморозків. У кожному регіоні нічна температура вище нуля встановлюється в свої терміни, наприклад, в середній смузі в кінці травня — початку червня, в північних регіонах на 1-2 тижні пізніше, в південних — раніше. Насіння і розсаду під плівкове укриття і в теплицю можна висаджувати за 2 тижні до настання тепла. Посів на розсаду робіть за місяць до цього терміну, оскільки оптимальний вік молодих огірочків для висадки на постійне місце — 20-25 днів.

Сприятлива для огірків температура: вдень +22⁰c… +28 ⁰c, вночі +18 ⁰c… + 22 ⁰c. Рослини гинуть при похолоданні до +8 ⁰c, яке триває більше двох діб, а при +5 ⁰c ви втратите огірки за одну добу.

Підготовка насіння і посів

Насіння тещі, випущені фірмою гавриш, пофарбовані, значить, оброблені стимуляторами росту, тому їх замочувати не потрібно. Судячи з відгуків овочівників, огірки сходять дуже дружно.

Про переваги огірка теща, технологія вирощування

Насіння тещі фірми гавриш покриті кольоровою оболонкою

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Про переваги огірка теща, технологія вирощування

Якщо ви купили цей сорт і насіння всередині пакета самі звичайні, без кольорової оболонки, то потримайте їх у вологій тканинній серветці і теплі (не вище +30⁰c) 2-3 дні. За цей час насіння проклюнутся, і ви зможете судити про схожість. Огірки не люблять, коли турбують їх коріння, сильно хворіють при пересадці, тому кожне насіннячко садіть в окремий стаканчик. Коли прийде час, пересадите огірочки на грядку перевалкою з грудкою землі.

Схема посадки гібрида теща-50х50 см. Вона справедлива для обох випадків: і коли ви пересаджуєте розсаду, і коли робите посів насінням відразу в грунт. Глибина загортання — 1-2 см.

Відео: як виростити розсаду огірків

Поливи і підгодівлі

Коріння огірка розташовуються у верхніх, більш теплих, шарах на глибині від поверхні до 20-25 см. Без поливів цей шар швидко пересихає, коріння не отримують вологи, листя в’януть, квіти і зав’язі обсипаються. Тому з моменту посіву і весь період плодоношення грунт на грядці повинна бути постійно вологою. Приблизний витрата води-10 л на 1 м2. Поливати потрібно кожні 1-2 дні, можна по листю, але з таким розрахунком, щоб вони могли просохнути до настання темряви і нічної прохолоди.

Якщо ви відвідуєте ділянку 1-2 рази на тиждень і не можете постійно стежити за вологістю грунту, то застеліть її мульчею з соломи, сіна або перепрілих тирси. Шар в 5-10 см буде перешкоджати випаровуванню вологи. Можна влаштувати крапельний полив або увіткнути біля огірків перевернуті пластикові пляшки з водою.

Про переваги огірка теща, технологія вирощування

В землю встромили пляшки з водою, огірок сам буде брати вологу в міру необхідності

Вологій землі. Вони ж можуть служити і позакореневими, тобто можна лити на листя. Позакореневе підживлення давайте в прохолодну погоду, коли вбирає здатність коренів знижується. Обов’язково чергуйте, не підгодовуйте постійно тільки гноєм або пташиним послідом. У цих добривах переважає азот, а огіркам потрібен комплекс макро — і мікроелементів. Наступного разу, після підгодівлі органікою, полийте розчином золи або покупної суміші мікроелементів для огірків.

Відео: 5 кращих підгодівлі для огірків

Підв’язка і формування

Як тільки на молодих огірочках теща з’являться перші вусики, виростуть стеблинки з 5-6 листочками, підв’яжіть їх. Найпростіший спосіб в теплиці:

  • покладіть уздовж рядів металеві труби або арматуру;
  • візьміть шпагат або іншу міцну, але м’яку мотузку;
  • один кінець прив’яжіть до цієї труби біля огірка, а другий — до перекладині під стелею теплиці.

У відкритому грунті спорудити шпалеру, замість шпагату можна використовувати крупноячеистую сітку.

Про переваги огірка теща, технологія вирощування

Шпалера для огірків у відкритому грунті: мотузки натягнуті між бортами грядки і поперечиною зверху

Регулярно обвивайте стеблинки навколо опори за годинниковою стрілкою. Саме так по небу рухається сонце, а всі рослини тягнуться за ним. Якщо залишити огірки без нагляду, то вони будуть нахилятися, чіплятися вусами за сусідні мотузки. В результаті утворюється суцільна густа стіна, квіти і зав’язі всередині її будуть погано висвітлюватися, провітрюватися. Ви втратите в урожаї.

Приблизно з цього ж періоду починайте формувати кущі. Партенокарпік теща росте в одне стебло, причому його довжина не обмежується. Він буде витягуватися і плодоносити, поки вистачає світла, тепла, харчування і води. На головному стеблі утворюються пасинки, саме з їх допомогою можна регулювати врожайність. Якщо, наприклад, шпалера або теплиця невисокі, і основний батоги рости нікуди, то прищипніть її і залиште все пасинки. Якщо вам не потрібно багато огірків, навпаки, видаляйте всі пасинки і збирайте плоди тільки зі стебла.

Основні правила формування партенокарпічних гібридів:

  1. плоди зав’язуються і на основному стеблі, і на пасинках. Чим довше стебло, тим більше пасинків, і тим більше кущу потрібно місця, світла, води і харчування.
  2. квіти, зав’язі і пасинки в пазухах нижніх 5 листків видаляйте. Дослідним шляхом доведено, що зав’язі, що утворилися вище, ростуть швидше нижніх. Найперші (нижні) огірочки завжди відстають у розвитку, кущ витрачає на них багато сил і призупиняє своє зростання.
  3. якщо залишаєте пасинки, то до висоти 1 м прищипніть їх над другим листочком, на висоті від 1 м до 1.5 м — над 3-4 листочком, самі верхні (на рівні 1.5–2 м) — над 5-6 листом.
  4. основну батіг, що досягла максимальної висоти, перекиньте через поперечину і дайте їй рости вниз, поки верхівка не опуститься до рівня 1 м над землею. Інший варіант-прищипніть батіг під стелею теплиці або над поперечиною шпалери у відкритому грунті.

У міру зростання куща, плодоношення буде йти вгору. Нижні старе листя видаляйте, щоб на них не накопичувалася бруд і не селилися грибки.

Відео: кілька способів формування огірків

Збір і переробка врожаю

Теща відрізняється поступовою віддачею врожаю. Тобто заявлені 5-6 кг з куща, ви зберете не за 1-2 рази, а за весь сезон. Огірочки потрібно зривати з кущів кожні 1-2 дні. Свіжими в холодильнику вони можуть пролежати 5-7 днів, але для цього спочатку помийте, а потім вологими загорніть в поліетиленовий пакет. Перед консервуванням потримайте їх 8 годин у холодній воді, міняйте на свіжу кожні 2 години. Огірочки, тільки що зірвані з грядки, можна відправляти в засолювання відразу ж.

Відео: рецепт маринованих огірочків теща і зятек

Огірки теща славляться відмінним смаком, вони хрусткі і ароматні. Можна їсти свіжими, готувати салати, маринувати і робити малосольними. Особливо смачна з тещею окрошка, навіть взимку. Заморозьте огірочки цілком, взимку прямо в застиглому вигляді натріть на крупній тертці і додайте в окрошку.

Відгуки про огірки сорту теща

В цьому році я вперше садила огірки. Посадила партенокарпічні сорти «зятек» і «теща» урожай був хороший , огірочки дуже смачні, нічим не хворіли. Росли вони у мене під плівкою , хоча під плівкою це голосно сказано, просто поставили на грядку дуги і прикрили плівкою. До кінця червня плівка була порвана вітрами і дощами. На цій же грядці я посадила і запилюються сорти огірків, теж росли непогано.

solkahttps: / / www. Forumhouse. Ru / threads / 6600 / page-6 відмінні огірки як зятек і теща, раніше їх складно було купити.рекомендую, спробуйте!зовні і за смаковими якостями вони схожі. Садив в тому році, це одні з кращих насіння, які я пробував садити. Урожайність просто приголомшлива.того літа більше місяця ми збирали огірки і навіть не знали, куди їх дівати. дмитрийhttp://www.ogurci.com/%d0%b2%d0%b0%d1%88%d0%b8-%d0%bb%d1%8e%d0%b1%d0%b8%d0%bc%d1%8b%d0%b5-%d1%81%d0%be%d1%80%d1%82%d0%b0 / зятек і теща відмінні огірки! урожай щороку дають відмінний, вирощую їх вже 6 років. Зеленці і в салаті і в засолюванні гарні. Рослини витривалі і плодоносять до самих холодів. владимирhttp://www.ogurci.com/%d0%b2%d0%b0%d1%88%d0%b8-%d0%bb%d1%8e%d0%b1%d0%b8%d0%bc%d1%8b%d0%b5-%d1%81%d0%be%d1%80%d1%82%d0%b0/comment-page-3/#comment-19205 в моїй родині дуже люблять солоні огірки. У своїй теплиці я вирощую два сорти огірків: одні на їжу в свіжому вигляді, інші для засолювання. Так ось саме для соління вирощую огірки «теща » фірми гавриш. magadan2011https://otzovik.com/review_878490.html огірки «теща» відмінно підходять для вживання в свіжому вигляді і для різних заготовок. Я їх квашу, мариную, робила асорті-салати. Жодного разу не підвели, не вибухають, в банку завжди хрусткі, смачні, не мутніють. valusha1212https://otzovik.com/review_3360188.html огірки теща і зятек не дарма так рекламують, дійсно дуже смачні і соковиті!!! сіємо їх не перший рік і завжди відмінний урожай. Збираємо огірочки маленькими-корнішончиками-соковиті, шкірка дуже м’яка, без гіркоти, дуооооочень ароматні!!! і консервуємо і маринуємо і в свіжому вигляді їмо. І їх дуже-дуже-дуже багато, так що навіть роздаємо) раджу!!! рибкаhttps://otvet. Mail. Ru / question / 55183409
Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Теща-урожайний скоростиглий гібрид. Завдяки індетермінантності і стійкості до хвороб, огірки наростають весь теплий сезон, мають відмінний смак і універсальне призначення. Причому врожайність ви можете регулювати самостійно, формуючи кущ відповідно до своїх запитів.