Що робити, щоб квітник на сонці не зачах

63


На будь-якому присадибній ділянці є місця, які практично весь день висвітлюються променями сонця. Можна розбити клумбу, висадивши стійкі до спеки рослини. Але і за таким квітником потрібен догляд, щоб він не зачах і протягом літа радував вас яскравими фарбами.

Розділяти розрослися рослини

рослинам потрібно більше вільного місця. Тому висаджують їх далі один від одного, ніж зазвичай. Але в міру зростання кущі збільшуються в діаметрі, починають стикатися, перешкоджаючи природної вентиляції. Тому періодично їх слід розділяти. у вегетативний період у багатьох багаторічників активно утворюються нові пагони. Це призводить до витягування коренів з грунту, їх пересихання. Центральна частина куща поступово висихає і відмирає. В результаті на клумбі утворюються некрасиві порожні місця. Справитися з проблемою допомагає своєчасне поділ надмірно розрослися рослин.

Обрізати багаторічники після цвітіння

своєчасна обрізка сприяє утворенню нових зелених пагонів і бутонів. Клумба буде виглядати акуратною і красивою, а не чахлої і зів’ялої. нові пагони прикриють і прикореневу область, запобігши надмірно швидке висихання грунту.

Влаштувати крапельний полив

у спеку грунт швидко висихає, рослини починають страждати від нестачі вологи. І кращий спосіб в цій ситуації-крапельний полив. Що робити, щоб квітник на сонці не зачахповільна подача води (мікрозрошення) безпосередньо в прикореневу область не тільки попереджає висихання рослин, але і перешкоджає активному росту бур’янів. Важливо й те, що при краплинному поливі на поверхні грунту не утворюється щільної кірки, що заважає нормальному диханню кореневої системи.

Обрізати суцвіття, що в’януть

протягом літа регулярно оглядають клумбу і видаляють засохлі суцвіття. Це необхідно, щоб захистити рослини від багатьох захворювань і шкідників, а також зберегти гарний вигляд. Після такого очищення багато рослин активно утворюють нові бутони. Цвітіння не тільки триває, але і в ряді випадків стає більш рясним.

Видаляти бур’яни

клумба потребує регулярної прополки. Розрослися бур’яни починають «війну» з декоративними рослинами за водні ресурси. І, на жаль, нерідко її виграють саме бур’яни. Прополка надає клумбі естетичний вигляд.

Мульчувати

покриття грунту квітника різноманітними подрібненими органічними і неорганічними матеріалами (мульчею) покращує її властивості, підтримує здоров’я рослин. спекотного літа мульчування-відмінний спосіб захисту квітів. Грунт не перегрівається: в ній зберігається оптимальна температура для розвитку кореневої системи. покриття грунту мульчею зменшує випаровування вологи. Тому знижується потреба в частих поливах. Крім того, цей спосіб дозволяє рідше проводити прополки, так як верхній шар грунту не покривається щільною кіркою.