Розмноження ожини-простіше, ніж ви думали

73

Але що робити, якщо так хочеться скоріше отримати якомога більше посадкового матеріалу, та ще при цьому і заощадити? вихід є: вивчаємо способи розведення ожини і вибираємо для себе найефективніший.

Як розмножити ожину садову відводками

Розмноження ожини і вирощування її на присадибних ділянках набуває все більшої популярності. І це не випадково! приводів для того, щоб культивувати цю рослину, предостатньо: ароматні ягоди – джерело вітамінів і мікроелементів, невибагливість в агротехніці, можливість швидко отримати рослину для живоплоту — чи це не аргументи поселити ожину садову на своїй ділянці!

Звичайно ж, ви розумієте, що така рослина як ожину садять не на 1 рік, і навіть не на 5. На одному місці чагарник може рости і добре плодоносити більше 10 років! тому зрозуміло, що про вибір сорту ви подбали і придбали перспективні саджанці в розпліднику або у садівників-любителів.

Якщо у вас є маточне рослина, з нього можна виростити близько 20 саджанців. Цей спосіб самий маловитратний і підходить для початківців садівників.

відео про розмноження ожини

Спосіб 1

  1. у першій декаді серпня, коли спаде спека, вибираємо здорові однорічні пагони і прикопують їх на невелику глибину, приблизно в багнет лопати. Від маточного куща втечу не відрізаємо.
  2. кінець втечі знаходиться зовні. Його необхідно сантиметрів на 10-15 підрізати, щоб призупинити зростання.
  3. місце прикопування, якщо грунт розсипчастий, можна зверху придавити цеглою або каменем, або пришпилити гілку петлею з товстого дроту на дно ямки.
  4. мульчируем і регулярно поливаємо землю в місці прикопування.
  5. через 2 місяці, в першій декаді жовтня, акуратно вилами розкопуємо пагони, вони вже повинні вкоренитися, про що будуть свідчити молоді товсті білі корінці.
  6. відрізаємо готовий саджанець від маточного куща і відразу ж висаджуємо на постійне місце.

Таку прикопування можна зробити восени в кінці вересня-початку жовтня, а вже навесні розсадити молоді саджанці.

Розмноження ожини-простіше, ніж ви думали

Якщо у вас є маточне рослина, з нього можна виростити близько 20 саджанців

Спосіб 2

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Розмноження ожини-простіше, ніж ви думали

При цьому способі розмноження ожини садової прикопується верхівка втечі, кінчик якої також потрібно обрізати попередньо. Всі подальші дії такі ж, як і при способі 1. Але відокремлювати утворилися саджанці можна навесні.

Щоб втечу швидше вкоренився, є невелика хитрість. Перед прикопуванням в місці, де він буде перебувати в землі, необхідно гострим ножем злегка процарапать або надрізати кору, щоб корінцям було легше пробитися.

Розмноження нащадками

Цей спосіб підходить, якщо ви будете брати посадковий матеріал від кущів, які ростуть більше 3 років. За цей час вони вже обзавелися потужною кореневою системою, яка поширилася під землею, і в деяких місцях з’явилися так звані нащадки, молоді пагони від кореня. В цьому випадку вам просто потрібно відкопати нащадки з частиною кореневої системи і висадити на постійне місце. Найкраще дану процедуру проводити навесні, після стійкого потепління, тоді приживлюваність відбудеться набагато краще.

Розмноження ожини-простіше, ніж ви думали

Для гібридів і великоплідної ожини цей спосіб не годиться

Але не всі сорти ожини дають кореневі нащадки. Для гібридів і великоплідної ожини цей спосіб не годиться.

Живцювання в теплицях і на підвіконнях

Як і смородину, ожину дуже легко розмножити зеленими живцями, тобто частинами пагонів. Це найпродуктивніший спосіб, тому що з однієї нирки ви отримуєте 1 саджанець. Уважно читайте інструкцію, і у вас все вийде.

відео про живцювання ожини

  1. з осені заготовити живці з однорічних пагонів. На держаку має бути мінімум 2, максимум 3 нирки. Він не повинен бути довшим 15 сантиметрів. Листя обрізаємо. Нас цікавлять сплячі в пазухах нирки.
  2. важливо! перевертаємо держак вниз вірніше ниркою і ставимо в банку з водою так, щоб вода покрила тільки нижню нирку. 2 інші нирки поки відпочивають.
  3. ставимо банку на підвіконня і регулярно підливаємо воду в міру випаровування.
  4. через деякий час з нирки, що знаходиться у воді, виросте міні-кущик ожини з корінцями і молодими пагонами. Він-то нас і цікавить.
  5. відокремлюємо цей молодий саджанець разом з частиною самого держака і садимо в стаканчик з легкої живильної почвосмесью для вирощування розсади, злегка поливаємо.
  6. тепер у воду можна поставити наступну нирку! процес повторюється.
  7. молоді кущики ожини ростимо на підвіконні або в теплиці до самої весни.

Розмноження ожини-простіше, ніж ви думали

Як і смородину, ожину дуже легко розмножити зеленими живцями, тобто частинами пагонів

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Коли за вікном мете, тріщить мороз, на вашому підвіконні радує око і вселяє надії на майбутній урожай маленька плантація яскраво-зелених ожинових кущиків. Звичайно, ви витратили її частку своєї праці і часу. Але якщо робите це із задоволенням, вкладаючи душу, чи це не щастя садівника — навіть взимку займатися улюбленою справою! а розмноження ожини тепер для вас — не проблема!