Садова суниця сорту олександрія-маленька, та удаленька

74

Садова суниця, яку більшість садівників називає полуницею, є одним з найпоширеніших ягідних рослин на ділянках майже будь-якого дачника. Сортів цієї ягоди чимало, вибрати відповідний часом буває дуже складно. Багато хто віддає перевагу ремонтантної дрібноплідної суниці олександрія.

Зміст

  • Опис сорту суниці олександрія і його характеристики

    • Переваги та недоліки сорту олександрія
    • Таблиця: чим відрізняється олександрія від інших популярних сортів альпійської суниці
  • Вирощування

    • Відео: посів насіння суниці олександрія
    • Висадка у відкритий грунт
    • Як вирощувати на підвіконні
  • Як доглядати за суницею олександрія
  • Відкликання

Опис сорту суниці олександрія і його характеристики

Олександрія — це ремонтантна садова суниця, що не утворює вусів. Вона відноситься до альпійської різновиди ягід, що означає утворення на ній дрібних плодів, високу стійкість до хвороб і зимостійкість. Кущ може виростати до 20 см у висоту.

У цього сорту суниці яскраво-зелене листя, що мають зазубрений край і складені навпіл по центру. Під час цвітіння рослина покривається маленькими білими квіточками з закругленими пелюстками.

Розмір ягід маленький, близько 8 г. Вони мають конусоподібну довгасту форму. При невеликому розмірі плодів урожай з одного куща вважається високим, так як цей сорт відноситься до високоврожайних. З одного куща в середньому збирається близько 400-500 г ароматних солодких і соковитих ягід.

Незважаючи на те що розмір плодів у олександрії маленький, цей сорт люблять садівники за неймовірний аромат і яскравий смак. Яких тільки сортів суниці я не перепробувала, але олександрія завжди залишається фаворитом на моїй ділянці. Її яскравий смак і велика кількість, хоч і невеликих, ягід не залишають байдужими моїх домочадців.

Садова суниця сорту олександрія-маленька, та удаленька

Ремонтантна суниця олександрія має невеликі, але дуже ароматні ягоди

Вперше сорт суниці олександрія був представлений в 1964 році однією з найстаріших і найбільших американських компаній з продажу насіння поштою park seed company.

Плодоносить сорт кілька разів за рік. У південних регіонах урожай можна збирати з травня по жовтень. У більш холодному кліматі плодоношення настає дещо пізніше (приблизно в середині червня) і закінчується зазвичай у вересні. Дозрівання плодів носить хвилеподібний характер, тобто великий урожай чергується з одиничними ягідками. Цей сорт морозостійкий і стійкий до поширених хвороб суниці (сірої гнилі, фітофторозу та інших). Розмноження відбувається насіннєвим способом, так як кущ не випускає вусів.

Плодоношення куща триває близько 3-4 років. Потім його потрібно омолоджувати шляхом висаджування нових рослин з насіння або ділення маточного куща.

Оскільки цей сорт суниці компактний і не випускає вусів, то олександрію часто вирощують на балконах і підвіконнях.

Застосування цієї ягоди різноманітно:

  • її із задоволенням з’їдять в свіжому вигляді і маленькі, і дорослі цінителі суниці;
  • прикрашена цими плодами випічка порадує і смаком, і видом;
  • заготовлена про запас у вигляді варення олександрія буде довго нагадувати про спекотне літо.

Переваги та недоліки сорту олександрія

Проаналізувавши відгуки садівників і особистий досвід, можна виділити ряд переваг і недоліків цього сорту. Спочатку хотілося б відзначити плюси суниці олександрія:

  • висока продуктивність;
  • солодка і соковита м’якоть;
  • хороша морозостійкість (під товстим шаром снігу кущі можуть пережити навіть 30-градусні морози);
  • стійкість до хвороб.

При всіх своїх перевагах ця суниця володіє і рядом недоліків, до яких можна віднести:

  • примхливість до кліматичних умов і поживності грунту (в посушливому або недостатньо теплому кліматі може давати зовсім дрібні і кислуваті плоди, а на мізерних грунтах мати гірший смак, ніж на родючих);
  • погана переносимість високих температур і посухи.

Олександрія в чомусь поступається іншим різновидам альпійської суниці, але вже точно не в смаку.

Таблиця: чим відрізняється олександрія від інших популярних сортів альпійської суниці

названиемасса ягоди (м)колір ягодсозревание (період)висота куща (см)особенностиалександрия6–8ярко-алыйконец травня — середина октября17–20отсутствие вусів, подовжена форма ягід, стійкість до посухи, морозів, шкідників і заболеваниямальпийский гигант15–20красныйконец травня — середина октября20–25стабильный і високий врожай ягід вже в перший рік посіву, морозостійкість, стійкість до основних захворювань і несприятливих умов навколишнього средыруяна5–7ярко-красныйсередина червня — кінець сентября15 — 17для формування міцного куща в перший сезон потрібно видаляти утворюються квітки. Зиму (навіть затяжну) рослина переносить порівняно легко і при цьому чудово себе почуває навіть в тіні садових дерев і пристовбурних кругахбелий лотос8–10белий з жовтими семенамиконец травня — ноябрь15–20сорт стійкий до борошнистої роси, сірої гнилі, плямистості і безсилий тільки перед мурахами. Варення з його ягід нагадує липовий мед

Вирощування

Посадити у себе в саду суницю олександрія можна, купивши розсаду або виростивши її власноруч з насіння. Перший спосіб простіше, але може трапитися так, що під виглядом одного сорту продавець реалізує абсолютно інший. Тому надійніше виростити розсаду самостійно з насіння, які можна купити в спеціалізованому магазині або зібрати у себе.

Перші кущики олександрії на моїй ділянці з’явилися випадково. Захотілося поекспериментувати, і прийшла ідея купити насіння суниці. У садовому магазині мені і сподобалися насіння цієї ягоди. Пізніше, щоб не витрачати гроші, вже отримувала власні насіння від своїх кущиків. Якість їх анітрохи не поступалося магазинним.

Садова суниця сорту олександрія-маленька, та удаленька

Хороші відгуки залишають покупці насіння суниці олександрії від фірм» аеліта » і «гавриш»

Посів насіння на розсаду можна проводити в січні-лютому, щоб зробити весняну висадку, а також в травні — червні для висаджування ранньою осінню.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Садова суниця сорту олександрія-маленька, та удаленька

Посадку насіння зручно проводити в широкий ящик або невеликі контейнери. Грунт повинна бути неважкою і поживною. Насіння викладаються на відстані близько 1 см між ними. При появі перших двох справжніх листків розсаду пікірують в окремі горщики. Відмінно для цього підійдуть ємності від йогуртів або пластикові стаканчики по 100-200 г.

Садова суниця сорту олександрія-маленька, та удаленька

Щоб розсада суниці добре розвивалася, її потрібно пікірувати у фазі перших двох справжніх листків

Отриману таким способом розсаду можна посадити на грядки або вирощувати на підвіконні.

Відео: посів насіння суниці олександрія

Висадка у відкритий грунт

Перед посадкою розсади суниці на постійне місце в саду слід за місяць скопати грунт і внести в грунт необхідні добрива. Добре відгукується садова полуниця на такий склад з розрахунку на 1 м2:

  • 1 відро рослинного компосту або гною;
  • 30 г сірчанокислого калію;
  • 50 г суперфосфату.

Якщо попередню підготовку зробити не вдалося, то можна внести безпосередньо перед посадкою в кожну лунку по жмені наступного складу:

  • 400 г деревної золи;
  • 1 відро компосту;
  • 2 л біогумусу;
  • 10 л води.

При посадці розсади суниці потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

  • міжряддя — близько 50 см;
  • глибина посадочних ямок-приблизно 25 см;
  • відстань між кущами-близько 30 см;
  • незаглиблене і невисоко розташоване сердечко куща, так як в іншому випадку це може привести до загибелі рослини.

Садова суниця сорту олександрія-маленька, та удаленька

Сердечко куща суниці не можна заглиблювати або розташовувати вище рівня землі

Щоб захистити суницю від слимаків, рекомендується садити в міжряддях часник. Від відмінно відлякує багатьох паразитів.

Як вирощувати на підвіконні

Олександрія добре росте і на вікні. Вона дуже ефектно виглядає в якості кімнатної рослини і, крім цього, радує своїми плодами. Щоб кущі суниці відчували себе комфортно в домашніх умовах, потрібно вибрати горщик близько 5 л. На його дно необхідно укласти:

  • дренаж у вигляді дрібного гравію;
  • білий пісок.

Грунт повинен бути легким і поживним. Можна купити готовий універсальний грунт або зробити його самостійно. Для цього потрібно змішати в однакових пропорціях наступні компоненти:

  • торф;
  • перегній;
  • пісок;
  • чорнозем.

Поливати рослини потрібно в міру висихання грунту, при цьому не перезволожуючи її.

Садова суниця сорту олександрія-маленька, та удаленька

Олександрія відмінно росте і в горщику

Або коров’як. Можна розсипати ці кошти в сухому вигляді навколо рослини або приготувати розчин.

Курячий послід потрібно розвести в пропорції 1: 20. Таке добриво можна застосовувати відразу після приготування. Коров’як потрібно розвести у воді в співвідношенні 1: 5 і дати йому настоятися близько 10 днів. Перед застосуванням отриману рідину необхідно розбавити водою наполовину. Поливати суницю такими рідкими добривами потрібно з розрахунку близько 0,5 л на 1 кущ.

До того як з’являться перші квіти і під час цвітіння можна підгодовувати суницю таким добривом, як мегафол. До його складу входять:

  • амінокислоти— 28%;
  • азот-3% (у тому числі органічний-1%, амідний— 2%);
  • калій— 8%;
  • вуглець рослинного походження-9%.

Щоб приготувати розчин мегафола, потрібно додати у відро води 25-35 мл добрива. Суницю обприскують отриманим складом з розрахунку 0,2—0,3 мл засобу на 1 м2. За сезон можна зробити 2-3 таких підгодівлі.

Садова суниця сорту олександрія-маленька, та удаленька

Мегафолом можна підгодовувати суницю до появи квітів і під час цвітіння

Обрізку кущів ремонтантної суниці олександрія виробляти краще восени, коли зніметься останній урожай. Акуратно секатором видаляються нижнє листя. Важливо не пошкодити точку росту і ще не розпустилися листя, які стануть повноцінною зеленою масою в наступному році.

Якщо восени зробити обрізку не вдалося, то можна перенести її на весну. Після сходу снігу потрібно видалити всі хворі і засохлі листя.

Відгуки

Дуже хороша суниця, і росте вона у нас не на грядці, а прямо в полі, близько вишневого саду. Збираємо ягоди місяці 2-3. Дуже смачна, солодка і з дивовижним ароматом суниця.

Тигранян

Http://megaogorod.com/atricle/2917-zemlyanika-aleksandriya-vyrashchivanie-i-otzyvy-o-sorte#q

Ягоди дає в той же рік, я в минулому році виростила суницю сорту олександрія від 2 компаній — різниці не помітила, хоча на картинках пакетиків вони були різні — від «російський город» покруглей. Ягоди смачні, запашні.

Білоч

Https://www.forumhouse.ru/threads/93593/page-27

Олександрія-звичайний сорт альпійської суниці. Нічим особливо не виділяється. Урожайний, стійкий, не любить прямі промені сонця, тому краще садити в півтінь. У мене до кінця другого року вирощування кущ дуже сильно розрісся, його довелося ділити. Дуже схожий за своїми характеристиками на барон солемахер. Є ще сорт голден олександрія. Він більш урожайний, на мій погляд, він солодший, ніж просто олександрія, і у нього дуже гарні листя і сам кущ. Тому його часто використовують для декоративних цілей.

Tezier

Http://forum.vinograd.info/archive/index.php?t-4761.html

Сьогодні завдяки суниці олександрія я побувала в раю під назвою батьківщина. Сьогодні зірвала кілька перших ягід з кущиків, вирощених розсадним способом з лютого. І пам’ятайте, як в мультфільмі рататуй, спробувавши ягоди, я якимось чудовим способом перемістилася в часі на 40 років тому, коли ми з батьками щоліта на уралі відрами збирали цю ароматну ягоду в лісах, що кишать дзижчать комарами, які в той час здавалися величезними монстрами.

222bagira

Http://forum.vinograd.info/archive/index.php?t-4761.html

Мені не сподобався цей сорт. У мене він чомусь швидко отплодоносил в порівнянні з іншими сортами, хоча на етикетці обіцяно, що ягода до морозів. Та й ягода дрібніше, ніж у інших сортів.

Brawler1

Http://forum.vinograd.info/archive/index.php?t-4761.html

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Якщо ви цінуєте ягоди не стільки за зовнішній вигляд і розмір, скільки за їх смак і аромат, то обов’язково посадіть на своїй ділянці садову суницю олександрія. Її солодкість і чарівний запах не залишать байдужим нікого.