Що шепотіли наші прабабусі над кущами для гарного врожаю

55


Щоб виростити на своїй дачній ділянці хороший урожай, одного старанності і працьовитості недостатньо.  наші прабабусі, наприклад, використовували кілька простих ритуалів, щоб захистити свої ділянки від напастей і зробити так, щоб садові рослини порадували нас багатим урожаєм.

Змови для плодового саду

існує дієвий обряд для рясного цвітіння яблуневого саду. Потрібно в одну з квітневих ночей на зростаючу місяць вийти в сад і, обдарувавши дерева земним поклоном, підійти до самої стрункою і витонченої яблуньки і, притулившись до неї чолом, вимовити: «деревце моє плідне, пробудися до життя, кольором живоносним, покажи свою красу і силу!»потім потрібно три рази обернутися навколо своєї осі і, ще раз вклонившись деревам, повернутися в будинок. Повір’я кажуть, що яблуні, переймуться вашим доброзичливим до них ставленням, турботою і підтримкою, пустяться в активне зростання, а потім, рясно зацвітуть. у травні-червні в середній смузі росії і північно-західних областях зберігається загроза нічних заморозків, що особливо небезпечно для плодових дерев в пору пробудження соків і цвітіння. Наступний обряд призначений для того, щоб захистити ніжні плодові дерева і зав’язі на їх гілках від пізніх заморозків, зберігши можливість отримання рясного врожаю восени. Необхідно вийти опівночі п’ятниці в сад і, вставши по центру, підняти розкинуті руки до неба, імітуючи розкидисту крону дерева, вимовити тричі: «храм господа мого, сад райський, і що в ньому росло, росте і буде — тому і в моєму саду цвісти буйним цвітом. Амінь!» від лихого ока, злого слова і на здоров’я плодового саду здавна використовувалася змова на воду. Водохресна свята вода, збережена до весни, наливалася і широке блюдце. Ємність встановлювалася по центру саду, серед плодово-ягідних дерев і кущів.  далі, необхідно було тричі обійти сад, окропивши по черзі кожен з його кутів зі словами: «підійду я до воріт райського місця, дивом дивним здивуюся. Всевишньому помолюся і в пояс поклонюся. Дай ти мені, господь мій, те, що у тебе в церковному, храмовому саду. Так би все цвіло і пахло, розросталося та соком наповнювалося. Ангелам на милість, людям на дивість. Амінь! амінь! амінь!»щоб рослини у вашому фруктово-ягідному саду не хворіли і завжди мали здоровий і квітучий вигляд потрібно, здійснюючи перші весняні роботи на дачі, обробляючи деревця після зими, пошепки вимовляти:» тьху, тьху, тьху — три добрих рази! ніколи зарази жодного разу, ні півраза! амінь!(тричі) »

Змови для городу

щоб отримати багатий урожай овочів з городу і не мати неприємностей, пов’язаних з хворобами культурних рослин, наші предки після закінчення всіх посадочних робіт на своїй ділянці вимовляли наступний змову: «ранкова зорька, забери з мого городика наслану бідушку! нехай мої огуречики добріють, як молодечики, капуста, як куля, морквина-сестриця нехай зардеется! будуть мої слова міцними і ліпкими відтепер і до століть назавжди. Амінь!»

Захист від псування картопляного поля.

щоб захистити бульби і майбутню бадилля від шкідників і хвороб, при посадці пророщеної картоплі слід пошепки, викопуючи лунки в борознах, вимовляти такі слова: «допоможи, земелюшка, матінка, прогодуватися та хороший урожай зібрати! щоб все зеленню покривалося та зріло, і мені велику користь несло! нехай буде тільки так! амінь! амінь! амінь!»або» народіться, картоплі, білими, солодкими та розсипними. Копати вас — не перекопати, тягати — не натаскатися!»

Змова на урожай капусти

встаньте до сходу сонця і, перехрестившись тричі, прошепчіть на розсаду капусти:» не стільки сіяв, скільки збираю. Не п’ять, а сім, не десять, а сто. Закриваю свої землі на міцні замки, позолочені ключі. В ім’я отця і сина, і святого духа. Амінь! амінь! амінь!» у цьому випадку розсада добре приживеться, виросте міцна і здорова. щоб качани капусти по осені не були маленькими і пухкими, наші предки, висаджуючи розсаду в один з жіночих днів: середу, п’ятницю або суботу, зазвичай на ірину (арину)- розсадницю (18 травня) або відразу після цього здійснювали наступний ритуал. Господиня, прикопавши перше рослинки в землю, накривала його глибоким горщиком, а горщик — мереживний білою скатертиною і пошепки вимовляла: «не будь, капусточка, голяком, а будь, капуста, пузачем. Не будь, капуста, пустоцвітом, а будь як моток ниток-туга! не будь, як дівчина червоною та рум’яної, а будь, як молодичка, смачною та пряної !»після ритуалу цілий день утримувалися від вживання хліба, тому як вважалося, що в іншому випадку розсада капусти буде атакована комахами і птахами. У народі вірили, що такий обряд забезпечить великі, міцні вилки і багатий урожай капусти, придатної для соління, квашення і приготування крошева.