Слива блюфрі: рекордсмен по врожайності

68

Поряд з яблунями слива займає почесне місце в наших садах. Тому садівники все частіше цікавляться новими сортами, які порадують і відмінним урожаєм, і невибагливістю у догляді. Серед численних сортів, які відповідають вимогам садівників, виділяється слива блюфрі. Але щоб сорт не розчарував, потрібно знати його особливості.

Зміст

  • Історія сливи блюфри
  • Опис сорту
  • Характеристика сорту блюфрі

    • Призначення плодів
    • Особливості збирання плодів
  • Особливості вирощування
  • Запилювачі сливи блюфри
  • Відгуки про сорт блюфри

Історія сливи блюфрі

На територію європи, а потім і росії слива блюфрі потрапила з америки. Сорт вважається однією з кращих робіт заокеанських селекціонерів і прирівнюється до знаменитої сливі стенлі (стенлі). Саме цей, який довів свою популярність сорт, оригінатори використовували в якості однієї з батьківських форм для створення сливи блюфрі. В якості другого з батьків був узятий не менш відомий сорт президент, що належить англійській селекції.

Даних держреєстру про регіони вирощування немає. Але спираючись на наявну інформацію, можна сказати, що найбільш сприятливим регіоном для вирощування вважається північно-кавказький регіон, що включає краснодарський край. Можна вирощувати сорт і в середній смузі росії, але в плані догляду клопоту додасться. У більш холодних регіонах можна позбутися врожаю через рано наступаючих заморозків.

Слива блюфрі: рекордсмен по врожайності

Прекрасний зовнішній вигляд, смакові і товарні якості, роблять сливу блюфрі бажаним фруктом для супермаркетів

Опис сорту

Дерево сорту блюфрі відрізняється високорослістю — деякі екземпляри досягають семиметрової висоти. Особливо активне зростання рослина показує в перші роки після посадки. Але після вступу в період плодоношення зростання припиняється. Широкоовальную і розкидисту крону формують пагони, що відходять від стовбура під великим кутом. Облиственность середня.

Слива блюфрі славиться своїми плодами. Вони у неї великі і дуже великі. Середня вага сливи-60 — 70 г, але часто визрівають і більші плоди — близько 100 г. Сливи виглядають привабливо, хоча округло-овальні плоди можна назвати асиметричними. Колір шкірки темно-фіолетовий, з сизим восковим нальотом. Є підшкірні точки.

Стигла м’якоть жовта, щільної консистенції, але досить ніжна і соковита. Від кісточки може відділятися насилу. Зріз м’якоті на повітрі практично не темніє. Смак відмінний. У визріли сливи смак солодкий, медовий. Деякі дегустатори вловлюють невелику кислинку, але в цілому смакові якості оцінюють на 4,6 бала.

Слива блюфрі: рекордсмен по врожайності

Щільна м’якоть сливи блюфрі навіть в період повної стиглості може витримати транспортування і зберігання

Характеристика сорту блюфрі

Слива блюфрі володіє дуже привабливим набором характеристик:

  • вступ в період плодоношення відбувається на 3-4 рік, так що сливу блюфрі цілком можна назвати скороплідним сортом. Пік врожайності припадає на 10-річний вік;
  • показники врожайності у блюфрі чудові, за що сорт і цінується. У хороші роки з одного дерева можна зняти до 90 кг плодів. Варто відзначити і сталість плодоношення;
  • за термінами дозрівання сорт відноситься до пізніх. У краснодарському краї урожай знімають у другій половині вересня. У ростовській області, враховуючи кліматичні умови, до збору плодів приступають на початку жовтня;
  • цінується також і висока морозостійкість сорту блюфрі. За деякими джерелами, слива може переносити -32°с, і навіть після безсніжних зим приносити урожай;
  • імунітет хороший. Сорт стійкий до парші. Є відомості про малу сприйнятливість до грибкових хвороб, а також до хвороб кори і деревини;
  • посухостійкість середня. У південних регіонах, при відсутності нормального поливу дерево може страждати.

Призначення плодів

Плоди сливи блюфрі універсальні у використанні. В першу чергу вони, звичайно, призначені для вживання в натуральному вигляді. Але також їх можна переробляти на варення, джеми, компоти. Добре підходять плоди для сушіння (можна робити чорнослив) і заморозки.

Блюфрі-улюблений сорт супермаркетів. Великий розмір плодів і їх прекрасний товарний вигляд високо цінуються у покупців. Крім того, пізній термін дозрівання робить сорт відмінним джерелом живих вітамінів в період, коли сезонні фрукти давно відійшли.

Слива блюфрі: рекордсмен по врожайності

З сливи блюфрі можна приготувати відмінний чорнослив

Особливості збирання плодів

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Слива блюфрі: рекордсмен по врожайності

Шкірка сливи блюфрі забарвлюється в темний колір задовго до настання біологічної стиглості. Тому сливу блюфрі часто збирають в стадії технічної стиглості. У такому стані вона відмінно транспортується і довго зберігається. Саме ці якості так цінуються торговими мережами. І хоч плоди дозрівають в процесі зберігання, смак у них буде відрізнятися від плодів, визріли на дереві.

Якщо залишити сливу на дереві, то медовий смак вона придбає буквально за тиждень до початку збору врожаю. І, незважаючи на те що м’якоть до цього моменту розм’якшується, при транспортуванні плоди не дуже сильно страждають.

У домашніх умовах слива блюфрі може зберігатися у відсіку для фруктів до 3-х місяців. У заморожуванні термін збільшується вдвічі, а то і втричі. Але, незважаючи на щільну м’якоть, повторна заморозка знизить якість плоду.

Слива блюфрі: рекордсмен по врожайності

З збиранням врожаю сливи блюфрі не варто поспішати, так як темне забарвлення шкірки з’являється значно раніше моменту приходу стиглості

Особливості вирощування

Висаджувати сливу блюфрі можна в осінній або весняний період, беручи до уваги кліматичні особливості регіону.

Посадка і догляд нічим не відрізняються від вирощування інших сортів слив. Але все ж нюанси існують:

  • полив повинен бути помірним в регіонах з достатньою кількістю опадів. У південних регіонах частота поливу може доходити до 3 – 6 разів за сезон, в залежності від температури і наявності опадів;
  • обрізка — обов’язкова процедура під час вирощування сорту. Після закінчення формування крони, проводять санітарну обрізку і проріджування в разі потреби. Але починаючи з 10-річного віку, сливу блюфрі обов’язково омолоджують, скорочуючи основні гілки до сильних вовчків;
    Слива блюфрі: рекордсмен по врожайності

    З вовчків на сливі формують плодові гілки

  • якщо сорт вирощується в теплому регіоні, стовбур можна не утеплювати. У прохолодних регіонах молоді дерева все ж варто захистити від можливих температурних перепадів.

Слива блюфрі: рекордсмен по врожайності

Омолоджуючу обрізку сливи блюфрі найкраще проводити навесні, до початку сокоруху

Запилювачі сливи блюфрі

Слива блюфрі вважається частково самоплодной. Урожай принесе навіть без додаткового запилення. Але якість і кількість плодів при цьому буде далеко від стандарту. Для того щоб слива показала свої справжні можливості, в пару до неї потрібно висадити відповідний сорт для запилення. А таких для блюфрі існує багато, тому можна вибрати один-два на будь-який смак. Найкращим чином із завданням впораються такі сорти:

  • стенлі;
  • президент;
  • анна шпет;
  • емпрес; амерс;
  • опал;
  • віжен.

Якщо розміри саду не дозволяють висадити ще одне дерево, то в крону сливи блюфрі можна прищепити гілку одного з запилювачів. Такий метод дійсно працює, економлячи місце і покращуючи показники врожайності.

Слива блюфрі: рекордсмен по врожайності

Слива анна шпет-один з сортів, придатних для запилення блюфрі

Відгуки про сорт блюфрі

Блюфрі вище якістю і більш зимостійка, ніж стенлі.

Dim

Http://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?t=1266&start=1470

Слива пізня, велика , смачна, кісточка добре відходить. Було перше плодоношення-поки нічим не хворіє, сушити не пробувала.

Дамада

Http://www.sadiba.com.ua/forum/archive/index.php/t-2362-p-3.html

Беріть блюфрі, тільки в чесному розпліднику, не пошкодуєте. Її зимостійкості вистачає навіть для наших умов. Слива відмінна. Смачна, велика, неболявая. Пізній.

Dim

Http://www.sadiba.com.ua/forum/archive/index.php/t-2362-p-3.html

Порівняльна зимостійкість: старовинний сорт угорка італійська має втрати 1-річних приростів, цвіла слабо. Блюфрі — в повному порядку. Стенлі втратила малу частину 1-річного приросту.

Dim

Http://forum.prihoz.ru/search.php?keywords=слива+блюфри

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Вирощування сливи блюфрі-суцільне задоволення. Але хороший імунітет і здатність витримувати морози потрібно підтримувати правильним доглядом. Також дотримавшись всіх нюансів агротехніки, можна в короткі терміни отримати урожай смачних слив. А з віком блюфрі щедро нагородить турботливого садівника відмінним урожаєм слив, якого вистачить і самим поїсти, і сусідів пригостити, і запасів на зиму заготовити.