Каланхое дегремона-догляд в домашніх умовах

80

Каланхое дегремона-мадагаскарська різновид рослини, яка була ввезена в європейські країни тільки в 1925 році. Квітка є одним з небагатьох, який не тільки має декоративну функцію, але також численні лікувальні властивості. Саме тому його вирощування проводиться дуже часто в домашніх умовах, а догляд є простим і легким.

Зміст

  • Загальна інформація
  • Пересаджування і розмноження
  • Догляд в домашніх умовах
  • Хвороби і боротьба з ними

Загальна інформація

Каланхое дегремона – красива рослина, що досягає у висоту близько 50 см і має листочки з довжиною 20 см.вони пофарбовані в сіро-зелений відтінок, а з нижньої сторони мають блідо-фіолетові цятки, які утворюються уздовж основних жилок. Квітка досить невибагливий, але для гарного росту догляд за ним повинен здійснюватися грамотний.

Каланхое дегремона-догляд в домашніх умовах

Каланхое дегремона-красива рослина, що досягає у висоту близько 50 см

Каланхое дегремона має безліч корисних лікувальних властивостей:

  • сильна противірусна активність;
  • зміцнення імунної системи;
  • відновлення сил.

Саме тому при вирощуванні його в домашніх умовах, коли в будинку хворіє людина, рослина рекомендується ставити в кімнату або біля його ліжку. Чим сильніше захворювання, тим вираженіше дію квітки. Здорове каланхое також сприятливо впливає не тільки на людину, але і на інші кімнатні квіти.

Цвіте каланхое дуже рясно один раз на рік в різний час (проміжок припадає з початку січня до середини травня), але тільки при дотриманні правил догляду. Каланхое після цвітіння зазвичай в’яне, але при правильному догляді і дотриманні всіх рекомендацій садівників можна попередити цей процес.

Каланхое дегремона-догляд в домашніх умовах

Цвіте каланхое дуже рясно один раз на рік в різний час

Пересаджування і розмноження

Каланхое дегремона росте досить хорошими темпами, а оскільки його коренева система дуже сильно розростається, для подальшого правильного росту і рясного цвітіння його слід регулярно пересаджувати. Частота висаджування залежить від розмірів коренів і самих стеблинок квітки.

Пересадка в домашніх умовах проводиться в кінці весни, оскільки в цей період воно знаходиться в найактивнішій стадії свого зростання і розвитку. Для цього важливо дотримуватися таких основних етапів і рекомендацій:

  • рослина слід акуратно дістати зі старого горщика, намагаючись максимально не пошкодити кореневу систему. Якщо корінці прилипли до стінок, то для їх розмочування можна використовувати воду;
  • очистити коріння від землі і пересадити в поглиблену лунку в попередньо підготовленому пластиковому горщику. Для цього слід змішати в рівних пропорціях стару землю і нову удобрену, яку можна купити в спеціалізованому магазині. Це допоможе квітці добре адаптуватися. При виборі горщика потрібно купувати пластикові і глибокі моделі;
  • каланхое дегремона повністю приживається тільки через тиждень, тому протягом періоду часу після пересаджування за ним важливий грамотний і ретельний догляд.

Зверніть увагу! якщо пересадка здійснюється в домашніх умовах взимку, то для приживлення і адаптації важливо створити максимально комфортні умови – високу температуру, хороший полив теплою водою, освітленість з використанням штучного світла від ламп.

Правильний догляд за квіткою також вимагає знання способів розмноження. Робити це можна різними способами:

  • живцями;
  • відводками-дітками;
  • насінням.

Каланхое дегремона-догляд в домашніх умовах

Правильний догляд за квіткою також вимагає знання способів розмноження

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Каланхое дегремона-догляд в домашніх умовах

Розмноження насінням — це самий трудомісткий і складний процес, який вимагає досвіду і знань. Здійснювати це краще в холодні місяці, а ідеальним періодом є кінець зими або початок весни. Висівати насіння слід в попередньо підготовлену ємність з родючим грунтом, зверху закрити склом, щоб на них не потрапляли ультрафіолетові промені.

двічі в день треба провітрювати ємність з розсадою і підливати воду, при появі саджанців з листочками їх потрібно пересаджувати в горщик.

Для забезпечення правильного і тривалого зростання потрібно не забувати про необхідність регулярного прищипування пагонів.

відео урок як правильно пересадити квітку

Розмноження відводками або дітками більш прості в здійсненні способи, для проведення яких не потрібно багато сил і уваги. Здійснюється воно в аналогії з іншими рослинами. У деяких випадках листя каланхое самостійно опадають, опускають коріння і закріплюються в грунті. Їх можна згодом легко пересадити в новий горщик.

Догляд в домашніх умовах

Каланхое дегремона-догляд в домашніх умовах

Для поливу у весняно-літній сезон використовується прохолодна вода

Каланхое дегремона досить невибаглива рослина, але тільки при дотриманні основних правил і рекомендацій по догляду може дати красиве і рясне цвітіння. Воно, як і багато сукуленти, виживає практично в будь-яких умовах навіть несприятливих. Особливий догляд потрібен тільки під час пересадки та адаптації, за дорослими квітами він не потрібно.

Догляд за каланхое дегремона в домашніх умовах має такі особливості:

  1. полив повинен бути помірним, при цьому навесні і влітку, а також взимку і восени він відрізняється. Для поливу в весняно-літній сезон використовується прохолодна вода. Бажано її попередньо заливати в скляну банку і відстоювати. При поливі не слід зачіпати стебло, оскільки це може привести до його загнивання. В осінньо-зимовий період полив треба скоротити в два рази, бажано наливати воду в піддон. Оскільки рослина боїться холоду, то використовувати потрібно тільки воду кімнатної температури.
  2. догляд за каланхое також передбачає створення умов гарної освітленості. Квітка вимогливий до світла, тому бажано його розміщувати на добре освітлюваному в першу половину дня підвіконні. Але після полудня його потрібно закривати або переносити в іншу частину кімнати. Це важливо робити, оскільки прямі ультрафіолетові промені можуть негативно позначитися на рослині.
  3. найбільш комфортною для зростання температурою є 17-19 градусів. При сильній спеці або холоді листя і пагони відчувають себе дуже погано.
  4. удобрювати рослину часто не слід, можливо це робити тільки в період пересадки і адаптації. Взимку вносити добрива категорично не рекомендується, найкращим часом вважається кінець весни або середина літа. При цьому для внесення добрива слід попередньо розвести його в теплій воді, дочекатися охолодження і додавати потроху в грунт.

Для правильного росту всі власники кімнатної рослини повинні знати, як прищипувати каланхое. Це важливо проводити раз на рік і прибирати тонкі пагони з маленькими листям, яким не вистачає поживних речовин.

Хвороби і боротьба з ними

При вирощуванні рослини багато хто стикається з питанням, чому не цвіте каланхое. Однією з причиною цього є наявність паразитів, цвілі або грибка. Тому якщо квітка до середини березня не обзавівся бутонами, то слід перевірити його на хвороби і при необхідності провести лікування.

Каланхое дегремона при вирощуванні в домашніх умовах найбільш часто стикається з наступними шкідниками:

  1. попелиця. При огляді рослини можна виявити на ньому дрібних зелених комах, які рясно покривають поверхню листя. Це перекриває доступ кисню і корисних поживних речовин, тому при відсутності належних заходів рослина може швидко загинути. Тому важливо періодично оглядати каланхое, прибрати засохлі і пожовклі листочки. При сильному ураженні попелиць слід обрізати пагони. Для обробки використовується калійне або просте господарське мило.
  2. щитівки. При ураженні цими комахою листя покриваються сірим нальотом, через що погіршується харчування і розвивається грибок. Щитівки при розмноженні і активізації своєї діяльності продукують слизьку речовину, яку можна видалити тільки із застосуванням спиртової настоянки. Після рослина відновлюється самостійно.

Також при догляді важливо звертати увагу на основні проблеми, які можуть трапитися з квіткою:

  • опадають листочки-свідчить про брак поживних речовин;
  • пожовтіння листя і відпадання нижніх – нестача світла. Для вирішення проблеми можна встановити горщик на сонячне підвіконня або використовувати штучне світло від ламп;
  • відсутність цвітіння рослини при наявності великих, соковитих і здорових листя – свідчить про надлишок добрив в грунті;
  • наявність на листочках темних плям – з’являється при тривалому перебуванні квітки в умовах знижених температур і надлишку вологи;
  • засихання рослини – свідчить про брак вологи або зараження коренів шкідниками.

відео сюжет про догляд за квітучою рослиною

При ретельному огляді каланхое і своєчасному виявленні будь-яких проблем можна швидко запобігти подальшому пошкодженню і поширенню хвороби або шкідника, а також своєчасно його усунути.

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!