Соняшникова, гірчична, кукурудзяна або оливкова-яке рослинне масло корисніше?

85

Рослинна олія-неодмінний компонент здорового харчування. Воно є в холодильнику у будь-якої господині, і його вибір залежить від смакових уподобань і вартості продукту. На полицях магазинів представлена велика різноманітність рослинних масел-від звичного соняшникової до екзотичних «представників» південних широт. Чи всі вони підходять для готування, і яку користь вони принесуть організму?

Зміст

  • Яке рослинне масло саме » вітамінне»

    • Таблиця: склад рафінованої соняшникової, оливкової, гірчичної та кукурудзяної олії ( вміст у 100 г)
  • Яке з масел найкорисніше

    • Соняшниковий
    • Оливковий
    • Гірчичний

      • Відео: гірчичне масло — «імператорський делікатес»
    • Кукурудзяний

      • Відео: лікарі про користь кукурудзяної олії

Яке рослинне масло саме «вітамінне»

Раніше рослинні масла називали пісними — ними під час посту замінювали тваринні жири. Сьогодні дієтологи включають їх в різні оздоровчі дієти. Нас, простих смертних, лікарі вже давно переконали, що для готування треба використовувати саме рослинні масла як менш шкідливі. Основа будь-якого з них-жири, тільки їх склад і кількість у різних сортів відрізняється.

Таблиця: склад рафінованої соняшникової, оливкової, гірчичного та кукурудзяної олії ( вміст у 100 г)

составподсолнечноеоливковоегорчичноекукурузноеэнергетическая ценность899 ккал898 ккал898 г899 гжиры99,9 г99,8 г99,8 г99,9 гвода0,1 г0,2 г0,2 г0,1 гвитамин а—25 мкг-вітамін в40,2 мг0,3 мг-0,2 мгвитамин е44 мг12.1 мг9,2 мг18.6 мгвитамин к5,4 мкг60,2 мкг-1,9 мкгфосфор2 мг2 мг2 мг2 мгкалий-1 мг—кальцій-1 мг—натрій-2 мг—залізо-0,4 мг—стеролы200 мг100 мг300 мг570 мгнасыщенные жирні кислоты11,3 г15,75 г3,9 г13,3 гмононенасыщенные жирні кислоти (омега-9)23,7 г65,4 г67,6 г24 гполиненасыщенные жирні кислоти (омега-3)—5,6 г0, 6 гполиненасыщенные жирні кислоти (омега-6) 59,8 г12 г17, 8 г57 г

В чому користь рослинних масел:

  • вони містять велику кількість вітаміну е-потужного природного антиоксиданту, що зміцнює імунну систему і зберігає молодість.
  • фітостероли припиняють ріст грибкової та патогенної бактеріальної мікрофлори, мають протипухлинну, естрагенну активність, знижують всмоктування холестерину в кишечнику.
  • фосфоліпіди необхідні для побудови і «ремонту» клітинних мембран, підтримки нормального рівня холестерину.

Рослинні масла-недорогий і найдоступніший джерело моно — і поліненасичених жирних омега-кислот, частина яких відноситься до незамінних, тобто не виробляються нашим організмом. Добова норма вживання будь-якого рослинного масла-1-1, 5 столових ложки. Соняшникова, кукурудзяна, гірчична і оливкова олія поєднуються з зерновими і бобовими культурами, будь-якими овочами, кислими фруктами. Масла допомагають засвоювати містяться в продуктах жиророзчинні вітаміни.

Пам’ятайте, що будь-яке нерафіноване рослинне масло не підходить для смаження, воно починає горіти, і в ньому утворюються канцерогени.

До вибору масла в магазині потрібно підходити відповідально, так як неякісний або прострочений продукт може завдати шкоди здоров’ю.

Насамперед потрібно звернути увагу на умову зберігання рослинного масла. На жаль, навіть найякісніше масло може псуватися під впливом природного і штучного світла. Тому найкращим варіантом буде масло в затемненій пляшці або ж пляшка з глибини полиці. При виборі масла в магазині необхідно дивитися на дату виготовлення масла, терміни його зберігання. Не слід забувати звертати увагу на терміни придатності масла, так як до кінця терміну придатності «наростають» перекисні і кислотні числа. Рекомендується вибирати великі торгові точки, що мають належне логістичне забезпечення.

Михайло андрійович петров, технолог по масложировому напрямку

Https://roscontrol.com/journal/tests/rastitelnoe-maslo-tri-iz-pyati-v-chernom-spiske /

Яке з масел найкорисніше

Всі чотири масла активно використовуються в косметології як базові і самостійні цілющі продукти. Для приготування домашніх косметичних засобів краще використовувати нерафінований продукт, в ньому зберігається більше корисних речовин.

Соняшникова

Властивості соняшникової олії залежать від того, яким способом вона отримана. Найчастіше ми купуємо рафіноване дезодороване масло і використовуємо його для смаження. Для заправки салатів переважно нерафінована олія холодного віджиму. У ньому зберігається вітамін а, біологічно активні речовини фосфатиди, представлені в основному лецитином. Він необхідний для серцевої і нервової тканини і впливає на місцеві обмінні процеси.

Соняшникова, гірчична, кукурудзяна або оливкова-яке рослинне масло корисніше?

Сьогодні олію соняшнику дієтологи оцінюють як один з головних постачальників енергії для організму

Соняшникова олія-чемпіон за вмістом вітаміну е. Однак в його складі відсутні незамінні жирні кислоти омега-з. Тому не можна вважати його кислотно-жировий склад ідеально збалансованим. Перекіс поліненасичених жирних кислот в сторону омега — 6 загрожує утворенням запальних вогнищ на стінках судин, де згодом прикріплюються холестеринові бляшки. І все ж всупереч твердженням адептів здорового харчування, соняшникова олія корисніше оливкової.

Оливкова

Багатьом подобається оригінальний різкуватий смак оливкової олії. Цей продукт-невід’ємна частина середземноморської кухні. Довгий час оливкова олія позиціонувалося як найкорисніше і навіть лікувальне. І це так, але твердження стосується тільки масла холодного віджиму, що не піддається обробці температурою і хімічними речовинами. У такому маслі зберігаються всі корисні речовини, яке масло забирає з оливи. Для готування частіше використовують рафінована або стандартне оливкова олія, в якому переважає олеїнова кислота (омега-9), яку наш організм з успіхом синтезує самостійно.

Соняшникова, гірчична, кукурудзяна або оливкова-яке рослинне масло корисніше?

Вичавка з плодів оливкового дерева має насичений золотистий колір, який, в залежності від місця і часу збору врожаю, може бути більш темним або світлим

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Соняшникова, гірчична, кукурудзяна або оливкова-яке рослинне масло корисніше?

І тим не менше дієтологи говорять про користь оливкової олії як лідера серед всіх рослинних масел за вмістом жирної кислоти омега-9. Вона надає маслу онкопротекторні властивості, допомагає підтримувати в здоровому стані судини, і корисна при лікуванні ревматоїдного артриту.

Поліфеноли оливкової олії благотворно діють на роботу серця, між ними і ліпопротеїдами високої щільності (лпвщ) існує лінійна залежність — чим більше поліфенолів міститься в маслі, тим більше синтезується корисного холестерину.

Оливкові поліфеноли мають протиракову активність щодо пухлин простати, печінки, підшлункової та молочної залози, відновлюють чутливість клітин до інсуліну (попереджають діабет 2 типу). Оливкова олія extra virgin містить речовини, що згубно діють на бактерії хелікобактер пілорі. Щоденний прийом двох столових ложок допоможе позбутися від них за один курс лікування (призначається гастроентерологом індивідуально). Крім того, оливкова олія — єдине з чотирьох, що має в складі мінерали, здатність збільшувати кількість клітин кісткової тканини робить його помічником в боротьбі з остеопорозом у жінок в період менопаузи.

Оливкова олія з обережністю вживають при тромбозах. Високий вміст вітаміну к впливає на кров, підвищуючи її згортання.

Гірчичне

Думка вчених, які досліджували властивості гірчичного масла, неоднозначно. Вся справа в міститься в маслі еруковой кислоті (відноситься до мононенасичених жирних кислот). Експерименти проводилися на тваринах і показали, що цей компонент гірчичного масла погано діє на серцево-судинну систему. Результатом досліджень стала заборона використання і ввезення масла в сша.

Соняшникова, гірчична, кукурудзяна або оливкова-яке рослинне масло корисніше?

Гірчичне масло сприяє поліпшенню апетиту і стимуляції процесу травлення

Продукт зберігає яскравий смак і запах. Рафінована дезодорована олія використовують в дитячому і дієтичному харчуванні. За вмістом вітаміну е воно займає друге місце після соняшникової олії і перше місце за кількістю фітостеролів.

Соняшникова, гірчична, кукурудзяна або оливкова-яке рослинне масло корисніше?

Дієтологи радять вживати це рослинне масло людям, що страждають хворобами серцево-судинної системи і атеросклерозом

Кукурудзяна олія часто використовується в складі дієт для зниження ваги. Воно швидко засвоюється, а насичений склад не дає мізерному раціону погано вплинути на стан волосся, нігтів і шкіри.

Щоденний прийом 1 чайної ложки кукурудзяної олії допоможе чоловікам зберегти потенцію і поліпшити стан сечостатевої системи. Дітям цей легко засвоюваний продукт можна давати з 1 року.

У кулінарії кукурудзяна олія вважається універсальною. На ньому можна смажити, в цьому сенсі навіть соняшникова і оливкова олія поступаються кукурудзяному з безпеки. Смажити краще на слабкому вогні, так в ньому зберігається більше корисних речовин. Крім того, кукурудзяну олію часто використовують у випічці.

Відео: лікарі про користь кукурудзяної олії

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Кожне з чотирьох масел має свою «родзинку». Для отримання збалансованої кількості моно — і поліненасичених жирних омега-кислот рослинні масла можна чергувати, надаючи улюбленим стравам нові смакові відтінки.