Виростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберігання

95

Буряк — невибагливий овоч, що росте в будь-яких умовах. У нього досить своєрідний смак-сирим буряком не кожен захоче поласувати, а вінегрет і борщ без неї не вийде. Вітамінний склад коренеплоду робить його незамінним на столі в осінньо-зимовий період: овочеві салати, борщові закуски, шматочки в маринаді — кожен вибирає на свій смак. Завдання старанного городника-виростити щедрий урожай і зберегти його до весни. Давайте разом розбиратися, як це правильно зробити.

Зміст

  • Які сорти буряка рекомендується вибирати для тривалого зберігання

    • Середньостиглий буряк на зиму

      • Відео: сорт пабло f1
      • Відео: сорт циліндра
    • Пізні сорти буряка для зберігання
    • Найсолодша буряк для зимового зберігання

      • Відео: яку буряк вибирають для тривалого зберігання
  • Таблиця: добірка сортів буряка, придатних для тривалого зберігання
  • Яку буряк для зимового зберігання садять в різних регіонах нашої країни
  • Як зберігати буряк

    • Що впливає на збереження коренеплодів
    • Варіанти зимового зберігання буряка
    • Як врятувати урожай, який починає псуватися в процесі зберігання

      • Фотогалерея: буряк в кулінарії
      • Відео: як зберегти буряк до весни в квартирі
    • Як зберегти буряк до весни-відгуки

Які сорти буряка рекомендується вибирати для тривалого зберігання

Бордовий соковитий коренеплід, а іноді і хрустка бадилля — головна цінність буряка. Цей овоч відмінно росте в будь-яких кліматичних умовах, легко переносить похолодання і сиру погоду, не боїться температурних перепадів. Буряк добре відчуває себе на родючих чорноземних грунтах і неважких суглинках, але не терпить перезволоження і заболоченості ділянки.

Виростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберігання

Буряк столовий-невимогливий і досить врожайний коренеплід, при дотриманні агротехніки можна отримувати стабільний здоровий урожай як в суворому кліматі, так і в м’яких кліматичних умовах

Щоб отримати хороший урожай і зберегти його, необхідно знати деякі особливості корисного овоча і правильно підібрати сорт — тоді буряк буде лежати всю зиму в цілості й схоронності. Рослина поділяють на кілька умовних груп в залежності від форми коренеплодів і термінів дозрівання, важливими для багатьох дачників є показники забарвлення і структури овоча, кільцюватість (утворення виражених «кілець» в м’якоті, що мають забарвлення різної інтенсивності і різнорідну щільність, — це якісний показник коренеплоду).

Буряк буває округло-плоска (наприклад, єгипетська плоска), округло-овальна (бордо 237), конічна (ерфуртська), округла — найпоширеніша і овально-циліндрична (циліндра). За термінами дозрівання всі сорти буряка поділяються на ранньостиглі (термін вегетації до 100 днів), середньостиглі (до 130 днів) і пізньостиглі (понад 130 днів).

Виростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберігання

Якщо навіть ви не шанувальник буряка, ніщо не замінить цей овоч в деяких стравах і закусках

Велика частина сортів і гібридів, зазначених в держреєстрі рф-середньостиглі, лише деякі пізні, практично всі, за винятком парочки салатних сортів, придатні для зимового зберігання. Особливу увагу нижче приділено найвідомішим сортам, про які багато говорять на дачних форумах; самим врожайним і смачним, за словами більшості хліборобів.

Середньостиглий буряк на зиму

Єгипетська плоска — поширений сорт (термін вегетації 100-120 днів) з плоскоокруглими насичено-червоними (місцями забарвлення шкірки переходить в бордово-фіолетовий відтінок) коренеплодами. Маса соковитих буряків може перевищувати 500 г, при цьому показник врожайності коливається близько 8 кг/м2. Хороша лежкість старого перевіреного сорту-незмінна гідність єгипетської.

Виростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберігання

За твердженням досвідчених дачників, єгипетська плоска добре йде на борщові заготовки нарізана порційно, а при вирощуванні на удобреному коров’яком ділянці врожайність може вирости вдвічі

Бордо 237-відмінно розварюється в борщі і залишається насичено-бордовою в свіжих салатах, чудово лежить до середини весни. Червоні в розрізі плоскоокруглі буряка зі слабко кільцюватістю можуть набирати від 200 до 500 г, при цьому з одного квадратного метра бурякових грядок можна викопати близько 10-12 кг.багато хто стверджує, що цей сорт стійкий до цветушности, гнильцовим хвороб і бурякової мозаїці, бордо 237 можна сіяти під зиму.

Думаю, бордо 237 мені ніколи не разонравится не тільки за хорошу врожайність і лежкість, але і за той факт, що це хоч і не гібрид (а як відомо, гібриди самі по собі зазвичай краще і крупніше сортових культур), але дуже вдалий і перевірений часом сорт, виведений ще при радянському союзі. М’якоть соковита, насиченого кольору, на смак відмінна! чи не кислить абсолютно, навпаки, навіть солодкувата. Бордо 237 ідеально підходить для додавання в борщ, салатів, гасіння.

вероніка теплична https://irecommend.ru/content/bordo-237-otlichnyi-vo-vsekh-otnosheniyakh-sort-ot-otechestvennogo-proizvoditelya-moi-nablyu
Виростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберігання

При ранній посадці бордо 237 в умовах м’якого клімату дозволяє отримати два врожаї

Середньостиглий голландський гібрид пабло f1 вже більше 25 років служить нашим дачникам і має найкращі відгуки. Невибаглива в догляді, дуже врожайна, з бездоганним смаком буряк дозріває через 110 днів. Великі (200-400 г) круглі коренеплоди з бордово-коричневою серединкою (кільцюватість практично непомітна) і такий же шкіркою відмінно зимують в погребі. Гібрид практично не хворіє на вірусні хвороби буряка і добре росте в будь-яких кліматичних умовах. Урожайність пабло f1 при правильному догляді може перевищувати 12 кг/м2, іноді досягає 16 кг/м2.

Відео: сорт пабло f1

Буряк одноростковий в одних джерелах відносять до підгрупи ранньостиглих сортів (80-100 днів), в інших — називають її середньопізньої (до 130 днів термін вегетації), скоріше за все це середньостиглий сорт з терміном дозрівання 100-130 днів. Одноросткова має одну важливу особливість-в супліддя міститься тільки одне насіння, рослина не вимагає проріджування. Цей сорт відноситься до однойменної групи роду буряк — одноросткові, де всі представлені сорти мають описану вище характерну рису. Наш сорт за кілька десятиліть своєї популярності ніколи не мав нарікань з боку городників з приводу зберігання і врожайності (до 10-12 кг/м2), не схильний до цветушности, тому цей буряк сміливо можна залишати на зиму в підвалі.

Для нашого клімату, для сибіру одноросткова — хороший сорт, невибагливий. Коренеплоди круглі або округло-плоскі бувають. Буряк має темний фіолетовий колір. Виростає велика, може важити 300 грамів і більше. Дуже смачна в будь-якому вигляді. Соковитий. Смакові якості прекрасні. Прекрасно підходить для засмажкою в борщ, ще з неї виходить чудовий маринад. Буряк насиченого кольору. Головне, що коли насіння сходять не вимагає проріджування. Насіння дружно сходять і дають великий урожай. Дуже добре зберігається. Я зберігаю її в підполі, пересипаю тирсою. Не в’яне, не гниє, швидко не проростає. Вистачає для їжі до наступного врожаю.

svetlanann https://otzovik.com/review_2112340.html
Виростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберігання

Круглі з» носиком » темно-бордові соковиті коренеплоди одноросткової важать близько 300 г, підходять для консервації і додавання в перші страви

Подовжена з яскраво-червоною м’якоттю без кілець циліндра з’явилася в 1998 році. За два десятки років цей сорт визнаний кращим за смаком, врожайності і лежкості-прекрасна віддача — від 7 до 10 кг з квадратного метра — на будь-якому грунті, навіть на піщаному грунті, при слабких поливах відрізняється високою врожайністю. Коренеплоди вагою 300-600 г зручно висмикувати з землі, укладати на зберігання, різати при заготовках. Відзначено, що вона не боїться борошнистої роси і гниль їй теж не страшна. Що дуже важливо — у цього буряка ніжна шкірка, дуже насичена рубінова м’якоть з приємним ароматом — в свіжому вигляді і після термічної обробки вона залишається смачною і не змінює свій колір. Дозріває урожай через 110-120 днів.

чому саме циліндр-мій фаворит? вона солодше інших сортів, сходить краще, вкрай рідко буває «волокнистої» всередині, її зручно і швидко варити для вінегрету через подовженої форми. Крім того, у неї багато зеленого листя, які я використовую в якості начинки для лаваша, всім моїм домашнім дуже подобається, завжди чекаємо з нетерпінням їх появи. Якщо урожай виходить великий, то роблю бурякову ікру і заготовки для борщу на зиму. Сорт відмінний для зберігання, однозначно рекомендую. галка58 http://otzov-mf.ru/semena-svekly-stolovoj-aelita-cilindra-otzyvy /

Відео: сорт циліндра

У сорту мулатка одномірні круглобокі коренеплоди по 180-360 г з соковитою солодкуватою на смак без кілець серединою. Ця буряк стійка до температурних перепадів, але досить вимоглива до освітлення — при дотриманні всіх умов урожай може перевищувати заявлений оригінатором — 4,7 кг/м2. Від сходів до технічної стиглості мулатки — не менше 130 днів, сорт відмінно зберігається.

Вже протягом двох років саджу столовий буряк мулатка. Урожай виходить чудовий. Великі коренеплоди темно-червоного кольору, соковиті, гладкі. Цей сорт буряка прекрасно зберігається всю зиму. У нашій родині буряк вживають тільки в салатах і борщах, тому витрата невеликий. Навіть до нового врожаю ще залишається старий, який доводиться викидати. На насінні написано, що від сходів до збирання врожаю проходить приблизно 130 днів. Але у нас виходить менше. Ми її садимо приблизно в кінці травня, а прибираємо в останніх числах серпня.

magadan2011, нижній тагіл https://otzovik.com/review_880216.html
Зберігання

Середньопізній сорт хавська (термін вегетації 130 днів) — дітище фгбну центр овочівництва, одноростковий буряк не вимагає проріджування, стійка до цветушности і кагатной гнилі. Головні переваги сорту-висока лежкість, відмінний товарний вигляд, приємний смак насиченою бордово-червоної м’якоті без виражених кілець. Хавська непогано росте в сибіру, на уралі і навіть на далекому сході, деякі дачники цих регіонів вважають цей сорт універсальним і незамінним на бурякових грядках.

Виростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберігання

Врожайність темно-червоних кругловирівненних ідеальної форми коренеплодів з легкою шорсткістю (середня маса 300-550 г) коливається близько 8 кілограм з квадратного метра

1 теплолюбний сорт борщова дона (дозріває через 135-140 днів) — відкриття 2017 року, буряк відрізняється від більшості пізньостиглих екземплярів яскраво-червоною м’якоттю з вираженими білими кільцями. Можна сказати, це овоч на любителя — досить світла м’якоть підходить для тих, у кого є алергічна реакція на яскраво забарвлені коренеплоди. Це борщовий сорт, тобто при варінні він не втрачає насичений червонувато-малиновий колір, має приємну кислинку і помірну солодкість. Коренеплоди борщової дони зазвичай бувають середніх розмірів — 190-220 г-як велике яблуко, урожай з одного квадратного метра-приблизно 4-6 кг.

Виростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберігання

Міцний імунітет до бактеріальних і вірусних хвороб сорту-новинки борщова дона — безперечна перевага буряка, але і лежить вона майже до початку літа, залишаючись соковитою і ароматною

Марго f1 чудово почуває себе в нестійких кліматичних умовах сибіру, врожайність в середньому становить 3,2–5 кг/м2. Такий мало вражаючий показник виходу продукції не означає, що гібрид не затребуваний. У цієї рослини відмінно набирають вагу коренеплоди навіть на неродючій землі, марго f1 не боїться перезволоження і рідко хворіє. Круглі зі слабо вираженими в м’якоті кільцями коренеплоди мають в розрізі незвичайний відтінок-бордово-фіолетовий, вага одного буряка-близько 160-300 г. Гібрид порівняно молодий (2014 р), він тільки починає завойовувати серця вітчизняних овочівників — вони навряд чи в майбутньому відмовляться від невибагливою і дуже смачною марго f1 з високою лежкістю.

Виростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберігання

Насичений колір і приємний солодкувато-нудотний смак дозволяє використовувати марго f1 в кулінарії як в свіжих салатах, так і в заготовках, коренеплоди часто пускають на сік, головний бонус від гібрида-чудова лежкість до 9 місяців з дня збирання

Найсолодша буряк для зимового зберігання

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Виростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберігання

Популярний середньоранній сорт польської селекції червона кула («червона куля») дозріває через 90 днів після посадки. Вага буряків буває від 200 до 550 м, віддача з одного квадрата грядок — до 5-7 кг червона кула удостоєна звання самої солодкої за підвищений вміст цукру в м’якоті — до 14%, навіть яскраво забарвлена м’ясиста бадилля має солодкуватий присмак і відмінно підходить для салатів; також сорт стійкий до цвітушності.

Виростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберігання

Цінують сорт червона кула за круглий з криваво-червоною м’якоттю практично без кілець коренеплід, який відрізняється завидною лежкістю — не в’яне, не втрачає смак з часом і не підгниває, хоча до збирання готовий нарівні з ранніми сортами

У 1997 році детройт фермери вважали найперспективнішим сортом з відмінною товарністю і тривалими терміном зберігання, зараз ця думка мало змінилося. Округлі вирівняні коренеплоди (вага 100-200 г) цього буряка відрізняються від інших яскраво-червоною цукристої на зламі м’якоттю, що має збалансований смак (цукор — не менше 14%). Рослина стійка до багатьох хвороб, від яких найчастіше страждає урожай буряка, не боїться різкого похолодання, відрізняється стабільним плодоношенням в північних регіонах (середній показник — 7-8 кг/м2).

Виростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберігання

Детройт рекомендують для свіжих закусок, борщових заправок, а взимку — на салати і для запікання-коренеплід добре лежить в погребі, не проростає і не стає м’яким

Не можна пройти повз голландського сорту бікорес, який здобув повагу наших городників за певну пластичність — рослина готова плодоносити практично в будь — якій кліматичній зоні, і високу цукристість-більше 17,9% (згідно з показниками держреєстру). Кармінно-червоні круглі коренеплоди досягають 180-300 г, віддача сорту зберігається в межах 5-6 кг/м2 як в південних регіонах, так і на півночі. А головне достоїнство цієї середньостиглої буряка-відмінна лежкість.

Бікорес-буряк голландської селекції. Середня вага коренеплодів вийшов в районі 100 грам. Може трохи більше. Окремі коренеплоди були рази в півтора побільше. Проте рослина досить стійке до хвороб і перепадів температур. Сама буряк звичайна. На зрізі кілець особливо не видно. Зберігається довго — до весни лежить в погребі без видимих пошкоджень. Придатна для будь-якої кулінарії.

algam http://otzovik.com/review_5802754.html
Виростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберігання

Бікорес хороша в свіжих салатах, у відварному вигляді, в перших стравах, сік і маринад з неї теж виходить на рідкість смачним

Сорти:

  • одноросткова,
  • марго,
  • хавська,
  • бікорес,
  • чорна вдова,
  • ніжність.

Вітряна погода уралу, часом посушлива і спекотна, вимагає від буряка високої віддачі за порівняно короткий термін. Найкраще підбирати районовані сорти і гібриди буряка, а також ті, про смак і лежкості яких місцеві дачники відгукуються з особливим трепетом:

  • холодостійка,
  • ларка,
  • детройт,
  • фортуна,
  • хавська,
  • носівська плоска,
  • бордо 236.

Як зберігати буряк

Сама підходяща для тривалого зберігання дрібна буряк, з щільною шкіркою без плям і насиченим забарвленням в розрізі — вона буде соковитою, солодкою, добре розварюється (без тривалого варіння — не більше 1,5 годин), ароматною, мягковолокнистой.

Виростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберігання

Багато городників вважають, що найкраще на зберігання вибирати буряк, яка поміщається в долоньці або трохи крупніше

Ще один секрет: щоб коренеплід не проростав — верхівку з бадиллям і шкіркою ми повністю зрізаємо.

Виростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберігання

Буряка зі зрізаною бадиллям і та, у которй залишили маленький «хвостик», зберігається однаково, тільки перша майже ніколи не дає молоді пагони, особливо це важливо в тому випадку, коли коренеплоди зберігаються при температурі вище +5 с°

Що впливає на збереження коренеплодів

Головне достоїнство бурякового коренеплоду — можливість тривалого зберігання. На лежкість буряка впливає:

  • дотримання агротехніки вирощування овоча;
  • підготовка коренеплодів до зберігання:
    • прибирання проводять в сухий сонячний день;
    • коренеплоди акуратно викопують за допомогою вил із землі;
    • очищають вручну від грудок бруду (бити один об одного бурякові плоди не рекомендується);
    • зрізають основний корінь (досить залишити 2-4 см) і бічні корінці;
    • вкорочують бадилля — досвідчені городники рекомендують залишати «хвостик » бадилля довжиною 1,5-2 см;
  • відбирають неушкоджені здорові екземпляри середніх розмірів і залишають їх для просушування на вулиці (не на сонці) або в провітрюваному приміщенні на 3-4 години.

Виростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберігання

Відсортовані коренеплоди підсихають, залишається обрізати «вершки» і укласти буряк в ящики для зберігання

Варіанти зимового зберігання буряка

Буряк зберігають в приміщенні з хорошою вентиляцією при температурі 0 +2 с° і середньої вологості не нижче 85-90%. Досвід показує, різні варіанти зберігання коренеплодів, випробувані вітчизняними городниками, цілком виправдані і дозволяють добре зберегтися корисному овочу всю зиму.

  • буряк зберігають в дерев’яних ящиках і пластикових ємностях — коренеплоди укладають шарами і пересипають сухим піском або тирсою — оптимальний і найменш трудомісткий варіант.
  • для підготовки до тривалого зберігання нерідко використовують глиняну бовтанку-кожен коренеплід занурюють в рідкий розчин глини, підсушують і укладають на дерев’яні стелажі в один-два шари або в ящики.
  • буряковий урожай можна зберігати в поліпропіленових мішках, але при цьому їх заповнюють на 2/3, не закривають і не притуляють щільно один до одного.
  • буряк непогано зберігається насипом, якщо в приміщенні дотримується температурний режим і підтримується вологість.

Виростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберігання

Зберігати буряк в мішку зручно і в квартирі, і в погребі приватного будинку

Рекомендується один раз на місяць проводити ревізію запасів і вибирати зіпсовані коренеплоди.

Якщо немає можливості зберігати урожай в підвалі або гаражній ямі, буряк непогано зберігається, залишається пружною і соковитою, коли її тримають на заскленому балконі або в коморі. Коренеплоди кладуть в пінопластовий ящик або короб з фанери і зверху утеплюють ковдрою. У цьому випадку відмінно працюють три способи, зазначені вище.

Як врятувати урожай, який починає псуватися в процесі зберігання

Пророслі коренеплоди не варто викидати — на цілій без темних плям буряку обрізають паростки (вони забирають поживні речовини і вологу) і знову залишають в погребі. Якщо овоч з часом став трохи млявим або на верхівці поруч з пробиваються паростками з’являються плями псування, слід вжити термінових заходів:

  1. вибраковуємо коренеплоди: розрізаємо буряк навпіл — якщо м’якоть почорніла, стала м’якою або придбала не дуже приємний запах — відправляємо в смітник.
  2. у тому випадку, коли буряк лише трохи подвяла, а відсоток псування (потемніння шкірки) становить приблизно 10-20%, всередині коренеплід повністю зберігся — такі овочі можна реанімувати: очищаємо, вирізаємо зіпсовані ділянки.
    Виростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберігання

    Коренеплоди буряка трохи підв’яли і придбали виражені» бородавки «на шкірці, всередині овоч зберігся досить добре — ретельно обрізаємо «неїстівне»

  3. очищений буряк натираємо на крупній тертці і відправляємо в морозилку — можна додавати в перші страви і гарніри; ще один варіант — засушити подрібнений овоч в електросушарці — вийде відмінна заправка для борщу.
    Виростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберігання

    Нехитрий спосіб «реанімації » зіпсованих при зберіганні коренеплодів не займе багато часу-подрібнювати можна не тільки за допомогою терки, але і в електричній овочерізці, а засушити велику партію буряка найлегше в духовій шафі (при температурі 70-100 с° протягом 2-4 годин)

Є ще безліч варіантів, як швидко і смачно використовувати багатий урожай буряка.

Фотогалерея: буряк в кулінарії

Виростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберіганнядеякі домогосподарки радять спробувати буряк, фарширований сиром і фаршем, — ситно, корисно і незвичноВиростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберіганнябурякові чіпси-оригінальний смак і максимум користіВиростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберіганнябуряк в гострому маринаді по-корейськи буде кращою закускою на святковому століВиростимо і збережемо: кращі сорти буряка для зимового зберіганнязапечена у фользі буряк корисніше всього — вона залишається соковитою і зберігає свій неповторний аромат

Відео: як зберегти буряк до весни в квартирі

Як зберегти буряк до весни — відгуки

збираємо буряк в жовтні місяці, щоб вона більше пролежала в погребі і не зіпсувалася. Намагаємося її викладати на картоплю, щоб обидві овочеві культури змогли забезпечити собі ідеальне зберігання. Буряк любить вологість і її досить у картоплі, при спільному зберіганні коренеплоди доповнюють один одного і не псуються так, якби зберігалися окремо. хазяйка https://mirfermera.ru/738-hranenie-svekly-na-zimu-v-domashnih-usloviyah.html вміщена в золу з піском буряк чудово зберігається протягом всієї зими до настання весняного тепла. Жодного зіпсованого коренеплоду жодного разу не знаходили при такому зберіганні. серега60 https://mirfermera.ru/738-hranenie-svekly-na-zimu-v-domashnih-usloviyah.html
Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Якщо уважно підійти до вибору посівного матеріалу, рясний урожай здорових повновагих коренеплодів вам забезпечений. Відповідальний підхід до організації зберігання корисного овоча гарантує, що ви будете з буряком до нового дачного сезону.