Вишня молодіжна: поради з вирощування

59

Вишня молодіжна цінується садівниками за морозостійкість, невибагливість, самоплодность. Смачні соковиті плоди встигають до середини липня. Відповідний догляд дозволить збирати досить великий урожай з невеликого деревця.

Зміст

  • Опис вишні сорту молодіжна

    • Таблиця: переваги і недоліки сорту
  • Особливості посадки

    • Вибір саджанця
    • Посадка

      • Відео: посадка плодового дерева
  • Догляд за рослиною

    • Полив
    • Таблиця: терміни підгодівлі вишні
    • Обрізка

      • Відео: обрізка вишні
    • Підготовка до зими
  • Хвороби і шкідники

    • Таблиця: як боротися з хворобами і шкідниками вишні

      • Фотогалерея: шкідники і хвороби вишні
  • Збирання врожаю
  • Відгуки садівників про вишні сорту молодіжна

Опис вишні сорту молодіжна

Сорт з’явився в 1993 р в результаті схрещування сортів любська і володимирська. Висота дерева — до 2,5 м, крона кругла, среднезагущенная, гілки опущені до землі. Займає маленький простір, так як відноситься до кущовидним сортам. Листя овальне, зверху пластина насиченого зеленого кольору, знизу трохи світліше. У суцвітті 3 великих білих квітки.

Маса плоду-до 5 г, вишеньки трохи витягнуті. М’якоть соковита, щільна, темно-бордового кольору, на смак солодка з кислинкою. Кісточка відділяється добре.

Вишня молодіжна: поради з вирощування

Вишеньки молодіжної трохи витягнуті

Таблиця: переваги і недоліки сорту

переваги недоліки хороша зимостійкість і посухостійкість недостатньо стійкий до грибкових захворювань запилювач для пізньоквітучих сортів вишні середня зимостійкість квіткових бруньок сорт самоплоден

Особливості посадки

час для посадки вишні — початок-середина жовтня або середина-кінець квітня, тоді саджанець уникне вимерзання.

Вибір саджанця

Саджанець потрібно купувати в спеціалізованому магазині або розпліднику.

Необхідно звернути увагу на такі властивості:

  • вік (краще «дворічки» з уже сформованою кроною, до того ж можна оцінити стан листя);
  • висоту (вона повинна бути від 0,7 до 1 м);
  • довжину і стан коренів (довжина корінців не менше 10 см, без ознак хвороби і плям).

Для вишні молодіжна потрібно вибрати добре освітлюваний і захищений від протягів ділянку на південній або південно-західній стороні саду, з супіщаної нейтральної грунтом. Грунтові води повинні розташовуватися не нижче 1,5 м від поверхні землі. Якщо вони все-таки ближче, то можна влаштувати штучну височину, на якій буде рости вишневе деревце.

Посадка

  1. викопати лунку глибиною 0,6 м, діаметром 0,8 м (при осінній посадці яму потрібно підготувати за 2 тижні до цього, а при весняній — попередньої осені).
  2. внести добрива (10 кг органічних добрив, 500 гр золи, 150 гр фосфорних добрив).
  3. сформувати горбок на дні ями.
  4. опустити саджанець і розправити коріння.
    Вишня молодіжна: поради з вирощування

    Коріння при посадці повинні бути акуратно розправлені

  5. встановити кол, який в подальшому послужить опорою.
  6. засипати яму і утрамбувати землю навколо стовбура.
    Вишня молодіжна: поради з вирощування

    Землю біля стовбура потрібно трохи утрамбувати

  7. прив’язати саджанець до кілочка.
  8. полити.
  9. мульчувати перегноєм, торфом.
    Вишня молодіжна: поради з вирощування

    Схема посадки плодового дерева

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Вишня молодіжна: поради з вирощування

Вишню не слід садити поруч зі смородиною, сприятливими сусідами є черешня, яблуня, виноград.

Відео: посадка плодового дерева

Догляд за рослиною

недавно посаджене молоде дерево потребує достатнього поливу і своєчасної обрізки.

Полив

Хоча сорт добре переносить посуху, але допускати це небажано. Особливо дерево потребує вологи в період цвітіння, дозрівання плодів і восени, під час опадання листя. Розрахунок води-50 л на 1м2. Земля повинна стати вологою на глибину 40 см. Надлишку води також слід уникати, інакше загниють коріння. Поливати вишню найкраще не під корінь, а в спеціальні борозенки, викопані в пристовбурних колі.

Восени проводять вологозарядковий полив, виливаючи під одне доросле дерево до 100 л води. Волога наситить коріння, що підвищить морозостійкість рослини.

Таблиця: терміни підгодівлі вишні

час удобрення навесні, 3-4 роки після висадки 20 гр сечовини на 1м2 (прикопати в пристовбурні кола). На початку літа полити розчином сечовини (40 гр сечовини на 10 л води). На початку плодоношення 10 кг компосту, по 20 гр сечовини і хлористого калію, 300 гр золи, 60 гр суперфосфату.

Роль добрива можуть зіграти сидерати (рослини, що сприяють підвищенню родючості грунту), які висаджують в міжряддях саду. Це можуть бути бобові, конюшина, гірчиця та ін садівники використовують сидерати до 4-5-річного віку вишні.

Обрізка

Обрізають вишню навесні до того, як почнуть розпускатися бруньки. Для хорошого формування крони досить залишити 8-10 сильних пагонів. Гілочки на них не повинні заважати один одному і рости паралельно землі — не відповідають цим вимогам видаляються. А також слід підрізати основний стовбур, керуючись тим, що його піднесення над іншими гілками не перевищує 20 см.

Зрізи віддалених пагонів необхідно обробити садовим варом. У наступні роки видаляють замерзлі, сухі, занадто довгі пагони, а також гілки, що ростуть вглиб крони.

Вишня молодіжна: поради з вирощування

Обрізають дерева добре відточеним садовим інструментом

Відео: обрізка вишні

Підготовка до зими

Восени потрібно побілити дерево — цей захід охоронить від поїдання кори зайцями, мишами. Крім того, вапно захистить штамб від весняних і зимових сонячних опіків. У регіонах з холодними зимами також буде доречно покрити дерево нетканим матеріалом, що оберігає рослину від замерзання. Маленьке дерево потрібно вкривати повністю, у дорослого тільки стовбур.

При підготовці до зими (на початку листопада) пристовбурні кола мульчують компостом шаром близько 5 см. Потрібно простежити, щоб мульча не торкалася кори, інакше штамб може загнити. Осіннє мульчування покращує розвиток вишні, підвищує врожайність.

Хвороби і шкідники

Один з головних недоліків вишні молодіжної — середня стійкість до грибкових захворювань.

Таблиця: як боротися з хворобами і шкідниками вишні

хвороби і шкідники як проявляються профілактика заходи боротьби коккомікоз на листках з’являються бурі точки, які потім зливаються в плями. Нижня сторона листа покривається світло-рожевим нальотом-це суперечки гриба. Листя починає опадати, дерево до зими послаблюється і в холоди може замерзнути. Хвороба вражає і плоди, роблячи їх неїстівними.

  • знищення рослинних залишків;
  • перекопування землі під деревом восени і навесні;
  • знищення бур’янів і кореневої порослі;
  • своєчасна грамотна обрізка.
  1. обробка розпускаються листя 3% бордоською рідиною.
  2. обробка після опадання квітів 0,1% розчином препарату топсин-м.
  3. обробка після збору врожаю 1% бордоською рідиною.

моніліоз поява на корі і плодах дрібних сірих наростів. Вони викликають появу тріщин, виступ камеді, смерть гілок.

  1. видалення уражених частин рослини.
  2. обробка до розпускання бруньок 3% бордоською рідиною.
  3. обробка після цвітіння 1% бордоською рідиною.

антракноз поява на плодах плям, горбків і рожевого нальоту. Вишні сохнуть, муміфікуються. Антракноз здатний погубити більшу частину врожаю.

  1. видалення всіх уражених плодів.
  2. обробка препаратом полірам (3 рази: до цвітіння, після цвітіння і через 2 тижні після другої обробки).

попелиця харчується соками дерева, викликаючи засихання і деформування пагонів, сильно послаблюючи рослину. Обробка препаратами іскра, інта-вир. Довгоносик комаха пошкоджує нирки, квіти, зав’язі. Личинки виїдають ядра кісточок.

  1. ручний збір жуків.
  2. обробка після цвітіння препаратами інта-вир, карбофос (за інструкцією).

пильщик личинки пильщика об’їдають листя. Обробка після збору врожаю препаратами іскра, інта-вир.

Фотогалерея: шкідники та хвороби вишні

Вишня молодіжна: поради з вирощуваннялист, уражений коккомікозомВишня молодіжна: поради з вирощуванняпри моніліозі дерево виглядає обпаленимВишня молодіжна: поради з вирощуванняантракноз вражає плодиВишня молодіжна: поради з вирощуваннядовгоносик пошкоджує нирки, квіти, зав’язіВишня молодіжна: поради з вирощуванняличинки пильщика об’їдають листяВишня молодіжна: поради з вирощуванняпопелиця витягує сік з дерева

Збір врожаю

Вишня молодіжна починає плодоносити на 4-5 рік після посадки, дозріває в середині липня. Одне дерево дає від 10 до 15 кг ягід в сезон.

Збирають ягоди в суху погоду, стигла вишня легко відділяється від плодоніжки. Сорт відноситься до десертних, вживається як в свіжому вигляді, так і для приготування варень, компотів, джемів та інших заготовок. Вишня зберігається в холодильнику 1,5–2 тижні. Прекрасний спосіб зберігання-заморозка.

Вишня молодіжна: поради з вирощування

Молодіжна вишня відноситься до десертних сортів

Молодіжний. Сорт дуже врожайний і самоплідний. Дозріває вишня досить пізно і при цьому стійка до морозної зими. Плоди дуже великі, округлі, темно-бордові. М’якоть для вишні дуже солодка з приємним смаком. Ще помітив, що плоди дуже довго висять на дереві.

dart777 http://chudo-ogorod.ru/forum/viewtopic.php?f=47&t=320
Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Молодіжна вишня відноситься до самоплодним деревам, тобто садівникам не доведеться турбуватися про наявність в саду вишні-запилювача. Хороша посухо — і морозостійкість також додають плюсів сорту. Однак потрібно приділити увагу боротьбі з хворобами, тому що молодіжна володіє середньою опірністю до грибкових захворювань.