Восени паркану не городять: марновірство або слушну пораду?

94

Паркан захищає ділянку від непрошених гостей, закриває прилеглу до будинку територію і дарує людям відчуття безпеки. І коли справ на городі стає менше, урожай зібраний, начебто от би і час до зими поправити його. Або, якщо забору зовсім немає, нашвидку поставити, загородивши будинок і сад від зимових вітрів. Тільки з давніх часів чомусь вважається, що ставити паркани можна влітку або навесні, а восени не можна. Чи є раціональне зерно в цій прикметі?

Значення народної прикмети, чому не можна ставити паркан восени

Установка нового або ремонт старого паркану вимагають відповідального підходу. Потрібно ретельно вибирати не тільки будівельні матеріали, а й час для проведення робіт. За старих часів люди вважали, що зводити паркан восени не можна. Для цього підходить тільки друга половина весни і літо.

Народні прикмети дуже стійкі. Досить кілька разів затвердити марновірство, як всі починають в це вірити.

Головна суть заборони в тому, що, згідно з повір’ям, поставивши восени паркан, господарі відгороджують себе або одного з членів сім’ї від світу живих. Якщо знехтувати цим, в будинку хтось може померти, не дожити до весни. Посилюється заборона, якщо в сім’ї є сраий або важко хворіє людина.

Чому за церковним календарем теж не можна

У православ’ї віра в прикмети вважається великим гріхом, однак і з навколо церковного календаря склалося безліч забобонів, і з цим вже нічого не поробиш. Так, не дуже «церковні» люди, які шанують всі церковні свята і традиції, теж вважають за краще відкладати будівництво паркану до весни. Це пов’язано з деякими правилами.

По-перше, в православ’ї вважається великим гріхом проводити великі роботи в церковні свята.

  • вважається, що з різдва пресвятої богородиці (21 вересня) до покрови пресвятої богородиці (14 жовтня) не можна не тільки огороджувати територію а й взагалі проводити інші будівельні роботи. А після 14 жовтня в деяких регіонах можуть початися заморозки, що теж несприятливо для будівництва.
  • весь період між великоднем і радоницею вважається також одним великим святом. Народна ж чутка додала, що в цей «святий» час не можна біля будинку ставити паркан, щоб нікого не «загородити», тобто, як і осеню, щоб в будинку ніхто не помер.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Восени паркану не городять: марновірство або слушну пораду?

По-друге, паркани не благословляється зводити і в пости. В цей час краще займатися справами духовними, піклуватися не про земне, а про душу.

Восени паркану не городять: марновірство або слушну пораду?

За народними прикметами, встановлювати паркан треба навесні або влітку, але не в церковні пости і свята

Навесні ж, коли ставити паркан можна, теж є свій нюанс: в деяких джерелах зустрічається інформація про те, що землю не можна чіпати до благовіщення (7 квітня). Заборона стосується не тільки робіт на ділянці, а й перекопування, без якої не обходиться зведення огорож.

Виходить, що тут суть не саме в осінній порі, заборонені на будівництво дні йдуть через весь рік.

І експерти рекомендують відкласти будівництво паркану до весни

У заборони на зведення паркану восени є і логічне пояснення. Фахівці кажуть, що такого роду роботи необхідно проводити в теплу і суху погоду. Восени ж часто йдуть дощі, а з жовтня бувають і заморозки. Дочекавшись весни, а з нею настання тепла і стабільності погоди, можна поставити паркан і за менші гроші і набагато швидше.

  • у підмерзлий грунт складніше забивати стовпи або ставити на ньому фундамент для капітального огорожі.
  • для проведення таких робіт потрібне додаткове обладнання, що значно здорожує вартість паркану.
  • до того ж при будівництві на морозі розчини необхідно готувати зі спеціальними присадками, що теж пов’язано із зайвими витратами.
  • відтанула навесні земля обов’язково просяде, що може викликати деформації і пошкодження готової конструкції.

Восени паркану не городять: марновірство або слушну пораду?

Зведення паркану краще планувати на весну або раннє літо

На своїй ділянці ми ставили паркан кілька років тому. Про прикмети чула, але в них не особливо вірю. Від осіннього будівництва фахівці відрадили, так як погода в нашому регіоні не стабільна, а паркан зводиться не за тиждень. Краще дочекатися настання тепла і працювати спокійно, не побоюючись заморозків і інших погодних аномалій.

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Зводити на ділянці паркан восени, і особливо пізньої, не рекомендується не тільки через народні прикмети, а й через високий ризик настання заморозків. Низькі температури при зведенні такої конструкції можуть серйозно вплинути і на ціну, і на якість готового паркану.