Типові помилки підзимових посадок

49

Подзимнюю посадку овочевих і зелених культур практикують не всі, помилково вважаючи це заняття марною тратою часу і сил. Але невдачі зазвичай пояснюються порушенням нехитрих агротехнічних правил, яких необхідно неухильно дотримуватися. Розберемо 5 найгрубіших помилок.

Типові помилки подзимних посадок

Існує кілька типових помилок позднеосенней посадки, які садівники роблять через недосвідченість або незнання агротехніки.

Якість насіння

Досить часто садівники, невпевнені в успіху заходів по подзимней посадці, використовують для цього старі, лежалі насіння (куплені з хорошою знижкою) з вичерпаним терміном реалізації. Мовляв, все одно нічого не вийде, а застарілий товар просто так «зарити в землю» не шкода. Схожість такого неякісного посадкового матеріалу вкрай невисока, навіть якщо посадити його навесні.

Для підзимових посівів годяться виключно свіжі і хороші насіння. Купувати їх потрібно у перевірених і надійних виробників, що мають велику кількість позитивних відгуків, тому як підробки трапляються дуже часто. Ще краще використовувати власноруч зібраний і добре визріли посадковий матеріал.

Типові помилки підзимових посадок

Зібрати власні насіння дуже просто

Терміни посіву

Занадто рання посадка по хорошій, теплій і сухій погоді, коли так і хочеться наостанок покопатися в землі, призводить до передчасної появи сходів. Ніжні і тендітні паростки не витримують навіть перших морозів, не кажучи вже про зимову холоднечу. Тому навесні на грядці вже нічого не зійде.

Садити потрібно дуже пізньої осені, приблизно за 7-10 днів до настання холодів. Температура повітря в цей час вже не піднімається вище 0…+ 3 °c, а грунт підмерзає і покривається тонкою крижаною скоринкою. Проростання насіння ні в якому разі допустити не можна. Поспіх тут абсолютно недоречна, з подзимнимі посадками краще запізнитися, ніж поквапитися.

Типові помилки підзимових посадок

Якщо провести посадку занадто рано, то насіння може прорости

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Типові помилки підзимових посадок

Необхідно постійно стежити за прогнозом погоди на майбутні 2-3 тижні. Якщо синоптики прогнозують потепління, то посівні роботи краще відкласти.

Грунт

У вологому грунті насіннєвий матеріал швидко насичується вологою, розбухає і пускається в зростання. Наприклад, петрушка здатна прорости вже при +2…+ 3 °c. При цьому на поверхні землі паростків ще не видно, але насіннєва оболонка вже лопнула і корінець виліз. Від перших же морозів таке насіння гинуть.

Грунт при позднеосенней посадці повинен бути обов’язково сухим і мерзлим. Це можливо, коли стійкі заморозки тримаються протягом декількох днів, а вдень температура коливається в районі 0 °c.

Типові помилки підзимових посадок

Несвоєчасно з’явився паросток гине від морозів

Глибина загортання

Чомусь вважається, що під зиму насіння потрібно закладати глибше, нібито так вони краще збережуться до весни. Але в цьому випадку у сіянців може просто не вистачити сил, щоб дотягнутися до поверхні, а потім вибратися назовні, і вони загинуть. Садити слід на необхідну для даної культури глибину.

Приблизно те ж саме відбувається, якщо посадити насіння у важку глинистий грунт. Паросткам бракує енергії пробитися через таку землю. Щоб уникнути загибелі насіння, подзимний посів потрібно проводити тільки в пухкий і легкий грунт, для чого її обов’язково розпушують (торфом, піском, перегноєм та ін.).

Типові помилки підзимових посадок

Під зиму садити потрібно тільки в пухкий грунт інакше паросток може не пробитися на поверхню

Для позднеосеннего посіву завжди беру насіння з великим запасом (майже в два рази більше), тому як навесні далеко не всі з них проростуть. В екстремальних умовах виживають тільки найміцніші і сильні.

Полив

Зволоження грунту на грядці неминуче призводить до розбухання посаджених на ній насіння, які проклюнутся і взимку вимерзнуть. Подзимние посадки ні в якому разі поливати не можна, тому як посадковий матеріал повинен піти на зимівлю в стані спокою. До того ж в холодній і сирій землі насіння можуть просто згнити.

Утворилася після поливу тверда земляна кірка може перешкодити ніжним паросткам пробитися на поверхню.

Відео: сіємо під зиму без промахів

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Уникаючи найпоширеніших помилок подзимней посадки, вдасться домогтися високої схожості посадкового матеріалу. Дотримання правил агротехніки дозволить отримати багатий урожай корисної весняної зелені, а також ранніх овочів.