7 органічних видів мульчі для укриття пристовбурного кола дерева

65


Правильно замульчувати грунт навколо дерева не тільки зберігає його здоров’я і збільшує врожайність, але і ефектно прикрашає сад. Хоч садівники і сперечаються, як краще чинити з цією ділянкою — чи варто його перекопувати і який вид мульчі застосовувати, кожен використовує свій спосіб укриття в залежності від доступних матеріалів і бажання.

Хвойні голки

7 органічних видів мульчі для укриття пристовбурного кола деревадачники, які проживають поблизу соснових борів, нерідко використовують на своїх ділянках хвойні голки в якості мульчі. Але тут є свої особливості. Сосновий або ялиновий опад підходить не для кожної культури і може завдати істотної шкоди, дуже сильно знижуючи рівень ph грунту. Тому опале хвою краще застосувати там, де у грунту знижена кислотність. Хоча таке безкоштовне і ефективне добриво має масу переваг:

  • захищає від дрібних гризунів завдяки своїй колючій структурі;
  • утримує вологу в грунті після поливів;
  • пригнічує ріст бур’яну;
  • покращує структуру грунту, роблячи її більш пухкої і повітропроникною.

крім того, «колюча» мульча містить смоли у великій кількості, які можуть негативно позначитися на важливих грунтових процесах. З цієї причини хвою добре використовувати в змішаному мульчуванні з опалим листям, травою, тирсою або соломою. Вона утеплює і надає дренажні властивості мульчирующему шару, а грунту — рихлість.

Перепрілий гній

7 органічних видів мульчі для укриття пристовбурного кола деревадля добрива пристовбурних кіл дерев застосовують і добре перепрілий гній. В такому випадку він виступить в ролі ідеальної мульчі. свіжий матеріал» з-під корови » може бути небезпечний вмістом насіння бур’янів і викликати їх активний розвиток, а також в ньому можуть бути яйця гельмінтів. А в процесі перегнивання всі токсичні речовини розпадаються, завдяки чому добриво не заподіє шкоди грунту і деревам. Таку мульчу можна використовувати будь-яким зручним способом протягом усього року. багаторазово мульчувати грунт перепрілим гноєм не варто. Згодом земля почне втрачати здатність вбирати воду через недостатній вплив на її структуру. Щоб цього не допустити, потрібно раз в 2-3 роки виконувати одну з дій:

  1. насипати шар піску товщиною 1-2 см перед мульчуванням і такий же шар поверх добрива.
  2. використовувати повністю перепрілу тирсу разом з гноєм, вносячи їх шарами однакової товщини.

Шишки

7 органічних видів мульчі для укриття пристовбурного кола деревашишки-органічний і ефективний матеріал, який використовують не тільки як мульчу, але і як дренаж. Будь хвойний ліс багатий ними, тому можна зібрати цілу купу цього природного матеріалу. Через деякий час, перегниваючи, мульча з шишок удобрює грунтовий шар корисними елементами. Ось чому важливо її додавати і оновлювати. Але процес гниття нешвидкий: триває від 2 до 5 років. Смола, якою покриті шишки між лусочками, перешкоджає проникненню вологи, що ще більше збільшує термін їх використання. варто відзначити, що сухі шишки вважаються пожежонебезпечним матеріалом. Тому краще не мульчувати ними насадження біля мангала, барбекю і подібних займистих предметів.

Тирса

7 органічних видів мульчі для укриття пристовбурного кола деревасеред популярних способів мульчування потрібно відзначити тирсу. Для їх перепрівання використовується розчин карбаміду, який готується в пропорції 200 г речовини на 10 л води. Отриманим складом тирсу слід просочити, а грунт — додатково удобрити вапном. З огляду на високу щільність просочених карбамідом тирси, товщина подушки може бути не більше 4-5 см.більш простий спосіб підготовки мульчі з тирси — це додавання в них піску в пропорції 1:1, а також азотного добрива. Отриману суміш необхідно витримати протягом двох років. Такий вид мульчі особливо підходить для грунту зі зниженою кислотністю. Однак тирса мають особливість витягати з землі азот. Тому, вибравши цей матеріал, слід не забувати підгодовувати грунт азотовмісними препаратами.

Солома

7 органічних видів мульчі для укриття пристовбурного кола деревамульчування грунту соломою дозволяє зберегти і підвищити його родючість. Особливо пощастило сільським жителям, околиці яких часто засіяні полями зі злаковими культурами. А значить, вони без праці можуть запастися необхідною кількістю цього універсального матеріалу і удобрювати будь-які види посадок. Солома відмінно справляється зі своїм завданням і визнана кращим варіантом мульчі. У неї є ще одна корисна властивість-в процесі перегнивання сприяє розмноженню в землі такого природного антибіотика, як сінна паличка. Цей мікроорганізм захищає культурні насадження від гнилей, а також більшості бактеріальних і грибкових захворювань.

Компост

7 органічних видів мульчі для укриття пристовбурного кола дереваце найбільш ефективний покривний матеріал, який відповідає всім вимогам рослин. Він захищає грунт від пересихання і перегріву, живить всіма основними мікроелементами, забезпечує дренаж, регулює випаровування і нормалізує структуру грунту. перепріла органіка є найважливішим компонентом майже всіх видів мульчування. Компост перешкоджає появі в городі бур’янів, шкідливих підгрунтових комах, а також запобігає розвитку патогенних грибкових інфекцій. Проте, компост і перегній — улюблена їжа дощових черв’яків, завдяки яким органіка швидко переробляється. Тому її шар слід оновлювати набагато частіше інших видів мульчі.

Кора

7 органічних видів мульчі для укриття пристовбурного кола дереваодин з варіантів для «деревного» мульчування — подрібнена кора дерев. Такий покривний матеріал, як правило, рекомендують додавати для дренажу і обсягу в компостну масу. Перш ніж розміщувати кору навколо стовбура дерева, її потрібно гарненько просушити від містяться в ній токсинів, потім можна укладати другим шаром на компост в невеликій кількості. Для мульчі підійде кора берези, кедра, сосни, дуба, сосни і модрини. Оновлення шару потрібно проводити раз в 2-3 роки, який повинен бути не тонше 5-7 см.що дозволить максимально придушити зростання бур’яну під укриттям. деревна кора відноситься до найбільш довговічним матеріалом з усіх видів органічної мульчі. А все через те, що її втрати при перегниванні становлять тільки 15% в рік від початкового обсягу.