Як виготовити пристосування і робити навісні петлі своїми руками в два рахунки

36

У деяких випадках в домашньому господарстві або на дачі дорогі заводські петлі можна з успіхом замінити саморобними. Причому для цього не потрібні цінні матеріали і висока кваліфікація виконавця.

Знадобиться

матеріали:

  • інструментальна сталь х12мф або х12ф1;
  • листова сталь товщиною 1,6 мм;
  • цвяхи діаметром 3 мм;
  • мастило.

інструменти: свердлильний верстат (дриль), циркулярна пила (стрічкова пила, фрезерний верстат, болгарка, ножівка по металу), надфіль, гвинтовий прес (лещата), гріндер, ножиці по металу, напилок і т.д.

Процес виготовлення матриці для формування шарнірів петель і самих навісів

Орієнтуємося на готівковий матеріал. Якщо він зміниться, то і розрахунки доведеться коригувати. Наводимо також список інструментів для використання в майбутній справі. Їх вибір непринциповий.

У прямокутному брусі з інструментальної сталі х12мф або х12ф1 виконуємо наскрізний отвір для формування шарнірів петель. Тому, виходячи з наявного матеріалу, розрахуємо його діаметр. Він повинен бути більше суми подвоєною товщини матеріалу для петель (1,6 х 2 = 3,2 мм) і осьового штифта (цвяха) діаметром 3 мм, тобто 6,2 мм. Щоб шарнір не заїдало, свердлимо отвір діаметром 7 мм.

Якісні та довговічні свердла на аліекспресс зі знижкою — http://alii.pub / 5zwmxz

По всій ширині бруса виконуємо вертикальну проріз в 1,5 мм по дотичній до отвору. Використовуючи замість шаблону смужку металу товщиною 1,6 мм, надфілем доводимо ширину прорізи до +1,6 мм.

Відокремлюємо фрагмент з отвором і прорізом (матрицю) від решти бруса, видаляємо задирки і округляємо зовнішні грані.

Почнемо з виготовлення з простих петель, що складаються з окремих карт.

Одну кромку пластини згинаємо молотком для полегшення вигину металу в матриці, змащуємо кінець пластини маслом і тиснемо на неї зверху гвинтовим пресом або губками лещат.

Для отримання круглого шарніра в матрицю вставляємо цвях. Тиснемо на пластину до тих пір, поки згинається кінець, зробивши в матриці майже оборот, не упреться в вертикальний ділянку пластини.

Вибиваємо з шарніра цвях і рассверливаем його до 3,2 мм.

Надягаємо пластини шарнірами на цвях і перевіряємо свободу обертання.

Виконаємо більш складні петлі – накладні і петлі-метелики. Для цього від смуги листового метал відрізаємо 4 однакові заготовки, намічаємо і свердлимо отвори для кріплення, а також робимо вирізи і виступи із застосуванням різних інструментів.

Далі виконуємо ті ж операції, що і при тестуванні матриці. Але, оскільки крила петель з’єднуються разом, додатково виконуємо за допомогою напилка тонку підгонку.

Поєднуємо шарніри крил петлі і з’єднуємо їх осьовим штифтом (у нас – цвяхом) діаметром 3 мм. Виступаючі кінці штифта відкушуємо ножицями-кусачками і укорочуємо на гріндере.

Щоб штифт не випав, кінці розплющуємо молотком.

Точно також чинимо при виготовленні петлі-метелики за винятком форми карт.

За допомогою зроблених петель з успіхом навішуємо дверні полотна до косяка і це вийде не гірше, ніж з заводськими виробами.

Дивіться відео