5 переваг і 4 недоліки рулонного газону

58


Щоб присадибна ділянка виглядала доглянуто і благородно, необов’язково витрачати на його облаштування багато грошей і сил. Досить покласти рулонний газон, попередньо оцінивши всі переваги і недоліки.

Швидко вкорінюється

рулонний газон вкорінюється буквально за кілька днів. Перешкодити цьому може неправильний полив. Через те, що волога буде накопичуватися в грунті, коренева система може згнити, а при нестачі — висохнути і ослабнути. ще одна причина відсутності вкорінення-укладання рулонів в дощ, через що відбувається підмивання дерну. Однак найчастіше укорінення не відбувається через те, що по покриттю починають ходити раніше, ніж коренева система зміцніє.

Укладання в будь-який час року

озеленення ділянки за допомогою рулонного газону може проводитися в будь-який час року, але за умови, що грунт не дуже вологий і промерзлий. При відтаванні замерзлий грунт занадто зволожується, може вимиватися, в результаті чого утворюються ямки. Через це незміцнілий газон може «поплисти». При укладанні в кожній пори року є свої переваги і недоліки. Якщо це робити влітку, то можна швидше перетворити присадибну територію, однак якщо буде занадто жарко, то доведеться поливати ділянку кожен день, іноді по два рази на день. При укладанні в весняно-літній період першу стрижку доведеться виконувати в цей же рік, а якщо в кінці вересня або жовтні — навесні.

Раніше готовий до використання

незважаючи на те, що вже через кілька днів рулонний газон візуально виглядає повністю вкоріненим, насправді це не так. Ходити по ньому можна буде тільки через два тижні. Однак це можна вважати перевагою, оскільки по посівному можна буде ходити тільки через 4 місяці. проблема може виникнути з поливом, який обов’язково має бути протягом цих двох тижнів. Щоб уникнути цього, можна вивчити прогнози погоди і виконати укладання газонного килимка перед затяжними дощами.

Більш якісне покриття

якість рулонного газону набагато вище посівного через те, що має кращу густоту дерну і більш насичений колір. Крім того, свої високі якісні характеристики таке покриття набуває вже через два тижні після укладання, а через рік досягає піку. 5 переваг і 4 недоліки рулонного газонутаке покриття виглядає привабливо вже в день укладання, хоча » шви » повністю зникають тільки через кілька тижнів. Однак можливо це тільки в тому випадку, якщо не було допущено помилок на етапі укладання і був обраний якісний свіжий газон.

Легко доглядати

за рулонним газоном не потрібно особливого догляду, крім поливу і періодичних стрижок. Це стало можливим завдяки тому, що росте така трава повільніше посівного, а також тому, що він рідше атакується бур’янами. Остання проблема не виникає в перші кілька років після укладання, проте далі через такий покрив може проростати конюшина і кульбаби. Позбутися від них звичайною стрижкою не вдасться, тому доведеться робити це вручну, вириваючи бур’яни з корінням. у газонного килимка також рідше з’являються лисини. Така ситуація може виникнути тільки в одному випадку — якщо ходити по ньому взимку, коли територія покрита снігом, або по зволоженому газону після дощу або поливу.

Висока вартість

рулонний газон набагато дорожче посівного. А все тому, що вам будуть потрібні не тільки насіння газонної трави, а повноцінне покриття, яке роблять в спеціальних теплицях. У спеціальних умовах траву висівають у відповідний грунт, чекають, коли вона досягне потрібного розміру, а потім знімають разом з дерном. у вартість також входить вартість доставки, яка задоволена дорога через велику масу матеріалу-піддон з 60 квадратами рулонного газону важить близько 1 тонни. Крім того, цей матеріал вимагає особливих умов зберігання (під накриттям і при постійному зволоженні) і дбайливого розвантаження.

Вимагає стабільної вологості

рулонний газон потрібно частіше поливати, ніж посівний, особливо відразу після укладання. У перший тиждень це потрібно робити вранці і ввечері, у другий тиждень — кожні два дні. Після вкорінення газону полив можна проводити 2-3 рази на тиждень в залежності від погодних умов. Приділяти увагу потрібно не тільки періодичності, але і рясності поливу. На 1 кв.м буде потрібно близько 20 л води.

Невеликий асортимент

якщо посівний газон може складатися з різних видів трав, завдяки чому можна урізноманітнити покриття присадибної ділянки, то видів газонного килимка всього три: партерний, спортивний і універсальний. партерний рулонний газон не створений для того, щоб по ньому ходили, тому підходить для облаштування алей, галявин перед будинком. Однак при виборі такого покриття варто приготуватися до його примхливості, адже навіть незначний надлишок або недолік вологи буде для нього згубним. 5 переваг і 4 недоліки рулонного газонуспортивний рулонний газон здатний витримати значні навантаження, оскільки в якості основи служить еластичний і стійкий дерен. універсальний же самий затребуваний. Він довговічний і невибагливий у догляді, підходить для покриття будь-якої ділянки. Газон складається зі стійких і сильних сортів, зокрема, райграс, мітлиця, тонконіг.

Складно укладати на нерівному рельєфі

такий вид газону складно укладати на будь-якому нестандартному рельєфі. Деякі вимоги пред’являються і до грунту, зокрема, краще виконувати укладання на таку ж грунт, яка була використана при створенні дерну. Перед укладанням грунт потрібно перекопати, удобрити, позбавити від бур’янів трав і кореневищ, каменів. за допомогою рулонного газону не вийде створити незвичайні ландшафтні об’єкти. Для цього краще вибирати посівний.