Як використовувати бадилля від помідорів в городі?

58

«зелене» добриво

Всього за пару тижнів з томатної бадилля можна отримати настій для підгодівлі, який використовується в городі в якості азотистого добрива. Для цього ємність для приготування добрива (зазвичай в її ролі виступають невелика бочка) на 75% заповнюється зеленою масою, що складається з томатної бадилля і різних бур’янів. При цьому томатної бадилля має бути близько 25% від зеленої маси. Потім ємність заповнюється водної і щільно накривається плівкою.

Зверніть увагу! для приготування даного добрива не можна використовувати томатну бадилля, уражену хворобами.

Через 10-14 днів, коли добриво настоїться, його можна використовувати. Для цього воно розлучається водою в співвідношенні 1 до 10 і ллється під коріння рослин.

Розчин для боротьби з шкідниками

Бадилля можна також використовувати для боротьби з шкідниками. Справа в тому, що в ній міститься отруйний глікозид – соланін, який допомагає знищувати тлю, колорадських жуків, морквяних мух і безліч інших шкідливих комах.

Щоб приготувати такий розчин, необхідно 4 кг томатного бадилля залити 10 л води і дати настоятися кілька годин. Після цього отриманий розчин необхідно прокип’ятити на повільному вогні. Коли відвар охолоне, він розбавляється водою в співвідношенні 1 до 4.

Рада. Деякі дачники рекомендують додавати в розчин трохи мила.

Після того як розчин готовий, його використовують для обприскування уражених рослин. Обробка проводиться 1 раз в 5-7 днів до і після цвітіння.

Зверніть увагу! надмірно концентрований розчин не піде на користь рослинам. Також для приготування розчину не можна використовувати заражену бадилля.

Мульча

Томатну бадилля можна використовувати в якості мульчі. Для цього підсушеної бадиллям застеляється грунт між рядами висаджених овочів. Томатна мульча відмінно справляється зі своїм завданням: утримує воду в грунті і перешкоджає росту. Через деякий час мульча перегниє і стане відмінним добривом.

Примітка. При мульчуванні томатну бадилля можна не подрібнювати, а використовувати в тому вигляді, в якому вона є.

Для захисту від мишей

Схожим чином томатна бадилля може бути використана для захисту чагарників і плодових дерев від мишей. Однак в цьому випадку бадилля необхідно подрібнити і насипати під підстави дерев або чагарників. Протягом сезону захист від мишей варто кілька разів оновити.

Кинути в туалет

Ще один спосіб позбутися від бадилля, про який знають тільки найдосвідченіші дачники, — це кинути невелику частину зеленої маси в туалет. Зрозуміло, мова йде не про сучасний білому унітазі, а про вигрібну яму з характерною будкою зверху. Бадилля помідорів допоможе прибрати неприємні запахи і відлякає докучливих мух.

Якщо всі перераховані вище ідеї відпрацьовані, а запас бадилля від помідорів навіть не думає закінчуватися, то «зелене сировину» можна відправити в компостну яму. Однак варто врахувати, що бадилля помідорів компостується досить довго, тому доведеться або набратися терпіння, або використовувати спеціальні засоби для прискорення процесу.

Окремо варто згадати про «фітофторозної» бадиллі, яка виходить з томатних кущів, уражених бурою гниллю. Деякі дачники стверджують, що її можна використовувати для компосту, але компостувати її слід кілька років. Я ж вважаю, що таку бадилля краще відправити на звалище, так як є шанс, що замість відмінного добрива ви отримаєте компост зі спорами фітофторозу.

Якщо компостна яма заповнена» з гіркою», а томатна бадилля все ще залишилася, то з її залишків можна приготувати золу. Однак для цього сировини необхідно підсохнути. З томатної бадилля виходить відмінна зола, яка містить велику кількість корисних речовин і елементів. До того ж, при спалюванні зелена бадилля дуже сильно втрачає в обсязі.

Тепер ви знаєте, що бадилля від помідорів – це зовсім не марна «зелень», якій пряма дорога на звалище, а вкрай цінний ресурс. Тим більше, що способів її застосування досить багато.