Як я очистив воду в ставку, яка вже зацвіла

62


На моєму дачній ділянці є ставок, в якому зацвіла вода. цвітіння води — це активний розвиток мікроскопічних водоростей, які неозброєним оком розгледіти неможливо. За короткий відрізок часу вони покрили всю поверхню водойми, в результаті чого навіть риб не було видно. Хочу поділитися своєю історією, як мені вдалося впоратися з цією проблемою.

Що робити

насамперед я очистив воду залізними граблями. Так я вибрав весь плаваючий на поверхні сміття. Потім я використовував живі бактерії. Для мого ставка мені знадобилося 2 г препарату на 1м2. Бактерії посприяли зменшенню вмісту у воді аміаку та азоту. При введенні бактерій я також домігся зниження вмісту нітрату, який небезпечний для життєдіяльності риб. потім я вдався до аерації-це насичення води киснем штучним або природним шляхом. Цей процес необхідний для життєдіяльності бактерій, так як вони оселилися на водоростях, купірували їх дихальну систему і в результаті загинули. У цьому процесі мені допоміг аератор потужністю 60 л. В сек. Головні представники мого ставка-латаття. Щоб вони не загинули під час очищення, мені довелося їх прибрати з водойми. Я одягнув водонепроникний костюм і зібрав всі латаття, за якими доглядав 2 тижні — стільки часу мені знадобилося для очищення.

Рослинне оформлення

всякий штучний ставок потребує красивому, грамотному рослинному оформленні. Хочу поділитися з вами деякими корисними порадами. Як я очистив воду в ставку, яка вже зацвілазачаровує чином виглядають в будь-якому озерці рослини з великим листям. Серед таких головною прикрасою буде латаття. Крім основного представника ставка, ставок прикрасить рослину з білими квітами і прекрасним ароматом під назвою «апоногетон». Доповненням до перерахованих «жителям» послужать оронтіум і жовта кубишка.

Рослини-оксигенатори

не варто забувати про рослини-оксигенатори, які запобігають забрудненню рідини. До представників даного виду відносяться турча болотна і жовтець водний. Живуть вони під водою. Перед посадкою рослину необхідно помістити в пластикову ємність, що містить глинистий грунт. Потім доповнити ємність шаром гравію і помістити її на дно ставка. садити рослини-оксигенатори необхідно в червні. Запобігти цвітіння води допоможуть рослини, які не вкорінюються в землі, а вільно плавають на поверхні, наприклад, ряска, водокрас, жерушник. Зупиняючи вибір на даних представниках, необхідно знати деякі їх особливості. Ряска дуже швидко покриє собою всю площу водойми, тому переважно прикрашати нею ставки великих розмірів. Водокрас, навпаки, росте дуже повільно. Його краще використовувати в невеликих заводях.

Висновки

особливої уваги під час облагороджування водойми вимагає прибережна зона. Її представниками є водолюбні рослини з красивими квітами, наприклад, календула, незабудки і примула. Яскравою плямою такої композиції будуть аїр і осока. Треба пам’ятати і про звичайний очерет, який додасть природності вашому озерцю.