Як зробити магнітну пастку для протягання проводів

46

Привіт, шановні читачі і самоделкіни!

Напевно багато хто з вас стикалися з необхідністю прокласти кабель в приміщенні з існуючим ремонтом. Також під час ремонту майже завжди забувають закласти потрібну кабельну інфраструктуру — сигналізацію, відеоспостереження, дроти до датчиків та інше.сучасний ремонт в цьому сенсі» рятує » стінами з гіпсокартону, натяжними і підвісними стелями.

Я знаю про прокладання кабелю не з чуток — не маючи в 2000-х, та й початку 2010-х років спеціального обладнання (типакамер-ендоскопів), примудрявся затягнути потрібні дроти однієї лише «сталькою» — сталевим дротом перетином від 0,5 до 3 мм.але в цій справі дуже складно обійтися без напарника — один заводить протяжку, а другий ловить і витягує її кінець.

У даній статті андрій, автор однойменного youtube каналу «shayter andrey», розповість вам як він зробив магнітну пастку для троса (протягання).таке пристосування дозволяє в більшості випадків обійтися без допомоги напарника.

Цей інструмент дуже простий у виготовленні, а деталі для нього друкуються на принтері. Звичайно, аналог також можна зробити з дерева або пвх труб.

Матеріали, необхідні для саморобки.- petg пластик для друку-дискові неодимові магніти 20х5 з отвором-гвинт m5, гайки, шайби-тросик, подовжена гайка-протяжка кабельна— стеклопруток) — двокомпонентний секундний і епоксидний клей.

Інструменти, використані автором.- 3d принтер— шуруповерт, напилок, молоток-викрутка з набором біт.

Процес виготовлення.отже, андрій розробив і роздрукував на 3d принтері деталі пастки — захисний ковпачок, і два елементи затиску.для цих цілей відмінно підходить petg пластик — він ударостійкий, і не боїться сонячного світла.всі моделі для друку доступні за наступним посиланням, люб’язно наданим андрієм.

Збірка здійснюється наступним чином.спочатку на гвинт m5 надягають дискові неодимові магніти 20 мм діаметром і 5 мм товщиною, з 5-мм отвором в центрі.потайна головка гвинта якраз ховається в поглиблення.

У спеціальний отвір першої деталі затиску вставляється гайка m5, і в деталь вкручується гвинт з магнітами. Його різьбова частина повинна досить сильно виступати з іншого боку.

У відповідну деталь затиску також вставляється гайка, і вона накручується на гвинт.

Капнувши секундного клею всередину ковпачка, на його дно опускається збільшена шайба.для фіксації положення додається активатор клею.

Ось і все, пристосування готове.

Воно відмінно працює в тандемі з покупнойкабельной протяжкою.наконечник протягання — це шматочок троса з напресованими з двох сторін латунними деталями. Латунну головку на цьому наконечнику потрібно замінити на сталеву.

Майстер обточив відповідну для троса подовжену шайбу, надавши їй овальну форму. Вона не повинна мати чіпляються ребер.гайка приклеюється на кінець троса за допомогою епоксидного клею. Адгезія в даному випадку відмінна-з одного боку тросик, а з іншого — внутрішня різьба гайки.

Кількість магнітів, залежно від завдань, можна зменшити до двох.

Конструкція пристосування була розрахована таким чином, щоб магніти виступали за край профілю, до якого кріпиться гіпсокартон.

Для протягання кабелю буде достатньо отвору діаметром 21 мм.після протягування в отвір затиск затягується, а потім трохи відпускається, щоб «пастка» злегка бовталася. Це і буде індикатором попадання наконечника протягання в магніти.

Сили неодимових магнітів більш ніж достатньо, щоб притягнути тросик або наконечник. Причому саму протяжку можна досить сильно ворушити і смикати.

При роботі за стелею, в горизонтальній площині, наконечник при наближенні підскочить вгору, і притягнеться до магнітів.

А тепер проби на реальній стіні, без напарника. Встановлюємо затиск, і трохи відпускаємо затяжку.

Далі потрібно прикинути орієнтовну довжину протягання, і провести її за гіпсокартоном.

Неодимові магніти-потужна штука, і зберігати таке пристосування разом з будівельним інструментом незручно — до нього притягнеться весь мотлох, саморізи і пил.

Саме для цього і потрібен захисний ковпачок. Вклеєна в нього шайба надійно зафіксує його в закритому положенні.

До речі, прекрасним помічником в таких справах являетсякамера ендоскоп. Вона легко підключається до смартфону або ноутбука.

Особисто у мене є і hd і дешева версія (брав в тому ж магазині). Дешеву не шкода при дуже брудних роботах, або ризику втрати камери (застрявали всередині стін, була справа).у тандемі з такою магнітною пасткою прокладка кабелю буде більше схожа на гру.

Дякую андрію за просте допоміжне пристосування для протягання кабелю.

Всім гарного настрою, міцного здоров’я, і цікавих ідей!підписуйтесь на телеграм-канал сайту, щоб не пропустити нові статті.

Авторське відео можна переглянути тут.

Детальніше тут.