За порадою діда я стала садити кукурудзу серед картоплі і не можу натішитися

64


Раніше при вирощуванні картоплі я постійно стикалася з шкідниками і різними хворобами рослин. Великою проблемою для мене був фітофтороз-грибкове захворювання, щорічно знищує до 20% вирощених мною плодів. Щоб врятувати урожай, я звернулася до більш досвідченого дачника — свого дідуся.

Фітофтороз

За порадою діда я стала садити кукурудзу серед картоплі і не можу натішитисяфітофтороз спочатку протікає в прихованій формі, а потім вражає абсолютно всі органи рослини, навіть листя і стебла. На видимих частинах саджанців з’являються неприродні темні плями водянистої текстури і сірий грибний наліт. Особливо сильно це помітно на зовнішній і тильній сторонах листя. Суцвіття заражених рослин темніють і швидко опадають, а плоди з часом набувають вугільно-чорний колір. найчастіше ознаки хвороби проявляються на вуличних рослинах у другій половині літа, зокрема, коли на вулиці сиро і регулярно йде дощ. Фітофторозом може захворіти практично будь – яка культура-від кімнатної квітки до яблуні або рицини. Дуже часто цією хворобою заражаються рослини сімейства пасльонових: картопля, помідори, баклажани, гіркий і солодкий перець, мандрагора і навіть тютюн.

Які рослини садити між рядами

врятувати хвору рослину буде майже неможливо, тому хворобу треба запобігти. Свого часу мій дід поділився однією хитрістю, яка допомагає уникнути зараження фітофторозом. Секрет полягає в тому, що рослини сімейства пасльонових слід розділяти посадками інших культур, не схильних до фітофторозу, які будуть перешкоджати поширенню грибка. Дід порадив мені старий перевірений метод: висадити між рядами картоплі карликову кукурудзу. Крім неї фітофторозу не схильні часник, цибуля, чорнобривці, квасоля або горох, які теж можна садити між грядками. послідувавши раді діда, я розсадила кукурудзу вузькими рядами, чергуючи їх з картопляними посадками. Сам картопля я садила глибоко, щоб запобігти зараженню зростаючих бульб грибком, який міг бути в верхньому шарі землі; в процесі вирощування особливу увагу приділяла якісному і високому підгортання. Завдяки цьому восени я отримала багатий здоровий урожай. якщо картопля все-таки заразився, то потрібно якомога швидше викопати зіпсований кущ, поки хвороба не перейшла на всю територію. Не забувайте піклуватися про грунт, в яку садиться картопля або інші плодові рослини. Недоглянута і брудна земля може провокувати розмноження шкідливих бактерій та інфекцій, які погублять посадки. крім того, садити томати, баклажани, перець і картопля рекомендується в різних частинах городу. Намагайтеся також не садити пасльонові на одному і тому ж ділянці з року в рік, чергуйте місця їх розміщення.