Що ж таке котеджне селище або лікнеп за поняттями. Проблеми котеджних селищ.

39

Що ж таке котеджне селище або лікнеп за поняттями. Проблеми котеджних селищ.

В даний час набирає популярність тенденція жити за містом. Навколо великих міст ростуть великі і маленькі котеджні селища.

Забудовники котеджних селищ обіцяють сучасну інфраструктуру, всі зручності, територію, що охороняється. Однак на практиці майбутній власник може зіткнутися з певними труднощами, про які забудовник тактовно промовчить.

Поняття котедж і котеджне селище в законодавстві відсутні. Зазвичай замість терміна котедж в різних джерелах права використовують житловий будинок, індивідуальне житлове будівництво, індивідуальна забудова, малоповерхове будівництво, дачний або садовий будинок. При цьому значення зазначених понять не збігається, в зв’язку з чим виникає складність в правовому регулюванні подібних за своєю природою відносин. У зв’язку з цим, а також через недостатню законодавчу регламентацію процесу організації котеджного селища, по-різному вирішуються питання, пов’язані з його будівництвом і подальшою експлуатацією.

На практиці котеджне селище зазвичай формується наступним чином: юридична особа набуває велику земельну ділянку,» нарізає » його на ділянки по 10-20 соток, і продає їх громадянам. Далі, в залежності від конкретного проекту, забудовник може організовувати підведення комунікацій до селища, проектування і будівництво будинків і об’єктів інфраструктури. Після закінчення будівництва все спільне майно зазвичай передається в управління спеціально створеному юридичній особі, далі займається питаннями експлуатації селища ( товариству власників нерухомості (тсн) або керуючої компанії).

Чи варто купувати будинок в котеджному селищі. Технічна експертиза

Багато покупців заміських будинків, раніше не мали досвіду придбання такої нерухомості, думають, що якщо заміський будинок стоїть і йому не 100 років — то він в нормальному стані. Така думка складається при огляді фасаду та інтер’єрів, після чого покупці поспішають підписати договір купівлі-продажу. Насправді ж на ринку заміських будинків є достатня кількість неліквідних пропозицій. Навіть якщо косметичний стан будинку прийнятне, інженерне обладнання та несучі конструкції можуть занепадати непомітно навіть для господарів. В результаті ремонт таких систем може обійтися дуже дорого. Щоб не опинитися в неприємній ситуації, можна замовити технічну експертизу. Спеціаліст перевірить стан комунікацій і конструкцій заміського будинку, зверне увагу потенційних покупців на можливі проблеми і спрогнозує ціну ремонту. Також необхідно перевірити підвал, горище, дах. Цвіль і інші проблеми в цих місцях відразу вкажуть на можливі проблеми в майбутньому.

Наталія кузнєцова, генеральний директор ан » бон тон»:

— перше питання-це комунікації (вода, електрика, каналізація, газ, інтернет). Централізовані вони або знаходяться на території ділянки. Це може бути водяна свердловина або система каналізації. Хто надає технічне обслуговування цих комунікацій і вартість послуг. Як опалюється будинок, чи варто котел, якої марки і віку і т.д. У сусідів, які постійно проживають в даному місці, потрібно дізнатися про всі нюанси. Наприклад, як часто відключають електрику. Від цього залежить робота всіх комунікацій в заміському будинку, включаючи інтернет.

Друге питання-де краще купувати будинок або ділянку: в котеджному селищі, садівництві або, наприклад, в селі. Від цього залежить рівень послуг і вартість обслуговування.

Котеджне селище. Скільки коштують щомісячні платежі в селищах, і що в них включено?

На вартість утримання заміського будинку або таунхауса істотний вплив робить фактор його розташування. Житло може знаходиться (в порядку зростання цін на комуналку):

  • в селі, селі, смт;
  • в стародачних селищах;
  • в селищах економ класу;
  • в садових і дачних товариствах (снт, днт, днп);
  • в селищах бізнес класу;
  • в елітному котеджному селищі;
  • клубні резиденції.

Відповідно, якщо ми, умовно візьмемо, для порівняння, будинок однакової площі і ділянки, то в селі комуналка буде коштувати найдешевше. А якщо ми цей же будинок «перемістимо» в елітне або клубне селище — то доведеться платити в рази більше.

Комунальні платежі в селищах економ-класу, включають в себе:

  1. оплата постачання води, газу, світла;
  2. освітлення вуличних територій;
  3. здійснення збору та вивезення накопиченого сміття;
  4. обслуговування дорожнього покриття;
  5. догляд за громадськими територіями та їх благоустрій;
  6. оплата послуг за охорону території.

Ті, хто проживають постійно в селищі бізнес-класу, крім перерахованого вище, будуть додатково оплачувати:

  • використання сигналізації та системи
  • послуги приватного охоронного підприємства (чоп), який патрулює територію селища;
  • роботу хімчистки, пральні;
  • проведення місцевих заходів;
  • наявність внутрішньої інфраструктури, в тому числі використання знаходяться на упорядкованій території комплексу водойми, пляжу, дитячого майданчика, футбольного поля та інших зручностей;
  • оплата цілодобової служби, що відповідає за обслуговування сантехніки, електрики та інші вузькопрофільні послуги;
  • консьєрж-сервіс.

Для котеджів і таунхаусів в елітних селищах, в платіжну квитанцію додатково включаються наступні послуги:

  1. оплата різних розважальних заходів, організованих адміністрацією для жителів і їх гостей;
  2. оплачується наявність в селищі фітнес-центру, кінного клубу, яхт-клубу, гольф поля або вертолітного майданчика;
  3. благоустрій ділянки, що примикає до котеджу;
  4. догляд за дітьми або інвалідами;
  5. щоденне прибирання будинку;
  6. послуги персонального менеджера;
  7. допомога в приготуванні обіду або вечері та інші.

Скільки коштує комуналка в селищах зі статусом снт, днп ?

часто компанії-постачальники комунальних послуг і власники домоволодінь укладають договір про співпрацю у формі садового товариства (снт) або дачного некомерційного партнерства (днп). Така форма об’єднання десятків і сотень різних власників дозволяє ефективно організувати і управляти заміським селищем.

Кожен житель в таких поселеннях зобов’язаний щомісяця (щоквартально або щорічно) вносити певну суму грошових коштів на рахунок керуючої організації, яка йде на благоустрій та інші потреби снт і днп. Комунальні платежі можуть бути як включені в ці внески, так і оплачуватися окремо.

Часта проблема з цими внесками в тому, що їх розмір нічим не обмежений. Законом не регламентуються максимальні тарифи або обмеження по термінах оплат. Все це веде до істотної переплати за послуги жкг для жителів дач і котеджів.

Звичайне явище-два будинки стоять через дорогу, тільки один в селі, а інший — в днп, 1-ий платить 500 руб за електрику, 2-ий-1.500 руб і все в такому дусі…

Крім іншого, керуючими садового або дачного некомерційного партнерства можуть бути необгрунтовано завищені тарифи на підключення до комунікацій. Якщо ви збираєтеся купити ділянку в снт або днп без комунікацій, знайте — ви сильно ризикуєте переплатити. Обов’язково уточніть вартість всіх послуг перед покупкою і оформіть це документально.

В цілому, комунальні послуги в селищах цього типу, коштують від 5 до 9 тисяч рублів щомісяця . В цьому випадку, в кожен будинок централізовано поставляються вода і електроенергія, за очисні споруди відповідає селищна адміністрація. Поставка води здійснюється із загальної свердловини.

Котеджне селище плюси і мінуси. Плюси котеджних селищ

Одним з основних переваг заміського життя є екологічний фактор. Люди переїжджають за межі міста з тим щоб поліпшити власне самопочуття і зберегти здоров’я молодшого покоління. Тому екологічно бездоганні райони завжди цінуються вище. Але навіть місцевість, віддалена на десяток кілометрів від мегаполісу, буде якісно відрізнятися в кращу сторону.

Серед інших переваг життя в котеджних селищах:

    скорочення побутових витрат. У власному будинку ви маєте право раціонально витрачати ресурси на свій розсуд. З вашого життя зникнуть» незрозумілі » рахунки за обов’язкові послуги, нав’язані житлово-експлуатаційними конторами або державними монополістами.

  • повна свобода від сусідів. Господар будинку може робити все, що вважатиме за потрібне, без оглядки на сусідів.Якщо ви житель котеджного селища, плюси очевидні.
  • відсутність стороннього шуму і суєти. Фоновий шум міських кварталів є джерелом хронічного стресу для сучасної людини. Спів птахів, дзюрчання річки, шум вітру та інші звуки природи прекрасно заспокоюють нервову систему, відновлюючи життєві сили організму.
  • можливість модернізації та удосконалення споруди. При бажанні внести будь-які зміни в облаштування будинку і ділянки завжди є можливість здійснити плани без необхідності узгодження з сусідами.
  • можливість вести зсж цілий рік. Прогулянки по лісі, купання в місцевій річці або озері, харчування органічними продуктами — здоровий спосіб життя стає ближче власникам заміських маєтків.
  • оптимальні умови для розвитку дітей. Переваги дитинства, проведеного на природі, як фундаменту для фізичного і психічного здоров’я дитини важко переоцінити. А любителі тварин зможуть радувати себе, заводячи великих і маленьких вихованців.
  • проведення дозвілля на власній території в комфортних умовах. Немає потреби бронювати місце і платити гроші за можливість посмажити шашлик на природі. Організувавши сауну, басейн або інші зони відпочинку на ділянці, ви позбудетеся від проблеми пошуку варіантів дозвілля.