Зміни в правилах використання підземних вод з 2020 року, що стосуються садівників

61

Вода на будь-якій присадибній ділянці життєво необхідна. Тому частіше більшість садівників мають на своїй території колодязь, свердловину або отримують її з централізованого водопроводу, спільного для всього товариства. До недавнього часу користування такою водою практично ніяк не регулювалося, але з 2020 року законодавство значно змінюється.

Хто платить податок на підземні води зараз

Зараз садівники можуть користуватися власним колодязем або свердловиною на ділянці абсолютно безкоштовно і без оформлення будь-яких документів, якщо глибина не перевищує 30 м, а обсяг споживаної води — 100 м3/добу. Садові некомерційні товариства (снт) зараз теж в абсолютній більшості випадків звільнені від»водного податку».

Зміни в правилах використання підземних вод з 2020 року, що стосуються садівників

Вже наявні і нові колодязі на садових ділянках зараз і надалі не підлягатимуть оподаткуванню і ліцензуванню за умови їх використання тільки для особистих потреб і дотриманні деяких інших правил

Оподаткуванню поки підлягають тільки так звані артезіанські свердловини. Видобувається з них вода знаходиться між двома «пластами «щільної землі або шарами гірських порід, в неї не потрапляють промислові відходи,» кислотні» опади, інші шкідливі домішки. Така вода вважається цінним природним ресурсом і охороняється законом «про надра». До того ж невміле і непродумане буріння глибоких свердловин може пошкодити розташовані вище водоносні шари, використовувані, наприклад, для центрального водопостачання.

Зміни в правилах використання підземних вод з 2020 року, що стосуються садівників

Артезіанська вода офіційно визнана цінним природним ресурсом, діяльність з її видобутку контролюється державою

Тому для видобування артезіанських вод і фізичним, і юридичним особам необхідна ліцензія, така діяльність оподатковується. Його ставка для фізичних осіб зараз становить 81 рубль за 1000 м3. Для юридичних вона коливається в межах 300-750 рублів за той же обсяг, це залежить від конкретного регіону. Виплачується податок щоквартально, при несплаті нараховуються пені.

Зміни, що вступають в силу з 2020 року

На власній ділянці садівник може не тільки обробляти землю, а й користуватися (саме користуватися, так як належать вони державі) надрами в встановлених законодавством межах і дотримуючись певних правил. Це стосується і підземних вод з водоносних горизонтів 1-2 рівня (до глибини 30-40 м).

З 2020 року для вас нічого в тому, що стосується використання підземних вод, для вас не зміниться, якщо:

  • свердловина або колодязь знаходиться на особистій присадибній ділянці, з них не ведеться центральне водопостачання;
  • глибина споруди і обсяг споживання не перевищують зазначених раніше значень;
  • вода використовується тільки для особистих (господарсько-побутових), а не для підприємницьких (з метою отримання прибутку) потреб.

Зміни в правилах використання підземних вод з 2020 року, що стосуються садівників

І в 2020 році садівникові, який бажає пробурити свердловину глибиною 30-40 м на власній ділянці для особистих потреб, для цього не буде потрібно ніяких ліцензій

Будь-який садівник і в наступному сезоні зможе викопати на власній території колодязь або пробурити свердловину і отримувати воду, наприклад, для поливу свого городу, пиття і приготування їжі. Ніяка ліцензія для цього йому не знадобиться. Додаткових витрат він теж не понесе.

Відео: нове в законодавстві стосовно водокористування для садівників з 2020 року

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Зміни в правилах використання підземних вод з 2020 року, що стосуються садівників

Зміни в законодавстві торкнуться снт. У більшості з них є власні» громадські » свердловини з водонапірними вежами і водозабірними станціями, що поставляють воду на ділянки за допомогою системи труб. Тепер для такої діяльності потрібна ліцензія. Затверджуючі новий порядок нормативно-правові акти набули чинності з 01.01.2019 року, але до 01.01.2020 року діє так звана водна амністія.

Зміни в правилах використання підземних вод з 2020 року, що стосуються садівників

При наявності «колективної» свердловини централізованого постачання водою всіх ділянок на території снт з 2020 року буде потрібно отримання ліцензії та сплата податку

Протягом цього року для снт встановлено право, а не обов’язок отримати відповідну ліцензію. І зробити це поки можна абсолютно безкоштовно. Після закінчення зазначеного терміну ліцензування стане обов’язковим і платним. Вартість державного мита за отримання ліцензії складе 7500 рублів (відповідно до пункту 92 статті 333.33 податкового кодексу рф), термін її дії — 25 років.

Зміни в правилах використання підземних вод з 2020 року, що стосуються садівників

Поки отримання ліцензії на використання підземних вод для снт — справа добровільна, з 01.01.2020 року вона буде потрібно обов’язково і знадобиться сплатити державне мито

Витрати має нести саме снт, але очевидно, що фінансовий тягар у вигляді додаткових внесків ляже на садівників-членів товариства (і тих, хто офіційно в ньому не перебуває — теж). За несанкціоноване використання підземних вод згідно статті 7.3 кодексу рф про адміністративні правопорушення (користування надрами без спеціально оформленого дозволу) накладається штраф у розмірі:

  • 3000-5000 рублів для фізичних осіб;
  • 30000-50000 рублів для посадових осіб;
  • 800000-1000000 для юридичних осіб.

В обов’язок при накладенні штрафу ставиться і демонтаж конструкцій для видобутку води за свій рахунок.

Отримати ліцензію для снт буде відносно нескладно. До територіального підрозділу міністерства природних ресурсів та екології надаються наступні документи:

  • копія статуту снт;
  • схема ділянки, де планується забір води, із зазначенням масштабів;
  • паспорт свердловини (при його наявності);
  • схема водозабірних станцій і системи водопостачання території;
  • дані аналізу води, що підтверджують її якість.

Зміни в правилах використання підземних вод з 2020 року, що стосуються садівників

Схема водопостачання території снт в ідеалі повинна бути продумана заздалегідь

Процедура значно спростилася. Тепер при бурінні нової свердловини снт не повинно проводити попередні геолого-розвідувальні роботи, державну експертизу на предмет наявності покладів на даній ділянці корисних копалин, погоджувати з компетентними органами всю проектно-технічну документацію, підтверджувати власну можливість ефективно і безпечно видобувати підземні води (наявність в штаті фахівця відповідного профілю, необхідної техніки, достатніх грошових коштів).

Після отримання ліцензії на водозабірну станцію встановлюють лічильник. Податок на використання підземних вод стягується згідно з його показаннями за кожну 1000 м3. Ставка буде визначатися в залежності від джерела водопостачання. Наприклад, для басейну річки волги вона становить 444 рубля, для річки урал — 534 рубля.

З 01.01.2020 року для всіх садівників, незалежно від того, складаються вони в снт чи ні, вводиться обов’язок вносити плату за користування об’єктами, які умовно можуть бути віднесені до спільної власності. Це стосується і «ліцензованих» свердловин для видобутку води. Таким чином, суму податку садівники теж будуть платити»в складчину». При утворенні заборгованості вона буде стягуватися з неплатників в судовому порядку.

Відео: коментар до законодавства про податок на використання підземних вод з 2020 року

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Підготовка до дачного сезону 2020 року зажадає від садівників не тільки придбання посадкового матеріалу і необхідного інвентарю, а й детального вивчення нормативно-правових актів. Зрозуміло, на них лягають додаткові витрати, але якщо розібратися в законодавстві, слова «водопостачання», «ліцензія» і «штраф» перестають здаватися такими страшними.