5 кращих сидератів для томатів, які допоможуть отримати чудовий урожай

53


Сидерати допомагають в боротьбі з бур’янами, удобрюють грунт і насичують її корисними речовинами, запобігають розвитку бур’янів. Ці диво-рослини висаджують весь дачний сезон, періодично скошуючи і чергуючи між собою. Якщо правильно їх вибрати, вони можуть стати для томатів ідеальними попередниками і сусідами.

Жито і овес

5 кращих сидератів для томатів, які допоможуть отримати чудовий урожайзернові культури збагачують грунт корисною органікою, а також фосфором, калієм і азотом. Ефективність підвищиться, якщо до цього на грядці росли коренеплоди, цибуля або часник. Для більшого насичення грунту краще висівати жито і овес в суміші з горохом. ці сидерати підходять для піщаних, глинистих, торф’яних і чорноземних грунтів. Сильна коренева система вівса розпушує землю, тим самим спрощуючи доступ вологи до сусідніх рослин. Також його коріння містять речовину, переважна різні шкідливі бактерії і грибки. жито і овес висівають з квітня до вересня. Прибирання можна проводити при появі перших колосків. Зелену частину зрізають, подрібнюють і закладають в землю, щоб скоріше утворився корисний перегній.

Люцерна

5 кращих сидератів для томатів, які допоможуть отримати чудовий урожайрослина містить кальцій і природні антисептики, так що люцерна не тільки добре удобрить сусідні з нею томати, але і усуне шкідливі бактерії. оптимальний час для посадки — весна. Найкраще люцерна приживеться після кукурудзи і коренеплодів, на добре зораній землі. В якості добрива для томатів використовують зелену масу, яку скошують і подрібнюють.

Ріпак

5 кращих сидератів для томатів, які допоможуть отримати чудовий урожайпотужна коренева система ріпаку розпушує ґрунт і заважає росту бур’янів. Крім того, його коріння містять ефірні масла, що відлякують шкідників і захищають від хвороб культури, що ростуть по сусідству. Ріпак за короткий час відновлює родючість ґрунту, збагачує його фосфором, сіркою та органікою. висаджувати цей сидерат можна восени або навесні. Ріпак не любить занадто важкий і вологий грунт, погано росте після конюшини і хрестоцвітних. Трав’янисту частину рослини скошують, коли вона досягне висоти 25-30 см.далі зелену масу використовують як добриво, аналогічно іншим сидератам.

Гірчиця

5 кращих сидератів для томатів, які допоможуть отримати чудовий урожайгірчиця заглушить ріст бур’янів і притенить томати. Вона відлякає шкідників і захистить рослини від хвороб. Насіння гірчиці можна сіяти з весни до осені. Після її скошування і закапування земля буде готова для висадки основних рослин вже через два тижні. також можна розмістити гірчицю поруч з томатами. Через 5-7 тижнів після того, як розсада томатів буде висаджена на постійне місце, сіють насіння сидерату в міжряддях. Коли гірчиця виросте до 15-20 см, зелену частину можна скосити і покласти на грядки. Закопувати необов’язково, так як вона швидко розкладається. Гірчиця швидко росте, тому скошування можна проводити кілька разів за сезон.

Редька

5 кращих сидератів для томатів, які допоможуть отримати чудовий урожайредька добре росте на різних грунтах, має сильну кореневу систему і розпушує навіть важкий грунт. Дасть високі сходи за короткий час і трохи притенить томати, крім того захистить від захворювань, в тому числі від фітофторозу. так як редька легко переносить низькі температури, сіяти її можна як навесні, так і восени, до середини вересня. Вже через 30-40 днів почнеться цвітіння, встигнути скосити сидерат потрібно до цього моменту. Після цього зелену частину подрібнюють і закладають в землю.