article 1018

60

Середні — для огірків і томатів, вузькі — для коренеплодів, зелені, перців, інших «дрібногабаритних культур»

  • наявність стабілізатора ультрафіолетових променів (суф). Таке агроволокно створено спеціально для північних регіонів, де навіть влітку дні короткі і більшості городніх культур не вистачає світла. Спеціальне покриття перетворює звичайні сонячні промені в інфрачервоне освітлення, яке для рослин корисніше і діє на них дбайливіше.

    На погляд непрофесіонала агроволокно з суф нічим не відрізняється від звичайного

  • Відео: застосування чорного спанбонду в городі

    Що вибрати

    Однозначно відповісти на питання: що краще для грядок — поліетиленова плівка або неткане агроволокно, неможливо. Для садівника важливо не зациклюватися на чомусь одному, враховувати переваги і недоліки кожного матеріалу і застосовувати його там, де властивості будуть максимально на благо посадок. Ніхто не забороняє комбінувати і те, і інше.

    Відео: види і варіанти застосування укривного матеріалу в городі

    Виходячи з практики і досвіду використання матеріалів, можна резюмувати наступне:

    • плівка не підходить для садівників, які не мають можливості постійно проживати на ділянці, якщо тільки вона не використовується на грядках, де ще нічого не висаджено з метою швидше прогріти субстрат (взагалі, для прогрівання землі плівка — оптимальний варіант). Іноді вистачає одного спекотного і сонячного дня, щоб рослини загинули на нерозкритих грядках.

      Поліетиленова плівка допомагає субстрату прогрітися навесні в максимально короткі терміни

    • з’явилися на грядках сіянці в разі загрози поворотних заморозків накривають агроволокном. Воно більш легке — не зламає стеблинки, не завадить зростанню.
    • якщо споруджується теплиця або парник з дуг, на них краще натягнути прозору плівку — тепло активізує процеси розвитку рослин, можна буде зібрати більш ранній урожай. А щоб вони не» згоріли», грунт на грядках під плівкою затягують покривним матеріалом.
    • грядки з багаторічними рослинами (наприклад, з ремонтантної малиною, яку восени потрібно зрізати під корінь, залишаючи «пеньки» висотою кілька см) на зиму радять закривати агроволокном. Під ним в разі чергуються відлиг і заморозків не утворюється конденсат, що веде до подпреванию кореневої шийки, що провокує її гниття.

      Грядки з багатолітниками і озимими культурами краще затягувати агроволокном, що забезпечує циркуляцію повітря і випаровування надлишків вологи

    • для «ледачих» садівників, що використовують покривний матеріал як альтернативу мульчі, більше підійде агроволокно, що дозволяє економити час і сили на догляді за посадками. Зате під плівкою при грамотній агротехніці і деяких удосконаленнях (прорізані отвори і система крапельного поливу, використовувана і для доставки до коріння рідких поживних розчинів) рослини швидше розвиваються, дають більш ранній урожай. Це цінно для тих, хто вирощує, наприклад, садову суницю на продаж.

      Грядки, затягнуті чорним агроволокном, не потребують прополки і розпушуванні

    • коли грядки ховаються тільки для захисту від бур’янів, і той і інший матеріали чорного кольору однаково ефективні.

      Захист від бур’янів забезпечить будь-який покривний матеріал-в даному випадку важливий тільки його колір

    Відео: досвід вирощування садової суниці на закритій агроволокном грядці

    Відгуки садівників

    Взяв самий товстий покривний матеріал. Листя помідорів за тиждень на половину стовбура за тиждень побіліли. А під плівкою помідори стоять такі бадьоренькі і зелені! під плівкою справжня спека, а під покривним матеріалом температура грунту практично нічим не відрізняється від тієї, що на вулиці.

    дядько вовкаhttps://forumnov.com/lofiversion/index.php?t3622300.html

    Плівка конденсату багато збирає. Вночі він остигає і холодний падає на грунт.

    женька777https://forumnov.com/lofiversion/index.php?t3622300.html

    Якщо потрібні тепло і вологість одночасно, то, природно, плівка. Повітря зайвий не пропустить, якщо гарненько утрамбувати знизу.

    бродяга1https://forumnov.com/lofiversion/index.php?t3622300.html

    Покривний матеріал у нас не прижився. Як-то плівка звичніше. Ми спанбондом вкривали грядки, тільки поки нічого не зійшло. Як паростки з’являлися-все одно під плівку. Вона і вологу утримує.

    иринаhttps://gdepapa.ru/forum/family/garden/topic20034/

    Я спанбондом вкриваю полуницю, щоб вона рано зацвіла, і ягода раніше була. Спанбонд легкий, як павутинка, пропускає повітря і вологу, на відміну від плівки. Але тепло зберігає менше. Плюс він легкий, рослини під час росту самі його піднімають. Є нетканий матеріал чорного кольору і більш щільної текстури. Їм добре укрити землю, зробити надрізи і посадити туди рослини.

    сон-траваhttps://gdepapa.ru/forum/family/garden/topic20034/

    Весь укривний матеріал відноситься до категорії «агроволокно». Залежно від мети, при покупці потрібно звернути увагу на щільність матеріалу — чим вона менше, тим краще він пропускає воду.

    nik11666https://www.forumhouse.ru/threads/33629/page-5
    Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
    Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

    Визначити, який покривний матеріал однозначно краще, неможливо. Все залежить від мети його використання. І поліетиленова плівка, і нетканий матеріал при необхідності закрити грунт має свої переваги і недоліки, про які потрібно заздалегідь дізнатися і врахувати, роблячи вибір.