Як правильно обрізати шипшина восени

72

Шипшина-чагарник, плоди якого багаті вітамінами і мікроелементами. Для отримання багатого врожаю цього невибагливого рослині потрібен певний догляд.

Навіщо потрібна осіння обрізка шипшини

Чагарник дуже швидко нарощує пагони. Якщо не проводити своєчасну обрізку шипшини, то численні пагони будуть слабкими, з низьким плодоношенням.

Кущ утворює багато кореневої порослі. Без її видалення ділянку може перетворитися в колючі зарості.

У мене в дальньому кутку дачної ділянки росте кілька кущів шипшини. Як завжди, руки до нього не доходили — сам росте, сам цвіте, сам плодоносить. І ось в один рік ні квітів, ні ягід. Виявляється, причина була в тому, що я шипшина не обрізала протягом тривалого часу. Восени провела обрізку і навесні на омолодився рослині з’явилися чудові квіти, а потім і довгоочікувані плоди.

Коли проводити обрізку шипшини

Для отримання багатого врожаю обрізку шипшини проводять тоді, коли сповільнюється сокорух. Найкраще проводити обрізку восени, після листопаду — в жовтні, початку листопада, коли рослина готується до зими. Можна провести обрізку ранньою весною, до набухання бруньок — березень, початок квітня.

Всі пошкоджені хворобами або шкідниками пагони протягом сезону необхідно відразу ж видаляти, щоб зупинити вогнище поширення.

Як правильно обрізати шипшина восени

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як правильно обрізати шипшина восени

Шипшина-колюча рослина. Для його обрізки краще користуватися не секатором, а сучкорізом на довгих ручках.

Формує обрізка

Для правильного розвитку куща шипшини проводять формуючу обрізку протягом декількох років. Обрізку можна проводити як восени, так і навесні.

  1. після висадки саджанця шипшини обріжте його, залишивши пагони довжиною 10-15 см.на кожному пагоні залиште не менше двох нирок.
  2. протягом наступних двох років шипшина не обрізають, а тільки влітку прищипують верхівки, для стимулювання росту бічних пагонів.
  3. на третій рік виріжте всі поламані, що ростуть всередину крони і близько до землі гілки. Позбавтеся від кореневої порослі, яка виросла далеко від куща.
  4. основні гілки укоротите на 15-20 см для появи бічних пагонів. Важливо! не всі садівники радять проводити укорочення пагонів під зиму. Така обрізка може спровокувати буйний ріст порослі в наступному сезоні і тим самим згустити кущ і скоротити кількість врожаю.
  5. на четвертий рік у шипшини з’являються ягоди. У плодоносного куща має бути не більше 15-20 стебел різного віку. Сильно загущений кущ відчуває нестачу світла, тому у нього не формуються квіткові бруньки. Видаліть гілки, які ростуть всередину крони і загущают її. Видаліть однорічні пагони, які не потрібні для заміщення старіших. Виріжте гілки, які ростуть горизонтально до землі.

Як правильно обрізати шипшина восени

Формують кущ шипшини протягом декількох років

Санітарна обрізка восени

Кущі шипшини обрізають, як і будь-які інші плодоносні чагарники.

Щоосені видаляйте всі поламані і сухі гілки. Пагони, що ростуть всередину крони і виросли горизонтально, також потрібно обрізати. На старих гілках практично не утворюються квіткові бруньки і вони вже не так декоративні, тому вирізуйте всі гілки, які досягли п’ятирічного віку (вони здерев’янілі і темніші, ніж молоді). Влітку прищипують зростаючі пагони на висоту 70 см, тим самим викликаючи зростання бічних пагонів, на яких будуть закладатися квіткові бруньки.

Як правильно обрізати шипшина восени

Кущі шипшини обрізають як і будь-які плодоносні чагарники

Якщо кущ шипшини дуже старий і запущений, то можна обрізати його повністю до самої землі і сформувати новий кущ. Таку радикальну обрізку застосовують і тоді, коли сильно падає врожайність куща.

Колючі обрізані гілки шипшини можуть послужити відмінним захистом від гризунів взимку. Укрийте ними зимуючі цибулинні (тюльпани, крокуси і т.п.), розкладіть в пристовбурні кола дерев і чагарників.

Відео: обрізка шипшини довгим секатором

Вам сподобалася стаття? допоможіть проекту!
Наша команда намагається зробити ваше перебування на сайті зручним і корисним. Ми будемо вдячні, якщо ви підтримаєте наш проект, це допоможе нам зробити його ще краще!

Шипшина-рослина, яку можна обрізати, не боячись його втратити. Експериментуйте, пробуйте обрізку в різні пори року і ви підберете для себе оптимальний варіант.