Чим примітний сорт огірків засолювальний

77

Солоні огірочки здавна славилися як одна з найбільш популярних закусок. Але потрібно знати, що для засолювання існують спеціальні сорти. Одним з них є огірок засолювальний. Він також має безліч інших переваг, завдяки яким завоював популярність у фермерських та особистих господарствах.

Історія вирощування огірка засолювальний

Сорт був отриманий на волгоградській дослідній станції ім. Н. І. Вавилова. У 1999 році його передали на державне випробування сортових якостей, своє місце в держреєстрі він зайняв в 2000 році. Огірок районований в центрально-чорноземному і нижньоволзькому регіонах, так як був виведений в цих кліматичних умовах і добре до них адаптований. Сорт рекомендований для обробітку у відкритому грунті з метою товарного виробництва, але його охоче вирощують і звичайні дачники. Засолювальний також популярний на україні.

Можна зустріти пакетики з насінням, на яких вказано «засолювальний f1». Це гібрид української селекції для тепличного культивування.

Опис і характеристика сорту засолювальний

Рослина індетермінантна (з необмеженим ростом). Основне стебло середньорослий і не дуже гіллясте, бічні батоги відростають досить довгі. Тип цвітіння змішаний (на одній рослині є чоловічі і жіночі квітки). Сорт бджолозапильний, тому культивувати його в теплиці проблематично.

Чим примітний сорт огірків засолювальний

У сорту засолювальний зав’язі утворюються в результаті перехресного запилення, яке забезпечують комахи, переносячи пилок з чоловічих квіток (пустоцвітів) на жіночі (з зав’язями)

Зеленці (плоди огірка з несозревшімі насінням) вирівняні, вони мають наступні характеристики:

  • маса — 100-125 грамів.
  • довжина — 11,2–11,4 см.
  • діаметр — 3,8–3,9 см.
  • форма подовжено-циліндрична.
  • колір зелений. Поверхня покрита великими безформними плямами і світлими смужками середньої довжини.
  • шкірочка досить щільна, з рідко розташованими великими горбками і чорним опушенням.

Чорні шипи на зеленцях мають засолювальні сорти. Опушення надає пористість щільній шкірці і сприяє кращому проникненню розсолу всередину огірків, що робить їх хрусткими.

М’якоть з огірковим ароматом, щільна, соковита, без пустот, насіння дрібні. Смак свіжих зеленцов відмінний, без гіркоти, солоні огірочки виходять смачними, хрусткими і відмінно зберігаються. Відомості про лежкості свіжих огірків різняться: в деяких джерелах відзначається, що плоди тривалий час не жовтіють навіть на підвіконні, за іншими даними, термін зберігання нетривалий.

Чим примітний сорт огірків засолювальний

Сорт засолювальний виправдовує свою назву, він відмінно підходить для засолювання

Сорт ранньостиглий, через 43-47 днів після появи повних сходів рослини починають плодоносити і протягом місяця інтенсивно віддають урожай. При несприятливих умовах (температура нижче 20 °c і велика кількість опадів) плодоношення може початися через 55-60 днів. Товарність продукції становить 94-96%. За врожайністю засолювальний поступається продуктивним гібридам, її показники (за даними держреєстру) наступні:

  • у центрально-чорноземному регіоні–114-226 ц/га (1,2-2,3 кг/м2), на рівні стандарту воронезький.
  • у нижньоволзькому-236-286 ц/га (2,4–2,9 кг/м2), що відповідає стандарту f1.

У деяких джерелах є відомості про продуктивність 4-5 кг/м2 при гарному догляді.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Чим примітний сорт огірків засолювальний

Відзначається толерантність до несправжньої борошнистої роси (пероноспорозу), тобто рослина захворює, але при цьому дає урожай. Про стійкість до інших захворювань в описі не згадується.

Відео про огірок сорту засолювальний

Переваги та недоліки

Сорт має ряд плюсів:

  • ранньостиглість;
  • висока товарність;
  • стабільне плодоношення;
  • вирівняність і невеликий розмір зеленців;
  • відмінний смак свіжих огірків;
  • високі засолювальні якості плодів;
  • можна заготовити власне насіння (так як це сорт, а не гібрид);
  • толерантність до несправжньої борошнистої роси.

Недоліки у засолювального також є:

  • невисока врожайність;
  • непридатність для вирощування в захищеному грунті.

Нюанси посадки

Обробляють огірок розсадним і безрассадним способом. Прямий посів проводять в останніх числах травня, коли грунт прогріється до +12-15 °c. А також бажано, щоб нічні температури не опускалися нижче 10-12 °c, при необхідності грядки захищають від нічних похолодань плівкою або арговолокном. При таких термінах посіву вже в другій декаді липня можна буде збирати перші огірочки.

Для прискорення плодоношення попередньо вирощують розсаду. Її висаджують у відкритий грунт у віці 25-30 днів. Характеристики якісної розсади наступні:

  • висота — 20-25 см;
  • діаметр стебла-7-8 мм;
  • наявність 3-5 справжніх листочків.

У середній смузі терміни посіву на розсаду — кінець квітня. Висаджені в кінці травня на грядку саджанці почнуть плодоносити на 2-3 тижні раніше, ніж при прямому посіві.

Культивують описуваний сорт як горизонтальним способом (в розстил), так і вертикальним (на шпалері). Схема посадки-30–40х70 — 80 см.середня щільність розміщення-3-4 рослини на квадратний метр.

Особливості догляду

Формують кущі за багатостеблевим принципом. Головне стебло прищипують після утворення 5-6 листа — це викличе зростання бічних відгалужень, на яких у бджолозапильних сортів формуються жіночі квітки, що дають урожай. Пустоцвіти (чоловічі квітки) розташовані біля центрального стебла. При шпалерному способі вирощування бічні батоги підв’язують під кутом не менше 60° по відношенню до основного стебла. Коли батоги досягнуть верху шпалери, їх 2-3 рази обмотують навколо дроту і прищипують.

Чим примітний сорт огірків засолювальний

Огірок засолювальний потребує формування, тому його краще вирощувати на шпалері

В іншому за рослинами доглядають так само, як і за іншими огірками, які ростуть у відкритому грунті. Регулярно проводять такі заходи:

  • поливи;
  • підживлення;
  • розпушування грунту;
  • мульчування;
  • видалення бур’янів.

Відгуки городників про сорт

Відмінний огірочок саме для засолювання у великих обсягах. Зі спеціями і приправами для соління він виходить хрусткий і гострий, яким і повинен бути. Росте нормально.

Ядвіга вассерман

Https://semena.biz.ua/ogirok/28594/reviews /

Ідеальний сорт огірків для засолювання. Я в основному не консервую, а солю в дубовій бочечке. Огірки дуже смачні виходять, не такі, як з банки.

Ігор андрійович

Https://semena.biz.ua/ogirok/28594/reviews /

Сорт огірків звичайний, нічим не примітний. Урожайність середня, так що ще подумаю, чи буду замовляти знову його насіння.

Тимофій

Https://semena.biz.ua/ogirok/28594/reviews/

«засолювальний » — ідеальні огірочки для засолювання.

Схожість насіння нормальна. У вирощуванні огірки вельми невибагливі, не вимагають якогось особливого спеціального догляду. Я робила «огіркову ялинку», щоб потім легше було збирати урожай. Огірочки виростають великих розмірів. Для засолювання дійсно дуже хороший сорт. Солоні огірочки виходять хрусткими, в міру кислими, точніше з невеликою кислинкою. Зберігаються банки з огірками добре. Навіть і на наступний рік можна залишити. Якщо зберігати в підвалі, то смакові якості солоних огірків зберігаються пару років.

Tasha19, білорусь, гомель

Https://otzovik.com/review_4870119.html