7 причин, через які у часнику можуть пожовтіти кінчики листя

58


Часник-невибаглива культура, яка легка в посадці і догляді. Але навіть з ним виникають труднощі. Для того щоб боротися з проблемою пожовтіння листя і врятувати урожай, важливо знати причини, через які це відбувається.

Посадка раніше терміну

кожній рослині підходить певний термін висадки. Точно так же і культурі часнику потрібно особливий час для благополучного зростання. якщо висадити насіння занадто рано, то до заморозків вони встигнуть не тільки зміцнитися корінням, а й прорости. У зимовий час така рослина не помре, проте сильно ослабне, що позначиться на подальшому кольорі кінчиків листя.

Неглибока висадка

поширеною причиною пожовтіння часникового пір’я може стати неправильне, занадто поверхневе занурення зубчиків в грунт. Більшість городників висаджують часник в зиму. Це означає, що рослина повинна знаходитися в грунті на такій глибині, яка дозволить йому не замерзнути. у разі, якщо посадити зубчики поблизу до площини грунту, зиму вони можуть не пережити. Підмерзання культури негативно позначиться на здоров’ї листя і на подальшій врожайності.

Винні нічні заморозки

період заморозків може негативно відбитися на будь-якій рослині. Адже навіть коли погода налагодилася і на вулиці тепло, вночі температура може падати до нуля градусів. Якщо часник почав рости в такий період, це позначиться на кольорі його пір’я в майбутньому. зрозуміти, що винні нічні заморозки можна так: якщо зійшли стрілки спочатку були здорового зеленого кольору, і за короткий термін стали набувати жовтий відтінок, то, можливо, цьому виною мінливість весняної погоди. Допоможе в такій ситуації підгодівля для підвищення імунітету. Для цього потрібно удобрити грунт гноєм і калійної сіллю.

Невідповідна для посадки грунт

7 причин, через які у часнику можуть пожовтіти кінчики листящоб часник ріс здоровим і сильним, важливо підібрати правильну землю для посадки. Рослина погано зміцнюється в занадто важкої або кислому грунті, тому найкращим чином підійде легкий грунт з високим вмістом органічних речовин, а також з нейтральним показником ph.

Надмірна вологість

незважаючи на те, що культура часнику любить сиру землю, підвищена вологість може сильно нашкодити рослині. Нерідко перенасичення рідиною відбувається через важку глинистого грунту. Якщо у вас на ділянці саме такий грунт, швидше за все, вода застоюється в ньому і не встигає йти, тим самим перенасичуючи рослина. У сукупності з особливостями грунту занадто частий полив може погіршити ситуацію.

Недолік мікроелементів

часто, після довгого «використання» без перерв, грунт перестає бути насиченою важливими мікроелементами, так як віддає все рослинам. Якщо часник має червонуватий відтінок на стрілках разом з пожовклими кінчиками, це може означати, що грунту не вистачає азоту. Якщо ж рослина почала жовтіти і опускатися до землі з поздовжніми «опіками» по краях, це говорить про брак калію і магнію. Грунт необхідно просочувати відсутніми елементами, з чим впорається підгодівля. Наприклад, при нестачі азоту в грунті підійдуть азотовмісні добрива. Одним з найдієвіших є сечовина, яка миттєво всмоктується рослиною і повертає його до здорового вигляду. Але перегній або саморобний настій з трави теж впорається з азотним збагаченням грунту.

Наслідок хвороби

7 причин, через які у часнику можуть пожовтіти кінчики листяще одна причина нездорового виду рослини — наслідок перенесеної хвороби. Часник вразливий перед такими грибковими захворюваннями як фузаріоз, чорна цвіль, бактеріальна і біла гниль. Ці інфекції не тільки вражають рослину, але можуть і погубити його. якщо ви помітили, що листя почали жовтіти, а також в’янути і згнивати, це може бути тривожним дзвінком хвороби. Для того, щоб уберегти урожай, слід здійснити дезінфекцію часнику в легкому розчині марганцівки. Крім цього буде доречним піддати обробці грядку особливими біопрепаратами з метою профілактики і боротьби із захворюваннями рослин.